2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Lekeleri çıkaramıyorum benim sürekli sadece evde giydirdigim kıyafetler var , onlar hep lekeli . O yüzden sorun olmuyor .aynen alt 2 dişi var bizimkinin de ,üst dişin biri daha dün ucu göründü . Ben genelde minik parçalar koyuyorum ,lokmalık öyle yiyor ama eline verdiğimde de eğer ağzına çok koyarsa ya öğürerek ya da eliyle geri çıkariyor
Daha güzel yiyor derken daha çok yemiyor aslında ama daha severek ve iştahla yiyor ,yesin diye oyalamama ,sebeklik yapmama gerek kalmıyor ,yemekle hem oynuyor hem yiyor çünkü genelde her şeyi yiyor , sebzeler ,meyveler ,et,tavuk ,köfte ,makarna . Yoğurda bayılıyor ama onu ben veriyorum kaşıkla . Şuana kadar hiç sevmeyip ,ağzını kapattığı birşey olmadı . Miktar olarak çok yemiyor ,öyle iştahlı bir çocuk değil ama herşeyi yiyor . Toplam en fazla 2-3 yemek kaşığı yiyor bir öğünde

Hiç takmayın yabancılamak normal bir süreç , doktorumuz 6 aylık civarıyken göz muayenesinin acelesi yok ama yabancılama dönemine girmeden aradan çıkar istersen demişti. Şimdi 9 aylık olacağız nerdeyse hiç öyle bir dönem gelmeyince niye acaba diye düşündüm aynı şeyi yaşayan arkadaşlar yazınca sağolsunlar biraz rahatladım .

Ben de ev ve dışarı kıyafetlerimiz ayrı , lekeleri çıkarmak için özel çaba sarfetmiyorum , hacı şakir granül ve dalin sıvı deterjan kullanıyorum yine baya temizliyor .

Damağı ile ezebileceği büyük parçalar korkutmuyor da elma gibi sert yiyeceklerden korkuyorum ben de

Ev dışarı kıyafeti mantıklı ya bi kaç kıyafeti gözden çıkarıp bende deneyebilirim ilk başlarda önüne koyuyodum oynuyordu falan baya badisi lekeli lekeli kalınca artık dökmeden yediriyorum..öksürüyo çıkarıyor büyük parçaları ama bi an gözleri falan kızarıyo o korku bana yetiyo.bi iki salatalıkta falan oldu tekrar cesaret edemiyom şimdilik .

Sert yiyecekler hiç vermedim , elma ,armut ,salatalik vs . Vermeyi de düşünmüyorum. Ya rendeliyorum ya da buharda pisirip yumuşatıyorum . Bebekler için olan hazır atıştırmalıklardan veriyorum bazen .Tr de var mı ya da ismi ne diye geçiyor bilmiyorum , böyle mısır patlağından yapılmış diş kasiyicilar ya da minik çerezler ,en sert o şuana kadar verdiğim ama zaten onlarda ağızda hemen yumusuyor

Selamlaarr nasilsiniz baya giremedim buralara bebisler nasil yurumeye baslayan var mi keyifler nasil

Cocuklardan ziyade farkli bi soruyla geldim aslinda surekli gittigimkz bi doktor olmadigi icin soramadim aklima takildi. Nasil korunuyorsunuz acaba yani emzirirken dogum kontrol hapi kullanilir mi yada kullanan var mi internetteki bilgiler biraz karmasik da

Prezervatif ile korunuyoruz. Emzirirken hap kullanılmıyor. Doktorum spiral takalım demişti mirena ama taktırmadm

Ayakta kendi başına durup alkış çalıyor, 8 10 sn duruyor ama yürüme yok. 9 ay 21 günlük. Benim tüp bebek aman dikkat tüp bebekten sonra kendiliğinden oluyor vs diyorlar. Gelirse kardeşi olurKorunmuyoruz

Prezervatif ile korunuyoruz. Emzirirken hap kullanılmıyor. Doktorum spiral takalım demişti mirena ama taktırmadm
Progesteron türevi olanlar emzirirken kullanılabiliyor . Östrojenle kombine olanlar sütün miktarını ve kalitesini etkilediğinden kullanılmıyor . Ben de tüpleri bağlattım. Aslında aldıracaktım ama sigortam ödemedi , hastane yüksek fiyat çıkarınca bağlayalım dedim doktoruma , o da bağlayıp bir kısmını alırım dedi sağolsun . %100 korunma kafam rahat

östrojen içermeyen bildiğiniz marka var mi

Kac tane çocuğunuz var? Peki isterseniz açılıyor mu

Kac tane çocuğunuz var? Peki isterseniz açılıyor mu
3 çocuğum var sadece bağladığında tekrar geri açtırmak istendiğinde açılabiliyor ama başarı oranı %100 değil bildiğim kadarıyla . Benimkinin uçlarından 5 cm lik parça alındı o yüzden açılsa bile normal yolla gebelik oluşamaz . Yaşım az değil, Allah olanlara sağlık versin deyip bağlattırdım

Benim bildiğim progesteron içerikli olanlar sadece adet düzenliyor koruma yapmıyor. Pcos olan arkadasıma doktor düzenli regl olsun diye ondan vermişti.
Kontrasepsiyon ve hormon düzenleyici olarak kullanılan progesteronlar farklı. Mesela progestan kapsül adet düzenlemek için kullanırken kontrasepsiyon amaçlı kullanılamaz . Cerazette de adet düzenlemek için kullanılmıyor gibi ..

Bende tek çocuğun var sandim büyük cesaret diye düşündüm

Kızlar bizim kız 9 ay 13 günlük bugün menenjit aşısı için doktor günümüzdü 8 kilo 650 gr boy da 72 cm çıktı en son bi hasta oldu diye 2 ekimde gitmişiz o zaman 8 kilo 350 gr boy 68 diye ölçmüş.

Gitmişken sağlık ocağı bıngıldak olması gerekenden küçük d vitamini kes dedi dedim sakın kesme baş çevresi normal ise devam dedi, çevre sürekli basmıyor bu çocuk yere basıp ayakta durması lazım diyor dedim hani canı isteyince basıyor ama 11. Aya kadar vakti var o zamana yavaş yavaş sıralar dedi, şuan işini görmek için sürünüyor yada yuvarlanıyorsa yeter emeklemeye çok mühim değil dedi, ek gıda ile ilgili bişey sormadım şükür onu düzene oturttuk. Bizde son durumlar bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…