2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar merhabalar bu başlıkta yeniyim sizlerle konuşmak bana güç veriyor inşallah sağlıkla ilerler gebeliklerimiz. Bulantılarınız başladı mı ne durumdasınız daha bende hiçbir şey yok

Kızlar kayınvalidem devamlı ye diyor ama sabah çok az yemek yiyprum sonra kusuyorum ve akşam çok az yemek yiyorum hatta kilo vermişim 1 kilo 8 haftalık hamileyim benek büyümez diyor doğru mu korktum açıkçası ama içimden gelmiyor da 🙈
Diyenlere kulak asma hepimiz yaşadık o iştahsız bulantili günleri. Sen kuruyemis yemeye calis hic yemesen bebek zaten son aylar kilo alıyor dert etme..acta kalma çokta zorlama.

Ben ilk gebeliğimde 25 yaşımdaydım. Sağlıklı bir bünyem vardı. Ama hep kanamalı geçti gebeliğim. Plesenta previa vardı. Bebeğin eşi plesenta rahim ağzına yerleşmişti. 28. Haftaya kadar ara ara hep kanamam oldu. Acile kaldırıldım. Bu kadar kanamaya bebek kalmaz dedim. Hilal şeklinde kanama alanı vardı rahimde ama bebeğim hep sağlıklıydı. Her sabah kalkar yatağımı kontrol ederdim. Alezlere bile geçerdi. Bebeğin tutunacağı varsa o kanamada bile tutunuyor. Tabi o zaman ben çok yıprattım kendimi çok üzüldüm. Başka türlüsü de elimden gelmezdi zaten. İlk gebelik ilk annelik. Şimdi deneyimlerim beni sakinleştiriyor ama yine de her bebek yeni bir hikaye.
6. Haftam bitmeden görüneceğim doktora. Folik asit ve demir takviyesine başlayanınız var mı?
Üç doz aşım var buna rağmen korona geçirdim ocak ayında. Korona dan da ayrı korkuyorum gebelikte
Kuzum gecmis icin cok gecmis olsun. Ama saglikla almışsın masallah kucagina.
Folik asit baslaman gerekiyor zaten ogrendigun andan itibaren hatta onceside kullnmak gerekti. Demir icin de bikac hftays demir takviyede yazar doktorlar ayrintili kan bakacaklar kalp atışından sonra.ben folik asit diofol kullaniyorum.eger baslamadiysan hemen baslamalisin doktorunla görüş uygun ilaci söyler. Bebeğin ilk 3 ay sinir sistemi gelisimi icin zorunlu kullanicaz

Canım beni de durumdan haberdar eder misin lütfen. Senin de beta değerin benim gibi fazla artmış. Benimde cuma akşam verdim 130 idi. Çarşamba sabah 1202 olmuş. Normalde 600-700 civarı birşey olması gerekiyordu. Arkadaşlar sizce bu durum normal mi? Bu durumu yaşayan var mı? Doktora haftaya gitmeyi planlıyordum.
Cok normal benimde artış fazlaydı doktor birsey demedi..ki zaten 2 günde 2 katını da katlayıp artıyor zaten.

Kizlar oku oku hepsine yetisemedim. Ama okudugum kadarıyla harika seyler olmus masallah 🤗🤗 bugün doktora gidecekler vardı Ha-ri Ha-ri Pembis Hayaller Pembis Hayaller ve digerleri mutlaka yazın arkadaşlar o kadar mutlu oluyorum ki güzel haberlerinizle..
Kesinlikle haber veririm benimki bir umut vajinal görünür mü diye gidiyorum çünkü daha küçük 🙈ama kese gözükür gözükmez ona göre oksapar iğne kullanacak olunca acelem ondan 😇

Ya kızlar çok stresliyim... Sata göre 7+3 ama kese sanırım bir hafta geri çünkü tam 7 iken kese 6 haftalık dedi... Karından kalp atışı duyamadık, alttan muayene istemedim ben. Ama şu an içim içimi yiyor... Doktora gitmemek için zor tutuyorum kendimi ama eşim 30 una kadar bekleyeceğim ben gitmeyeceğim duruyor. Tek başıma da gitmek istemiyorum kötü bir şey duyarsam diye... Çok canım sıkılıyor 😭 bu arada kalp atışını duyan bütün arkadaşlarımı tebrik ederim ♥️

X