2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Güle güle kullanmak nasip etsin Allah canım 🌸 ben de kıyafetler, deterjanlar, beşik, oyuncak, oyun halısı filan aldım. Oda yapıp yapmamakta kararsızım. Bekarken kullandığım bazam ve dolabım var şuan küçük odada. O dolabı kullansam mı diyorum. Sonra da ilk çocuk bu ne bu hevessizlik diyorum kendimce. Karar veremiyorum. Zaten bizimle yatacak sadece gelen görsün diye alacaksam almam istemiyorum açıkçası. Şuan pek çok mobilyacıda da oda takımlarında kampanya var. Çıkamıyorum işin içinden 😂
Bence evinde varsa alma büyüsün biraz o zaman oda takımı alırsın hem daha isterseniz cocugunuz olursa gene lazım eskiside dursun suan için bence kalsın benim evimde olsa ben almazdım mecbur alcam ama beşiği bizim yanımızda olcak zaten dedigin gibi bu benım fikrim tabi anne baba olarak siz ne uygun görürseniz 😍❤️

bebek arabasını nereden aldınız o kadar çok çeşit var ki içine girince çıkamıyorum var mı önereceğiniz bir yer-sayfa-marka-model :KK48:
Ben dün e bebekte bi model gördüm puseti ayrı satılıyor ama ikili kullanmak istiyorsan. Üzerine satış elemanı çıkıp zıpladı bir şey olmadı. Alt sepeti filan çok kulllanışlıydı. Çift yön kullanımı vardı. Joie versatrax bebek arabası diye geçiyor. Büyük ihtimalle onu alacağım.

Allah belasini versin klinik şefinisin😡
Ya sen hamilesin cok anlayaşsiz bide seni strese sokuyor senin bunlari duşunmemen gerekiyor
Bebegine odaklan daha gecendi kanama yaşadin sen
Evet bugün de baya bir stres yaptım yine oraya gideceğim nolcak diye orda da aksilik oldu çok fazla doktora girmeden önce adım sistemde bir türlü çıkmadı saatlerce oraya git buraya git diye koştur koştur uğraştım o yüzden bugün halledemedim yine kanamam olacak diye korktum lavaboya gitmeye bile ama çok şükür olmadı tekrar. Orda da aksilik olunca bugün de baya bı ağladım 🥺neyse ki bitti artık nolcaksa olcak bebeğim iyi olsun da gerisi önemli değil üstümden kadın doğuma girince büyük bir yük kalktı

Kızlar bebek kıyafetleri için hangi detarjanı tercih edeceksiniz ? Sabun tozu nasıl sizce
5'li Hoşgeldin Bebeğim Paketi
ben kesinlikle bunu al derim suan satılan detarjan şampuanlar ve bilindik olanlarıda içine katıyorum hepsinde kötü maddeler var ne kadar dillemesede ve üzerindede sertifika onayları yok bir cogunun ben bebegim için en dogalını alma taraftarıyım ve bu seti aldım takip ettigim bi kaç hemşireden görmüştüm arastırabilirsin❤️

Güle güle kullanmak nasip etsin Allah canım 🌸 ben de kıyafetler, deterjanlar, beşik, oyuncak, oyun halısı filan aldım. Oda yapıp yapmamakta kararsızım. Bekarken kullandığım bazam ve dolabım var şuan küçük odada. O dolabı kullansam mı diyorum. Sonra da ilk çocuk bu ne bu hevessizlik diyorum kendimce. Karar veremiyorum. Zaten bizimle yatacak sadece gelen görsün diye alacaksam almam istemiyorum açıkçası. Şuan pek çok mobilyacıda da oda takımlarında kampanya var. Çıkamıyorum işin içinden 😂
ben de aynen senin gibi düşünüyorum ilk çocuğum ama 10 günlük bebeği odasında yatırmıycam haliyle 😂 annem oda konusunda çok hevesli illa alıcam ben dedi, beşiği büyüyebilen odalara bakabilirsin aslında 10 12 yaşına kadar götürür onlar. ben trendtoldan aqua marine diye bi oda beğendim küçük odayı deniz temalı yapıcam Allah nasip ederse

Evet bugün de baya bir stres yaptım yine oraya gideceğim nolcak diye orda da aksilik oldu çok fazla doktora girmeden önce adım sistemde bir türlü çıkmadı saatlerce oraya git buraya git diye koştur koştur uğraştım o yüzden bugün halledemedim yine kanamam olacak diye korktum lavaboya gitmeye bile ama çok şükür olmadı tekrar. Orda da aksilik olunca bugün de baya bı ağladım 🥺neyse ki bitti artık nolcaksa olcak bebeğim iyi olsun da gerisi önemli değil üstümden kadın doğuma girince büyük bir yük kalktı
Allah yardimcin olsun
Boyle insanlar var ne empati duygusu var ne bisey
Dedigim gibi hic bisey bebeginden onemli degil ona odaklan bebegin sana iyi gelecek🙏🙏😇😇

ben de aynen senin gibi düşünüyorum ilk çocuğum ama 10 günlük bebeği odasında yatırmıycam haliyle 😂 annem oda konusunda çok hevesli illa alıcam ben dedi, beşiği büyüyebilen odalara bakabilirsin aslında 10 12 yaşına kadar götürür onlar. ben trendtoldan aqua marine diye bi oda beğendim küçük odayı deniz temalı yapıcam Allah nasip ederse
İnşallah canım. Allah gönlünce yapmak nasip etsin. Ben de alırsam montessori takım alacalım beşik aldım zaten. Ayy bi heves ediyorum bi gerek yok diyorum. Çıkamadım işin içinden. Daha zamanımız çok bakalım 😊

Selam kızlar hani demiştim beni heyete yolladılar rapor için diye bugün gittim kadın doğum uzmanı muayene etti o iyi davrandı seni niye buraya yollamışlar ki çok saçma falan dedi bebek iyiymiş öyle dedi çok şükür raporuna ne yazdı onu bilmiyorum ama henüz başka işlemler yarına kaldı onu da yarın öğrenirim heralde ama yüzüme karşı davranışı iyiydi anlayışlıydı daha çok klinik şefimin hata yaptığını düşündü bence bir sorun çıkmaz artık dimi rapora uygunsuz diyecek olsa bana sert davranırdı dimi
Rapora uygunsuz denmiyor canım rahat ol

Kızlar ikili üçlü. Test orta riskli çıktı amniyosentez dediler kabul etmedim nipt vs dediler uğraşamam. Dedm. Ayrıntılı ultrason a girdim bebeğin sol böbreği biraz büyümüş takip dediler ben artık sadece dua ediyorm sağlıklı olsun down olsa da aldırmam ki ama rabbim sağlık versin dua ediyorm siz nasılsınız birde sanırım şekerim.dusuyor bu ara yemek sonrası aşırı halsiz yorgun oluyorm

İnşallah canım. Allah gönlünce yapmak nasip etsin. Ben de alırsam montessori takım alacalım beşik aldım zaten. Ayy bi heves ediyorum bi gerek yok diyorum. Çıkamadım işin içinden. Daha zamanımız çok bakalım 😊
Amin canım hepimiz inşallah. montessori ben de düşündüm ama 3 4 yaşlarında yatağından kendi çıkıp girmesi güvenli gelmedi bana uyanır halt karıştırır haberim olmaz falan 😂

Kızlar ikili üçlü. Test orta riskli çıktı amniyosentez dediler kabul etmedim nipt vs dediler uğraşamam. Dedm. Ayrıntılı ultrason a girdim bebeğin sol böbreği biraz büyümüş takip dediler ben artık sadece dua ediyorm sağlıklı olsun down olsa da aldırmam ki ama rabbim sağlık versin dua ediyorm siz nasılsınız birde sanırım şekerim.dusuyor bu ara yemek sonrası aşırı halsiz yorgun oluyorm
İnşallah bebeğin sağlıklıdır canım şeker için de istersen doktoruna söyle şeker testi yapsınlar hamilelikte olabiliyo şeker inşallah yoktur tabi ama

canım Allah gönlüne göre versin. ben o testleri yaptırmadım aldırmayacaksam neden kafamı bulandırayım dedim. yemek sonrası halsizlik çöküyorsa şekerin yükseliyor ekmeği hamur işlerini biraz kısıtlı ye bir de limonlu su iç o iyi geliyo

ben daha hiç bir şey almasam yeridir hamile olduğumu öğrendikten sonra sadece bir tane yenidoğan seti aldım :) ama sanırım artık bu aydan itibaren almalıyız nerdeyse 5 aylık oldu yavrularımız ama bana kalan süre çoook uzunmuş gibi geliyor :)
ya bana da tam tersi sanki hiçbir şey yetişmeyecek gibi geliyor. bir de biz büyük odada oturuyorduk pencerelerden soğuk geliyor mecbur küçük odaya taşınıcaz kışın diye bir de koltuk masrafı çıktı. trendyoldan memnun kaldığım bi firmadan köşe takımı aldım 6 bin ama bebeğin eşyalarıyla zorlayacak bizi. park yatak, 2 tane hastane çıkışı, 3-5 tane alt üst takım, nevresim ve pike takımı bir de reflü yatağı aldım. öbür ay arabasını da alınca geriye ıvır zıvırlar kalacak ve stres oluyorum yetişmeyecek diye

ya bana da tam tersi sanki hiçbir şey yetişmeyecek gibi geliyor. bir de biz büyük odada oturuyorduk pencerelerden soğuk geliyor mecbur küçük odaya taşınıcaz kışın diye bir de koltuk masrafı çıktı. trendyoldan memnun kaldığım bi firmadan köşe takımı aldım 6 bin ama bebeğin eşyalarıyla zorlayacak bizi. park yatak, 2 tane hastane çıkışı, 3-5 tane alt üst takım, nevresim ve pike takımı bir de reflü yatağı aldım. öbür ay arabasını da alınca geriye ıvır zıvırlar kalacak ve stres oluyorum yetişmeyecek diye
Yetişir canım yetismez diye bir şey yok da maddi olarak bizi zorlamasın diye her ay bir şeyi alıp kenara koymak daha iyi oluyo fiyatlar da malum her geçen gün zamlanıyo biz de 1+1 evde oturuyoduk çocukla olmaz diye taşıncaz mecbur onun masrafı çıktı çocuk için şimdiye kadar park yatak bebek arabası falan aldık indirimden önümüzdeki ay da ev bulmuş olursak odası için dolap falan almak istiyorum inşallah

X