2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kizlar benim sag goguslerimin hemen altinda karnimin biraz ustunde sag tarafta surekli ozellikle oturuken titreşim hisediyorum agri yok ama doktora soyledigimde bebek olmaz dedi cunku daha bebek yerleşmemiş oraya mide de sıkinti olabilir dedi ilac verdi
Sizde de boyle durum varmi merak ettim
Valla canim doktor bebek degil demis ama. Ben 18 haftamda midemin ordan yemistim ilk tekmemi cok sasirmistim hatta bebek bukadr cikmismi diye. Doktora gitmistim.muayene.olurken yine ayni yerde tekme atmisti. bebek.olanilir bende😍

Kizlar benim sag goguslerimin hemen altinda karnimin biraz ustunde sag tarafta surekli ozellikle oturuken titreşim hisediyorum agri yok ama doktora soyledigimde bebek olmaz dedi cunku daha bebek yerleşmemiş oraya mide de sıkinti olabilir dedi ilac verdi
Sizde de boyle durum varmi merak ettim
Ben daha çok alt kısımda hissediyorum ama bebek çıkmış da olabilir bence midende onun dışında sıkıntı hissediyo musun sadece titreşim gibi biseyse bebek niye olmasın ki

Canim hic bi bilgim yok
Klinik şefinizde ne kadarda gaddarmiş😡
Gerçekten çok gaddar bir insan daha önce ameliyat olduğumda da raporumu sorusturmaya yolladı bana çok ciddi mobbing yaptı ama sorusturmadan bir sonuç çıkmadı beni hiç aramadilar bile yine aynısı olur diye umut ediyorum uğraşır uğraşır ama birşey elde edemez😔 heyet aldığım zaman bana yat diyecekler sırf onun egosu tatmin olsun diye ordan oraya sürüklenmek bile bana çok zor olacak

Valla canim doktor bebek degil demis ama. Ben 18 haftamda midemin ordan yemistim ilk tekmemi cok sasirmistim hatta bebek bukadr cikmismi diye. Doktora gitmistim.muayene.olurken yine ayni yerde tekme atmisti. bebek.olanilir bende😍
doktorlar söylüyor ama biraz kitap bilgisi çünkü bana 18den önce imkan yok hissetmezsin dediler 16 haftada ben 17 haftada eşim annem hepsi hissetti o yüzden tam güvenemiyorum. Adanadan istanbula geldik yorgunluk heralde ağrım var hareketleri az dedim hissediyormuşum diyor ama sonra dedi anne bir sorun var derse doktor ne derse desin bir sorun vardır ben perinatoloji açıyorum birde orası baksın içimiz rahat etsin dedi ve kesinlikle haklı biz bir şey diyorsak doğrudur ki çok şükür benimki yorgunluktanmış

doktorlar söylüyor ama biraz kitap bilgisi çünkü bana 18den önce imkan yok hissetmezsin dediler 16 haftada ben 17 haftada eşim annem hepsi hissetti o yüzden tam güvenemiyorum. Adanadan istanbula geldik yorgunluk heralde ağrım var hareketleri az dedim hissediyormuşum diyor ama sonra dedi anne bir sorun var derse doktor ne derse desin bir sorun vardır ben perinatoloji açıyorum birde orası baksın içimiz rahat etsin dedi ve kesinlikle haklı biz bir şey diyorsak doğrudur ki çok şükür benimki yorgunluktanmış
Çok şükür canım şimdi güzelce yat dinlen bebeğin de iyiymiş cok şükür

Gerçekten çok gaddar bir insan daha önce ameliyat olduğumda da raporumu sorusturmaya yolladı bana çok ciddi mobbing yaptı ama sorusturmadan bir sonuç çıkmadı beni hiç aramadilar bile yine aynısı olur diye umut ediyorum uğraşır uğraşır ama birşey elde edemez😔 heyet aldığım zaman bana yat diyecekler sırf onun egosu tatmin olsun diye ordan oraya sürüklenmek bile bana çok zor olacak
Bence en fazla raporunu kabul etmeyip heyete gönderirler raporun gerçek mi değil mi diye. Heyete girince de heyettekiler gerçekten rahatsız mısın değil misin anlamaya çalışıyorlar. En en kötü soruşturma açılır ceza alırsın o da bi şey değil. Disiplin cezaları da 5 yılda bir siliniyor. Yani hiçbir şey olmaz rahat ol bence. Ama senin bu konuda bilgili biriyle konuşup haklarını öğrenmen lazım. Herhangi bi sendika ya da yaşça büyük bi memurla görüşüp haklarını öğren. Çünkü yaptıkları normal değil. Senin belindeki platin bile bu işleri yapmana engelken bi de gebelik durumun var. Bu kadar zorluk çıkarmaları çok tuhaf.

Bence en fazla raporunu kabul etmeyip heyete gönderirler raporun gerçek mi değil mi diye. Heyete girince de heyettekiler gerçekten rahatsız mısın değil misin anlamaya çalışıyorlar. En en kötü soruşturma açılır ceza alırsın o da bi şey değil. Disiplin cezaları da 5 yılda bir siliniyor. Yani hiçbir şey olmaz rahat ol bence. Ama senin bu konuda bilgili biriyle konuşup haklarını öğrenmen lazım. Herhangi bi sendika ya da yaşça büyük bi memurla görüşüp haklarını öğren. Çünkü yaptıkları normal değil. Senin belindeki platin bile bu işleri yapmana engelken bi de gebelik durumun var. Bu kadar zorluk çıkarmaları çok tuhaf.
Disiplin cezasına gidecek kadar bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü düşük tehlikesi tanısıyla rapor yazdı şimdiye kadar defalarca kez düşük tehlikesi tanısıyla doktora gidişim progestan ilacım var 14.haftanın sonuna kadar progestana devam ettim. Zaten belimdeki rahatsızlık yüzünden artık zorlanmaya başladım ama yani bu yaptiklari bile canımı gerçekten çok ama çok sıkıyor sonunda ceza soruşturma olmasa bile beni böyle strese sokmaya değer mi gerçekten hiç bilmiyorum bebeğime bir şey olmasın diye sonucu nolursa olsun alcam rapor ihtiyaç duyduğumda ama sonucundan da korkuyorum işten atılmaya kadar giden birşey olmaz heralde dimi

Canim doktor ultrasyon la bakti dedi bak bebek yerleşmemiş oraya
Cok rahatsiz olursam tekrar giderim heralde

Merhaba kizlar bayadir yazamadim deprem nedeniyle yazacak halim kalmamisti ki biz ekran basinda böyleyiz Rabbim oradaki herkesin yardimcisi olsun. Deprem bolgesinde olan arkadaslara cok gecmis olsun. Benim de sol kulagimda 4 gundur falan ugultu basladi kalp atislarimi kulagimda duyuyorum tv ye bakip agladigim ve mide sorunlarimdan devamli cikarttigim icin zorlama dolayisiyla sanki bir tikanma var gibi. Gecmesini bekledim ama gecmedi de sizlerde boyle bisey olan var mi

Bu klinik sefin size bi garezimi var yoksa herkesemi öyle ne sacma ya.

Bu klinik sefin size bi garezimi var yoksa herkesemi öyle ne sacma ya.
Herkese öyle yıllardır yapmadığı kalmadı sadece ünitede 2 tane uyuşturucu bağımlısı var onlara bir şey yapmıyo yapamıyo onun dışında benim gibi normal çalışan insanlara kök söktürüyo ameliyat olduğum zaman çok üzüldüm çok ağladım şimdi oğlunu düşün diyip kafaya takmamaya çalışıyorum ama korkuyorum da😔

Kızlar merhaba uzun zamandır yazamadım biliyorsunuz kanamalarım 2 hafta arayla devam ediyor ayrıca deprem bölgesinde olanlara da Allah yardım etsin elimizden gelen yardımı yaptık izleyip dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden fazla da izlemek istemiyorum çok etkileniyorum kasılmalarım oluyor üzüntüden.
Dün kontrolüm vardı doktorum benim de pasentamın rahime yakın olduğunu söyledi daha önce hiç böyle birşey söylememişti çok anlamıyorum ne demek bu ama korkuyorum birşey olur diye internette riskli bir durum yazıyor

Disiplin cezasına gidecek kadar bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü düşük tehlikesi tanısıyla rapor yazdı şimdiye kadar defalarca kez düşük tehlikesi tanısıyla doktora gidişim progestan ilacım var 14.haftanın sonuna kadar progestana devam ettim. Zaten belimdeki rahatsızlık yüzünden artık zorlanmaya başladım ama yani bu yaptiklari bile canımı gerçekten çok ama çok sıkıyor sonunda ceza soruşturma olmasa bile beni böyle strese sokmaya değer mi gerçekten hiç bilmiyorum bebeğime bir şey olmasın diye sonucu nolursa olsun alcam rapor ihtiyaç duyduğumda ama sonucundan da korkuyorum işten atılmaya kadar giden birşey olmaz heralde dimi
Yok işte işten atılma olmaz. En kötü olabilecek şey disiplin cezası, o da olmaz. O yüzden boşuna stres yapma diye dedim zaten. Hiçbir şey çıkmaz.

Herkese öyle yıllardır yapmadığı kalmadı sadece ünitede 2 tane uyuşturucu bağımlısı var onlara bir şey yapmıyo yapamıyo onun dışında benim gibi normal çalışan insanlara kök söktürüyo ameliyat olduğum zaman çok üzüldüm çok ağladım şimdi oğlunu düşün diyip kafaya takmamaya çalışıyorum ama korkuyorum da😔
Sikayet falan etseniz bu nasil insan böyle yazik gercekten.. inşallah isiniz rast gider canim

Merhaba miyomla hamilelik geçiren var mı çok agrı yapıyor doktor parol iç dedi agrıyınca yapacak bişey yok buna dedi 5 cm di 7 cm olmuş nasıl geçer ağrı dünden beri çok ağrıyor sonradan azalır mı yoksa artacak mı iyice büyürse 😔

Kizlar tüm bu yaşananların gölgesinde dün ucluye girdim bebeğim sürpriz yaptı doktor erkek olabileceğini söyledi ama kızmış. Kesin emin baktı kız dedi. Allah hepimize sagliklica dogurmayi nasip etsin. Evlatlarımız sagliklica gelsin. Bide kızlar tüm bu olanlara hepimiz aşırı üzülüyoruz bende izleyip izleyip ağlıyorum sonunda tansiyonum yükseldi doktorum kan sulandırıcı başladı. Ki benim tansiyonum hep çok düşüktür stres bu hale getirdi. Bidaha tvyi acmayacagim sizde dikkat edin kendinize dualarımı gonderecegim bol bol zaten elden başka bişey gelmiyor 😞
Sağlıkla al kucağına canım 🌸 ben de çok etkilendim iki gündür karın ağrısından duramıyorum taş kesildi karnım. Tansiyonum yüksek hep. Çarşamba gideceğim doktora 😢

X