2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
38+4 te spinalle doğduk bizde her şey yolunda çok şükür fakat sarılıkta sınırdayız yarın kontrol sonra yatış.
Hiç beklemediğim kadar kötü geçiriyorum lohusalığı var mı benim gibi olan ağlamalı sinir krizli davul gibi ayaklar oturup kalkmakta zorlanma kendi işimi kendim yapamayınca gerilme bi de kilo kaybı oldu üzerine sarılık
Oğlumun en minik en tatlı günlerini böyle geçiriyorum diye tekrar ağlıyorum bu sefer etrafımdaki herkesi kırdığım içinde ağlıyorum
Ama ona bakmaya doyamıyorum annemde beni böyle mi seviyor nasıl ya imkansız oldu ilk düşüncem
Beşikte bırakamıyorum bişey olacak diye hiç uyumuyorum günde 1 2 saat anca
Psikolojim nanay yani kızlar
Sarılık emzirdikçe geçecektir, en fazla 2 gün ışık veriyorlar korkma. Ben hurma suyu kaynattım. Suyundan 1 çay kaşığı verdim sarılık olmasın diye. Eskiler şekerli su verirmiş . Ayaklar da zamanla geçecek. Ben de etrafımdakilere dik dik cevaplar veriyorum afallıyor bir şey diyemiyorlar. Üzülmüyorum. Ben cevap vermesem devam edecekler. Bence en büyük sorunun uyumamak. Uyuduğunda sakinleşirsin, daha enerjik ve mutlu hissedersin. Bu bebeğe de sütüne de yansır. Ben dün hava almak istiyorum dedim. Dışarı çıktık eşim ve bebeler ile kahve içmeye. Rezil olsak ne olur döneriz dedik 😅 bebek daha 6 günlük..

Kızlar doktor bana iğne verdi şu kan pıhtılaşmasin diye veriyorlar ya iki tane eşim vurdu ama çok yakıyor acıtıyor kolum kalkmıyor resmen bende artık vurmadım ya on tane vermiş nasıl yapicam ya her günde hastaneye gidilmezki vurmak için

Kızlar anne bebek çantası öneriniz varmı
Ben oyshonunkini beğendim canım henüz doğurmadım ama gayet güzel kullanışlı duruyor güzel geldi 😊 hoş Türkiyede çok pahalı
daha ucuzu muadili vardır kesin de
IMG_1830.png

Bugün kontrol vardı gün Almaya gittim ama bebek hala 37 hafta 3 kilo o yüzden haftaya tekrar kontrole çağırdı 😞 ağustos annesi olucakken eylül annesine transfer olucam bu gidişle

Kızlar doktor bana iğne verdi şu kan pıhtılaşmasin diye veriyorlar ya iki tane eşim vurdu ama çok yakıyor acıtıyor kolum kalkmıyor resmen bende artık vurmadım ya on tane vermiş nasıl yapicam ya her günde hastaneye gidilmezki vurmak için
Oksapar vermiştir sanırım. Vurduktan sonra ovalarsan morarır. Eşinden başkası vursa da aynı olacak. İçindeki ilaç yakıyor ve ağrısı biraz devam ediyor. Allah kolaylık versin canım. Kolay değil ama ihmal etmemelisin

Son haftalarda kesmiyolar mi kan sulandiriciyi,yoksa sen dogurmusmuydun :)

Bugün kontrol vardı gün Almaya gittim ama bebek hala 37 hafta 3 kilo o yüzden haftaya tekrar kontrole çağırdı 😞 ağustos annesi olucakken eylül annesine transfer olucam bu gidişle
Pozisyonu, suyu falan da etkiliyo ölçümleri. Bebekte bi problem görse perinatolojiye yönlendirir ya da alalım derdi bence. 3 kilo gayet iyi bi kilo hiç belli olmaz kendi geliverir belki

Oksapar vermiştir sanırım. Vurduktan sonra ovalarsan morarır. Eşinden başkası vursa da aynı olacak. İçindeki ilaç yakıyor ve ağrısı biraz devam ediyor. Allah kolaylık versin canım. Kolay değil ama ihmal etmemelisin
Sezaryen yeri ayrı ağrıyor birde böyle bir ağrı içim mafoluyor ya eşim vururken çok ağrıyor taki içindeki ilaç bitene kadar iki tane vurdum sekiz tane kaldı ya

Annesi kolay doğursun diyedir 🥰 eşimin kuzeni 46 cm ve küçücük doğmuş, erken doğum falan da değil, şimdi 1.90'in üzerinde boyu var hiç takılma bence. Doktor sıkıntı görse risk almaz zaten
İnşallah canım teşekkürler. İki haftadır hastaneye git gel yapıyorum ya evde uzak ondan dolayı çok yoruldum eşim de artık gelsin istiyor ki izin alıp yanıma gelecek daha o yüzden biraz yorulmuş olabilirim yoksa ben beklerim sorun yok sağlıklı olsun da 🙁

Canım göbeğinden yap en rahatı öyle

40.haftaya geldim hiç sancım yok açılmam yok. Doktorum 15-16 haftalık hamıle rahimi gibi dedi. Bizim kız normal yollardan gelmeyi seçmiyor anlaşılan. Sabah 9da sezeryan olacağım. Umarım kolay geçer bebiş de ben de sağlıklı oluruz. Kilosu da 3800leri buldu boyu da 58 cm oldu zaten sanırım normal dogum ıcın de bunlar sınır değerlerdi. Nasip yani o kadar yürüdüm yüzdüm merdiven cıktım yok:)

40.haftaya geldim hiç sancım yok açılmam yok. Doktorum 15-16 haftalık hamıle rahimi gibi dedi. Bizim kız normal yollardan gelmeyi seçmiyor anlaşılan. Sabah 9da sezeryan olacağım. Umarım kolay geçer bebiş de ben de sağlıklı oluruz. Kilosu da 3800leri buldu boyu da 58 cm oldu zaten sanırım normal dogum ıcın de bunlar sınır değerlerdi. Nasip yani o kadar yürüdüm yüzdüm merdiven cıktım yok:)
58 cm mı hay maşallah 🧿🧿 basketbolcu olucak 😍

58 cm mı hay maşallah 🧿🧿 basketbolcu olucak 😍
Evet ben de çok şaşırdım. Hiç boyunu sormamıştık biz aklımıza gelmemiş demek. Doktor kendı dedi cihaza göre 58 cm oldu boyu bakalım boyle doğacak mı dedi yarın gorucez. Birsürü de yenidoğan takımı vardı çok giydiremicem heralde 🤣

40 hafta beklemediğim için mutluyum. Allahım sağlıkla kavuştursun sizi, güç kuvvet versin. Boyuna da maşallah. İlk defa böyle uzun duyuyorum. Çıkınca bize de yaz, gerçekten 58 mi doğacak😅

X