2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar 38+5 haftadayız. 2 cm açıklık nişan gelişi ve sancılarla doğumumu bekliyorum suniyi kabul etmedim şuan herşey yolunda diye evde sancı çekiyorum dualarınızda bana yer verirseniz çok memnun olurum 🥲
ayyyh caniiim su gibi dogumun olsun insallaaaaah 🙏🧿 kolayliklar olsun saglikla al yavrunu kucagina 🥰

Geçen haftada nst sancı çıktı ben hissetmeden. Napsam gitsem mi acile
Bence suyunuz gelmediyse kanamanız yoksa sancı olarakta hissetmiyorsanız gitmeyin. Hastanede de pek bir şey yapmıyorlar ciğer geliştirici vurulmuştunuz sanki öyle hatırlıyorum. Bebek hareketlerini kontrol edin bence. Benim de aynı şekilde hastaneden çıktıktıkan sonra doktor bunlara dikkat etmemi söyledi bunlardan biri olursa gitmemi söyledi

Off aynısı bende var dinlenince geçiyor ama karnın sertleşmiyorsa bütün karnını kaplamıyorsa ağrı normal dedi doktorum. Ama dizime kadar iniyor tam bir regl ağrısı belime bile giriyor. Geçen haftam böyle geçti ama gelmiyor velet 😂
Benim de geçti zaten. Sabahtan beri ağrıyordu kasılma vs yok. Şimdi geçti ama eşim de panikledi 😂

Tecrübeli annelere bir sorum olcak, ben bugün 38+2 deyim karnımın bazı bölgeleri ara ara çok sertleşiyor ve kasılıyor sanki bebek oraya toplanıyor gibi. Yalancı sancı dedikleri böyle bir şey mi?

Bence suyunuz gelmediyse kanamanız yoksa sancı olarakta hissetmiyorsanız gitmeyin. Hastanede de pek bir şey yapmıyorlar ciğer geliştirici vurulmuştunuz sanki öyle hatırlıyorum. Bebek hareketlerini kontrol edin bence. Benim de aynı şekilde hastaneden çıktıktıkan sonra doktor bunlara dikkat etmemi söyledi bunlardan biri olursa gitmemi söyledi
Yok ciğer geliştirici olmadım ben haftam 36+4 oldu zaten. Gitmeyeyim o zaman teşekkür ederim 🌸

kızlar bir şey sorucam mesela doğum yaptık eve geldik kayınvalideniz hemen geldi mi?Mesela ben annemi,kız kardeşimi isterim çünkü onlardan şunu yapar mısın bunu yapar mısın diye rahat isteyebilirim ama kayınvalidemi pek istemiyorum çünkü saatlerce oturup boş boş insanın yüzüne bakar.Emzirirken nasıl rahat edeyim ,peşine eltimi de takabilir.Kalp kırmasam mı diye düşünüyorum sonra doğum yapacak hassas olan benim diyorum.Siz ne yaptınız sizle eve kim geldi ilk günler ya da gelmesini istiyorsunuz?

Ah bu kaynanalar .. Aslımda dertleri biz bebeğe bakabiliyor muyuz , merak, can sıkıntısı vs bebek doğunca kalmayı da hak görüyorlar kendilerine ama o iş öyle değil. Yardımı olmayan bu süreçte gelip oturup gitsin. Ben yatılı istemiyorum kimseyi annemde kaynanamda komşu sabah gelip akşam gider annem bir süre. Kaynanamda gelip oturup gider rahatsız olursam kalabalıktan kaynanadan yatak odasına çekilirim bebekle boş boş otursun :KK39:gitsin önemli olan rahat etmemiz gerisi görsün gitsin ne var yani sizi mi çekeceğiz bu süreçte
Benim kaynanamla görümcem gelecekti bize ama evimiz aşırı küçük. Eşim de biz gidelim en azından sıkılırsak evimize döneriz, bize gelirlerse gidin diyemeyiz dedi. Bana da mantıklı geldi hazırladım 1 hafta onlarda kalacak şekilde eşyaları. Sonra duruma göre bakacağım

Gdkd Gdkd selam canım gittin mi doktora nasılmış bebiş
Doktora gittim canım. Plasenta yaşlanması var suyu yeterli rahim ağzı kapalı herhangi bir sorun yok şükür. 2.870 kg olmuş kilo hala bir hafta önde görünüyor. 35+2 ama kiloya göre 36+2 çıkıyor ultrasonda. Tekrar haftaya yine kontrolüm şu an için plasenta yaşlanması şu yerinde ve rahim ağzı kapalı olduğu için tek başına bir şey ifade etmez bizim için dedi.

Doğuma ve sonrasına annesi olmayanlar, gelemeyenler, ya da gurbette olanlar var . Ben de yalnız kalacağım kimse olmayacak keşke birileri olsa diye üzülüyorum. Kayınvalidem gelir ama çok duramaz çünkü hem çalışıyor hem de kayınbiraderim henüz 13 yaşında ve aynı şehirde yaşamıyoruz. Çok durabilse ister miydim herhalde sizin gibi ben de istemezdim ama şuanda eşim olmasa telefon edip gel diyebileceğim hiç kimsenin olmadığı bir yerde ilk kez doğum yapacak olmak beni gerçekten ekstra bir doğum stresine sokuyor
Halledersiniz hiç üzülmeyin ve endişelenmeyin, hatta bence daha bile iyi eşiniz de bebişe daha çabuk alışır siz de 🙏🏻 biz de yalnızız çok daha cesur oluyor insan bence böyleyken

Arkadaşlar bugün karnım çok sertleşiyor hatta dünden beri kaskatı oluyor resmen ağrım falan yok. Sadece göbek deliğim çevresinde batma ve yanma gibi bir his var zaten göbek deliğim de dışarı doğru çıktı 🙄 ne yapsam bu sertleşmeler sancı mı acaba
Eğer çok sertleşiyorsa gel demişti doktorum bu son haftalarda

Doktor onuncu gün kontrolünde bir sıkıntı yoksa korse takabilirsin dedi ben sormuştum canım şu an bir şey yapmıyorum göbeği saran iç çamaşırı giyiyorum sezeryan yerinin üzerinde kalacak şekilde o kadar. Sonrasında korse almayı düşünüyorum.
Göbeği saran tam nasıl oluyor acaba canım oda korseli mi

Hanımlar buzamana kadar bebişin karın çevresi normal diyen doktorlar hatta bu ayın onundada normal olan karın çevresi bugün yani 35 haftada karın çevresi baya geri dedi doktor bu arada doktorda farklı acaba normalmi 2000 kiloymus perinatoloji ye tekrar gönderdi önceki kontrolde 1800 du doğuma az kaldı bebeğe yarayabilecek kilo aldirabilecek neler var acaba

Arkadaşlar bugün karnım çok sertleşiyor hatta dünden beri kaskatı oluyor resmen ağrım falan yok. Sadece göbek deliğim çevresinde batma ve yanma gibi bir his var zaten göbek deliğim de dışarı doğru çıktı 🙄 ne yapsam bu sertleşmeler sancı mı acaba
Benimde o şekilde başladı sonra sancı belimden girmeye başladı öğlen de nişanım geldi gittim doktora bebek kafasını oturtmuş kanala 2 cm de açıklık var sancıların düzene girsin 5 dkka da bir gelene kadar evde dur gel. dedi şimdi evde sancı karşılamaya çalışıyorum merdiven inip çıkıyorum ama hala tam anlamıyla düzenli gelmiyor dakika tutamıyorum

ayyyh caniiim su gibi dogumun olsun insallaaaaah 🙏🧿 kolayliklar olsun saglikla al yavrunu kucagina 🥰
Amiiinn Allah razı olsun 🤲🏻 inan o kadar çok ihtiyacım var ki duaya etrafımdaki kimse doğru düzgün destek olmuyor yapamayacagimi düşündürüyorlar ama bi kere yaptım yine yapabilirim diye telkin ediyorum kendimi hep sakin kalmaya çalışıp katılmalarımı karşılıyorum. Bu dönemde desteğin ne kadar önemli olduğunu anladım açıkçası. Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için 😇

Tecrübeli annelere bir sorum olcak, ben bugün 38+2 deyim karnımın bazı bölgeleri ara ara çok sertleşiyor ve kasılıyor sanki bebek oraya toplanıyor gibi. Yalancı sancı dedikleri böyle bir şey mi?
Toplanması ayrı kasılma ayrı kasılma geldiğinde nefesin kesiliyor o an resmen onu anlamamana imkan yok. Ama dinlenince pozisyonunu değiştirince geçiyorsa o yalancı sancı oluyor. Ben şimdi ne yatabiliyorum ne gezebiliyorum sancı geldiği yerde kaskatı kesiliyor karnım belimden giriyor olduğum yerde kalakalıyorum insanın bacaklarında ki dermanını alıyor. Ama benimde tam olarak düzene girmedi işte. Düzene girsin diye ugraşıyorum

X