2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kizlar ben de bugun doktora gittim 6+5 im. Doktor tam gununde ilerliyor dedi hatta 1-2 gun onde bile olabilirmis. 7 mm olarak olctu, kalp atislarini da olctu bir sikinti yokmus sukur :) vajinal muayene oldum. Bu arada kalp atislarini dinlemedik cunku vajinal muayende biraz tehlikeli olabilir dedi

Kızlar benim tansiyonum da 14/10. Çok yüksek, bu şekilde devam ederse ilaç kullanacağım. Tansiyonu yüksek olan var mı? Eve de alet aldım ölçücem devamlı
canim benim de yuksekti senin gibi, doktor bana holter takti bu 24 saat olanlarindan sonra normal dedi genel sonucuna ama evde ne zaman olcsek genelde yuksek seyrediyor ben de anlamadim

Kız sen niye Beta takibi yapıyorsun hala bebe kocaman oldu😂
Kız sadece bir hafta arayla iki defa beta için kan verdim yükselişini kontrol etmek için 😂iki keree fazla mı bacım 😂 millet iki güne bir veriyor 😂 ultrason için randevu bekliyorum cuma günü ilk defa giricem öyle heyecanlıyım kiiii🥰🥰🥰

Kız sadece bir hafta arayla iki defa beta için kan verdim yükselişini kontrol etmek için 😂iki keree fazla mı bacım 😂 millet iki güne bir veriyor 😂 ultrason için randevu bekliyorum cuma günü ilk defa giricem öyle heyecanlıyım kiiii🥰🥰🥰
Kız o iki güne bir verenler 20 ile başlayanlar 😂
Şaka bir yana, sağlıkla doğsun inşallah ❤️🙏

kızlar gecen hafta sali de betam 35.1di
perşembe 73 cuma 96.7 progesteron 15.1 idi cumartesi pazar batırmadım bugün betam 174 progesteron 11.2 cikti.az artmis gibi umarım sıkıntı yoktur.doktor rahim kalın sorun yok dedi ama bana hiç öyle gelmedi ben 250 civarı bekliyordum😟 böyle az yükselip sonra düzelen var mı aranızda.cok korktum

kızlar buna bir yorum yaparmısınız lütfen böyle yaşayan var mı çok endişeliyim

perşembe 73 cuma 96.7 progesteron 15.1 idi cumartesi pazar batırmadım bugün betam 174 progesteron 11.2 cikti.az artmis gibi umarım sıkıntı yoktur.doktor rahim kalın sorun yok dedi ama bana hiç öyle gelmedi ben 250 civarı bekliyordum😟 böyle az yükselip sonra düzelen var mı aranızda.cok korktum

Kadin dogumcu bi akrabamiz var sagolsun betayi biraz aciklamisti. Tam olarak dediklerini aktariyorum. Beta iki kat artar saglikli bi gebelikte ama kimisinde duzensiz olabilir bizim icin onemli olan kesenin gorunmesi. Betan artiyodur hafif bi kanaman olur kan verirsin betanin dustugunu gorursun ama o kanamayla alakalidir bazen bebek tutunurken olabiliyo bunlar. Bikac gun sonra bi bakariz kese tutunmus gelisiyo betayi fazla kafana takma. Demisti. Hatta betasi duzgun artmayanbi hastalarina mtx igne yapmaya karar vermisler oncesi muayene ederken keseyi gorduk gayet guzelfe gelisti demisti. Burda muhim olan kesenin rahim ici gorunmesi. İnsallah bi sorun olmadan gorursun 🙏

Bir de beslenme konusunda ne yapiyorsunuz? Basladiniz mi dikkat etmeye? Kahve, cay, cikolatayi kestiniz mi? Ben ilk hamileligimde cok dikkat ediyordum ama simdi biraz daha rahat edebilirim
Ben hepsini sigarayı bile kestim ama savaşıyorum çünkü canım çok istiyor
Brokoli ve avokado tüketiyorum

şimdi ve önceki hamileliğimde hiç beta progestan fln takip etmedim, neden buna gerek duydu doktor? Özel bir durum mu var? Bilmediğim için soruyorum.
ultrasonla yapılan muayeneye göre ilerlemek daha sağlıklı olur bence.sıkma canını hiç.

Bana daha ilk randevuyu 7. Haftaya girmeden verdiler ki gittiğim zaman göreyim inşallah ve streste kalmamak için
İnşallah sende görürsün ben daha göremedim 🥹🙏
Kizlar benimde persembe gunu randevum var 5+3 olucaz. Bu haftada bebegi goren varmi yoksa yolk u mu gorururm sadece.

Ben hepsini sigarayı bile kestim ama savaşıyorum çünkü canım çok istiyor
Brokoli ve avokado tüketiyorum
Maşallah maşallah sigara olayı zor, ben de tüketiyorum brokoli ve avokado, karbonhidratı ve şerbetli tatlıları kesmeye çalışıyorum. Günde kaç demlik çay kahve içerdim , baya baya az içiyorum 200 mg sınırını düşünüyorum.

Maşallah maşallah sigara olayı zor, ben de tüketiyorum brokoli ve avokado, karbonhidratı ve şerbetli tatlıları kesmeye çalışıyorum. Günde kaç demlik çay kahve içerdim , baya baya az içiyorum 200 mg sınırını düşünüyorum.
Kahveyi şimdilik kesebildim ama ne kadar sürer bilmem😂😃kaç tane tüketiyorsun mesela
Ben gebe kalana kadar sadece azalttım
Bu 4 gündür içmiyorum da çok zor ya 😓

şimdi ve önceki hamileliğimde hiç beta progestan fln takip etmedim, neden buna gerek duydu doktor? Özel bir durum mu var? Bilmediğim için soruyorum.
ultrasonla yapılan muayeneye göre ilerlemek daha sağlıklı olur bence.sıkma canını hiç.
normalde progestteron 5 altı olunca sağlıksız gebelik dış gebelik ihtimali oluyor.hatta dış değilse bile kesin sağlıksız deniyor.bu yüzden ben takip ettirdim.doktora sormadan hastanede çalıştığım için.progesteron rahim içi normal gebelik gibi gözüküyor dedi.ama perşembe tekrar beta ve progestteron bakalım dedi.sonra muayene olucam.rahim iyi kalınlaşmış.ama benim dış gebeliktede rahmim kalındı.ve beta hep ikiye katlanmıştı.ağrım ve kanamam yoktu.bu sefer beta da yavaş ilerleyince sıkıntı olduğunu düşünüyorum ister istemez.birde benim sağlıklı gebeliklerimde hep akıntım vardı.sağlıksız olanlarda da akıntı yoktu.tek ayırıcı belirti buydu.ve şuana kadar bunda da akıntım yok malesef.doktor şimdilik sorun yok desene ben kendimi tanıdığım kadarıyla %90 oranda sıkıntı olduğunu görüyorum.eğer bir akıntım olursa tutunmaya dair bu iki gün içerisinde belki bir umut işte %10 gibi :KK43:

X