2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bir şey soracağım. Dün (6. haftamda) özele gittim vajinal ultrasonla bakıldı ve kalpleri dinletildi. Bugün devlette gittiğim doktor çok kızdı. Bebeğe zarar veriyor dedi. Aynı durumu yaşayan var mı? Çok üzgünüm çok kötüyüm.
Benim de devletteki doktorum altan baktı her üç gebeliğim de alttan muayene oluyordum ilk haftalarda çünkü o şekilde kese görünüyor. Karından görünmesi için sekiz haftayı bekliyorlar genellikle henüz ufak görünmez diye.

Aynen bendede erken doğum riskim vardı Allah'a şükür cuma 36 oluyoruz bundan önce 33+3 te 1500 kilo doğum yapmıştım insan ister istemez korkuyor inşallah sağlıkli sıhhatli kucağımıza alırız bebislerimizi🤲🤲🤲
İnşallah canım benimde 38 bitmek üzere cumartesi kontrolüm var bu hafta çok dikkat ettim yememe bakalım faydası olmuşmu

Kızlar karım çevresi 2 hafta geriden gidenler doktor sezeryan için mi gün verdi benim bebeğin yeri artık kalmadığı için gelişemiyormuş kilo alımı yavaşlamış özeldeki doktorum 8 ağustosa gün verdi ama ben normal doğum yapmak istiyorum pazartesi de devletteki doktorumla görüşeceğim 37+2 2733 gram 47 cm çıktı karın çevresi 35+2 ile uyumlu
Merhaba sizin önceki aylarda karın çevresi geriden geliyor muydu

Kızlar tecrübesi ya da bilgisi olan yazabilir mi
Merhaba benimde bir hafta geride. Ekim anneleri grubundayım. Bir damarında darlık var dedi bana. Kan sulandırıcı kullanıyorum zaten. Yapısalmış biraz ama bende zayıfım çok öyle yiyemiyorum. Protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum. Bakalım inşallah artmaz. 28+4 teyim şu an ve her hafta gidiyorum konrtole

Doğum sonrası ellerde ve ayaklarda oluşan ödemler için neler yaptınız yada bi tek ben mi yaşıyorum normal doğum yapmıştım 3 gün önce 2 dikişim var benim ellerim şişti ayaklarım şişti kafayı yicem napsam geçer acaba ya çok zorlanıyorum herhangi bisey yaparken hamileyken asla hic bi yerim ödem olmamıştı 😩
Hamileyken olmayan ödem doğumdan sonra oldu bende de davul gibi şiştim korktum hatta ama normalmiş bol su içtim ve ayakta çok durmayaya çalıştım 3 günde indiler 🙏🏼

Kızlar bebeğim sürekli uyuyor ve neredeyse hiç ağlamıyor iyi birseymi kötü birseymi anlamadım😂 çok fazla gazı olursa ağlıyor sadece oda çok kısa sürüyor emzirmeye bile zorla kaldırıyorum emerken de uyumaya başlıyor tecrübeli annelerden cevap bekliyorum😂
Sarılığı olmasın canım dikkat et çok uyutmamaya çalış benim kızımda öyle sarılığı var sınırda 1 saatten fazla uyutmuyorum emzirmeye kaldırıyorum zor oluyor biraz ayılması soyuyorum mecbur ama sarılık vs yoksa uysal bir bebektir 🥰

Hayır canım ameliyathaneyi doktorun ne zaman ayarladıysa
Tüh en azından günü konuşurum o zaman
Dr un ameliyat saatini belirliyor. Mesela benim sabah 7 de olacak
Anladım canım erkenden olması da iyi aslında en azından günü isterim uygunsa 🤷🏻‍♀️Şimdiden geçmiş olsun canım güzel geçsin inşallah

Sarılığı olmasın canım dikkat et çok uyutmamaya çalış benim kızımda öyle sarılığı var sınırda 1 saatten fazla uyutmuyorum emzirmeye kaldırıyorum zor oluyor biraz ayılması soyuyorum mecbur ama sarılık vs yoksa uysal bir bebektir 🥰
Rengi yerinde canım zaten sarılığı kuvezde geçirdi tekrar olurmu bilmiyorum

Kızlar bir şey soracağım. Dün (6. haftamda) özele gittim vajinal ultrasonla bakıldı ve kalpleri dinletildi. Bugün devlette gittiğim doktor çok kızdı. Bebeğe zarar veriyor dedi. Aynı durumu yaşayan var mı? Çok üzgünüm çok kötüyüm.
Bende başlarda vajinal muayene oldum ama zararı yok kafana takma

X