2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
kizlaaar doktordan ciktik simdi 30+5 deydik bugun hem plansiz sezeryani konustuk doktorum onay verdi ama bi sekilde 40 i beklemem dedi 39 da alirim dedi birde boy 37 cikti kilo 1450 kusur dedi 3 hafta once boy 37 kilo 1100 cikmisti baska bi doktordu sanirim cihaz farki ama busefer dediki protein az mi tuketiyosun bebegin karni 10 gun geri gidiyo dedi cok uzuldum ya azda tuketmiyorum aslinda ama
Canım bende aynı durum var, bebeğin AC değeri yani karın çevresi 2 hafta geriden geliyor. Her hafta takibe alındım ve 37. hafta dolduktan sonra sezeryanla doğum yapacağım. Bende yediğime dikkat ediyorum ama bebeğe besin giden damarda direnç olduğu için yeterli besin alamıyor, 33. haftamız bitmek üzere 2 kg oldu bebiş. Sen mümkün oldukça beslenmene dikkat et, doktorun doğru yönlendirmeyi yapar sana. Korkulacak bir durum yok 🌸

Evet ben de üzülüyorum kuzum utanıyorum üzüldüğüme sonra bebek sağlıklı çok şükür diyorum 😔ama inşallah bu kadarla tamamlarım minik çatlakla
Çatlaklarına odaklanma canım insan ister istemez üzülüyor bende ilk gördüğümde üzüldüm vücudum şimdiden değişiyor diye hayiflandim ama sonra odagimi degistirince daha mutlu oldum. Bir anne bedeni olacak ve anneliği deneyimleyip minik bir beden dünyaya getirmek kolay değil dedim kendime ☺️ hep zayiftim ben ama hamilelik ile en yüksek kilolarima çıkmak bile beni zorlamisti şimdi her kilo hem gram benim için mutluluk çünkü bebise yarıyor😍

Haftaya Salı’ya gün verdi, aslında o bile zar zor eşim Pazartesi gelecek dedim. Yani anlayacağınız kızlar benim kız erkenden geliyor 🥹
Canımm sağlıcakla kavuşun inşallah her şey yolunda gidecek hiiç merak etme 🥰 grubumuzun ilk bebişiii sağlıcakla gelsin inşallah 🙏🏻❤️
Malesef kesiminin biri delinmiş o da sızıntı yapıyormuş.Yarin tam 31 haftalık oluyoruz.Ilk önce 32.haftayi sonra 34'u zorlayacaklar.Yani doğuma kadar hastaneden çıkamıyorum.Oysaki daha yapılacak çok işim vardı ne gecelik ne pijama hiçbir sey alamadan hastaneye yattim
Siz sağlıcakla kavuşun da canım benim inşallah her şey gönlünce hallolur merak etme 🥰 dualarım seninle🙏🏻
Arkadaşlar sizde de bazen böyle göğüsünüze ağırlık varmış da nefesiniz kesiliyor gibi oluyor mu ?ara sıra böyle oluyo bana üstüme ağır bir şey oturuyor nefesim kesiliyor.sürekli yeni bir şey çıkıyor
Ben de çok nefes darlığı yaşıyorum özellikle yattığımda ciğerimde batma ve baskı hissi oluyo çok kötü bi his. Bugün ciğerimin sağ alt kısmına bıçak saplanır gibi oldu nefes aldıkça baya korktum

İki gündür giremedim ama tüm yazılanları okudum ☺️ biz de annemle bebişin tüm kıyafetlerini eşyalarını yıka kurutmaya at ütüle yerleştir olaylarındaydık, hiç de poşette durdukları gibi değilmiş baya şey almışım ya 🙈 bana aldıklarım gayet yeterli geldi hatta fazla bile olabilirler inşallah doya doya giydiririm hepsini. Ben şu an 31+0 ım biraz erken halletmeye çalışıyorum çünkü gün geçtikçe çok zorlaşıyor her şey ve zaten kasılmalarım da olduğu için riske etmek istemiyorum. Hayırlısı bakalım

Şuan Denizli'den Edirne'ye geri dönüyoruz 31 haftaligim iki saatte bir iniyorum yürüyorum arada arabayı kullanıyorum iyiyim çok şükür ama kişiden kişiye değişir belki
Aa benimde haftaya haftasonu istanbul edirne arasiydi,dugun icin,ama eşim vazgecirdi ,bi sikinti olmasin diye,cunku edirne cok.sicak ,köy evi klima yok ,konfor yok,yemek sıkıntı ,kimse yaşamiyor köy evinde cünkü,gidince temizlik yap v.s

Çatlaklarına odaklanma canım insan ister istemez üzülüyor bende ilk gördüğümde üzüldüm vücudum şimdiden değişiyor diye hayiflandim ama sonra odagimi degistirince daha mutlu oldum. Bir anne bedeni olacak ve anneliği deneyimleyip minik bir beden dünyaya getirmek kolay değil dedim kendime ☺️ hep zayiftim ben ama hamilelik ile en yüksek kilolarima çıkmak bile beni zorlamisti şimdi her kilo hem gram benim için mutluluk çünkü bebise yarıyor😍
Bilmiyorum canım çok ağladım saçma sapan bebeği de üzdüm valla ne diyim😔 moralim dip sabahtan beri inşallah ilerlemez diye dua ediyorum streç filmle sardım yağ sürüp kafayı yedim valla 😅 ilerlemeden 2 çatlakla kalan var mı diye topic geziyorum

Canım bende aynı durum var, bebeğin AC değeri yani karın çevresi 2 hafta geriden geliyor. Her hafta takibe alındım ve 37. hafta dolduktan sonra sezeryanla doğum yapacağım. Bende yediğime dikkat ediyorum ama bebeğe besin giden damarda direnç olduğu için yeterli besin alamıyor, 33. haftamız bitmek üzere 2 kg oldu bebiş. Sen mümkün oldukça beslenmene dikkat et, doktorun doğru yönlendirmeyi yapar sana. Korkulacak bir durum yok 🌸
Kaçinci.haftada ortaya cikti.10 gun geride oldugu karin cevresinin,bende hep korkuyorum direnc olcak diye,hep.kan.sulandirici kullaniyom.zaten

Kaçinci.haftada ortaya cikti.10 gun geride oldugu karin cevresinin,bende hep korkuyorum direnc olcak diye,hep.kan.sulandirici kullaniyom.zaten
Ben de korkuyorum, bende direnç var zaten iğne ilaç şeklinde devam ediyorum ama pazartesi kontrol bakalım kilosu karın çevresi nasıl aklım hep orda

Kızlar burun aspiratörü aldım da, ne zaman kullanılıyor hiç bilmiyorum yani her gün rutin olarak mı kullanmalıyız yoksa bebeğin burnu tıkandığında mı nasıl oluyor bu iş 🙈

ben daha 30 hafta olmadan her şeyi hazırlayıp kenara koyacağım gibi duruyor 😅 kafamda duracağına kenarda dursun fjjff bence acele etmiyorsunuz
Etrafımdakiler acele etme diyor ama doğum bu belli olmaz hep aklımda ya bugün kendime aldığım pijamaları ıvır zivirlari yıkadım başladım yani anca hal olur zaten ya

Bu hesabı uzun zamandır takip ediyorum kendisi gıda mühendisi, siveno daki potasyum allum için sentetik ve zararlı bi madde değildir demiş, bikaç gün önce grupta konuşmuştuk ya atayım dedim kızlar

Eklentiler

• IMG_2433.png
    IMG_2433.png
    532,5 KB · Görüntüleme: 52
Kızlar burun aspiratörü aldım da, ne zaman kullanılıyor hiç bilmiyorum yani her gün rutin olarak mı kullanmalıyız yoksa bebeğin burnu tıkandığında mı nasıl oluyor bu iş 🙈
Hergün kullanmaya gerek yok. Bebekler ağızlarından nefes alamıyor. O yüzden burnu tıkandığında açmak gerekiyor. Grip gibi olursa, hırıltısı olursa vs.. kullanılıyor. Çok sık kullanımda burun içi yara olabiliyor. Bi kaç kere yapınca alışıyorsun :)

Ben bi eğitimde dinlemiştim, burun tıkanıklığı varsa hırıltılı vs o zaman kullanılmalı demişti. Kendisi 10 aylık bebeğinde belki 3 kere falan yapmış. Bir de 1-2 damla değil, serumda parmakların birleşinceye kadar akıtman gerek demişti

Canım benimde de 32 haftada 1600 gr çıktı ama 3 hafta geriydi sadece karın çevresi ve sıkı takip istedi doktorum her hafta nst ye giriyorum perşembe günü de tekrar randevum var kontrol edecek yine
yaa insallah bisey cikmaz kalbe giden damarlarda akis iyi dedi suyunda iyi dedi tek sorun gobek

Canım kilosu normal geldi de boyu sanmıyorum. 40 falan vardır kilosuna göre cihazdan cihaza ve dr dra değişiyor. Muz yiyebiliyorsan balık ve süt tüket bolca 🙏🏻
gunde 3 kere muz yiyorum ya peynir sut tuketiyorum niye boyle oldu anlamadim hizli buyumeye girdikte tukettiklerim mi yetmedi acaba

X