2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Nasil duzene oturttunuz ek gıdayu bizim hala berbat ya, mantari seviyordu bugün tükürdü hep oglen çorba icti ama çorbadan ne olacak. Kahvaltı hic yok asla yemiyor, irmikli muhallebi yaptım yumurta sarisni muzla ezip verdim azicik yedi. Ama bu kadar yememesine rağmen düşük değeri yok.

Alt iki diş çıkınca rahat etti galiba yumurtayı haşlama sade sevmiyor onu bebe bisküvisi, pekmez, ceviz, ılık su ile açınca yer oldu, sebzeli omlet melemen bunları yemeye başladı kekiğine kadar baharat olacak ama, yoğurt asla sade yine yemiyor burda arkadaşlar bebe bisküvisi dedi diye organik gurmemden almıştım bir tane onu biraz muz ile ezip verince yer oldu, diğer şeyleri de şükür yavaş yavaş alıştı mercimek gibi bazı şeyleri sevmedi ama mercimek köftesi yiyor mesela, tek ağzına sürmediği tarhana

Valla ne kadar yorucu bir durumdayım, önceden menemen yerdi yemiyor, pankek vs yapiyorm yok sade veriyorm yok. Yemekte inan ne yediğini yani sevdigini bilmiyorum bazen yiyor bazen yemiyor hiç mi merak etmez bir çocuk,doktora diyorum gelişimi, kilosu iyi diyor. Önceden ağlardım simdi ağlamıyorum ne yapabilirim artik bilmiyorum. Geçen erişteli y.mericmek çorbası yaptım suyu azdı ilk gün yedi sonra bidaha yemedi.balik , kıyma hak getire aman inşallah düzelir yine

İşte aynı böyleydi sonra bir anda gelişti ha bol bol yiyor mu hayır ama yetiyor demekki, doktora dedim bir günde bir su bardağı ölçüsü yiyorsa yeter öncelik anne sütü dedi, bu ay şükür benim kendimce yetti aldığı kilo, ha hala dediğin gibi bir gün asla yemediği şeyi bazen yiyor ama bu yeme işinde düzelme dönüm noktası bence regl olunca süt azalmıştı eee biz mama da vermiyoruz aç kalınca mecbur kaldı galiba sonra dişten de rahat edince devamı geldi

Mantarı nasıl pişiriyorsun. Ben dün aldım yapayım diye, İnternete bakınca 10 12 aylık olana kadar bekleyin yazıyor. Vitamin deposu. Vermek istiyorum ama erken diye vazgeçtim. Sabahları TV açmaya başladım. 2 şarkıda kahvaltıyı bitiriyor. TV de YouTube a bağlanıp, poster modunda çocuk şarkısı açıyorum. Video oynamıyor. Sadece resim. İlgisini çekiyor. 2 haftadır yumurtayı sade yiyor. Labneyi sade yiyor. Eskiden karıştırıp muhallebi gibi yapar zorla ağzına sokardım.

Ben butun yemekleri bol soganli sarimsakli ve baharatli (aci olmayan) yapiyorum artik oyle seviyor. Tadi tuzu olmayan seyi yemiyor. Gecen yogurtlu pirincli brokoli corbasi yaptim ona bile bastim sarimsak ve naneyi bence cok kotuydu ama sevdi et tavuk balik bunlari duz yiyor ama kofte sevmiyordu mesela onu da tuzsuz ama baharatli yapmaya basladim simdi yiyor.

İşte bu aynı bizim kız yaa sen baharat tadını ne biliyorsun ne kadar aylık yaşamın var da seçiyorsun değil mi ama

Kızlar ya bana bir pankek tarifi versenize bebek için ben bir türlü tutturamadım, birde bebeklerinize ekmek veriyor musunuz

Dün doktor kontrolümüz vardı kilo alımı yine çok değil 2 ayda 300gr almış valla nasıl alsın o kadar harekete yememeye normal.. Bizim birden 4 dişimiz yarılandı. Dişler çıktığından beri sizlerinde dediği gibi damak tadı oldu artık sevdiği ve sevmediği yemekler var.. Sarımsak soğan en güzel baharat şuan
Doktor ekmek ver yedir dedi veriyoruz eline ama bi süre sonra üzerine eliyle vurmaya başlıyor
Bizim süt alerjisini ilk bende açmaya başlayacağız fakat dün kan tahlili verdik şükür bütün değerleri iyi sadece EOS% değeri yüksek çıktı. Alerjiyle ilgili dedi doktor (internette de öyle) fakat bişey yapmadı diyeti aç dedi. Kanda bu değer fazlayken bana mantıklı gelmiyor. Aranızda bebeği alerjik olup kan tahlillerinde bu değeri fazla olan var mı, ne tür bir işlem yapıldı..

Doktor karabuğday ekmeği verebilirsin demişti biz veriyoruz ama önceliğim hep yemek (çünkü zaten kuş kadar yiyor) yemeğin sonuna doğru ekmekle yemeği en son ben ortalığı toplarken veya birlikte yemek yerken eline veriyorum.

Bizim süt alerjisi olduğu için ve bi ara yumurta yemediği için ben direk yumurta ve muzu karıştırdım hafif yağlı tavada oldu hem kahvaltı hem atıştırmalık yedi.

. Yumurta un sade kefir karıştırıyorum. Az da tuz atıyorum.

Eklentiler

• IMG_20231026_083428.jpg
    94,9 KB · Görüntüleme: 46
Turkiye’den ozel cok kaliteli zeytinyagi getirmistim ona tam bugday ekmegini banip verdigimde cok seviyor bazen oyle veriyorum. Bazen de eline veriyorum kemirsin diye ama cok az yiyor zaten.

Pankek tarifi ben de alirim ya tutturamiyorum ben de hic ya da bizimki pankek sevmiyor

Patates haşlayıp yarim patates ,ezip yumurta, peynir un karıştırıp hafif z.yigiyla yağladiğiniz tavaya dokebilirdiniz , birde tarhana pankeki yapmıştım ben nette görmüştüm farkli versiyonlari vardır illaki 2yemek kaşığı tarhana
1 yumurta
1yemek kaşığı zeytinyağı
Karıştırıp pişiriyoruz ama ben bu kadar zeytinyağ koymamıştim.

.
Yumurta un sade kefir karıştırıyorum. Az da tuz atıyorum.
Merhaba, kendisi mi yiyiyor? Ben onune bu sekilde sununca, kendi elleriyle , parmaklariyla tutup oynayip birazini yiyip ve kalan yuzde 90 koltugunda buluyorum onu kaldirinca (bir de seviniyorum ah cok guzel yedi diye sonra bakiyorum dusen parcalar orada ). Bazen kendim kucuk parca koparip veriyorum, bazen agzini acar yer bazen hic orali olmuyor.

Ben de boyle seviniyorum aynen yarisi yerde yarisi koltukta oluyor

işaret etmiyor ama işaret parmağıyla yerde gördüğü minik toz vs seyleri tutmaya çalışıyor evi kirli bırakamıyorum alkıs yapıyor. Müzik açınca kollarıyla çırpınıp oynuyor. Bilincli yaptığı tepkiler bunlar gibi geliyor

Bir suredir alkis ogretmeye calisiyoruz asla yapmiyor, ama bir haftadir eliyle bir seyler gostermeye basladi basta anlamadik sonra anne nerde baba nerde deyince iki parmagiyla gosterir oldu. Neyi ne zaman yapacaklari hic belli olmuyomus gercekten
Benimkide alkışlıyor bye bye yapıyor ama alkışı daha cok yalniz iki gündür alkışı biraz azaltti. Mesela önceden gel gel yapıyordu onu epeydir yapmıyor. Telefons alo yapar gibi bulduğu şeyleri kulağın tutuyor ben göstermiştim 6-7aylikken yapiyordu. İsaret etmiyor ve işaret ettiğim yere bakmıyor al -ver ,getir dediğimde bunu yapıyor. Birde geçen parktaydik cafede masada karinca yürüyordu eliyle takip etti almak için alamadi tabi.
Birde uc gündür ısırıyor ayağımı ,kolumu yüzümü ısırmaya çalışıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…