2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ayran olarak denedin mi canım biraz sulu olunca sever belki yemek yanında

Çok teşekkür ederim ama bizim vebeğimiz 2 aydır entübeydi 15 gündür nornale döndü tekrra entübe olcak diye korkutoz narkoz alınca
Rabbim sifa versin yavrunuza. Birkac doktordan gorus almanizi olumlu olumsiz her seyi acikca paylasmalarini isteyin ki yapmissinizdir zaten. Butin bebislerimize sifa diliyorum

Canim uzulme, ben de iki kere kimyasal gebelik yasadim. Ilkinden sonra cok sarsildim ve uzun sure hamileligi aklimdan cikardim. Daha sonra cikolata kistim oldugu ortaya cikti ve bana da doktorlar ameliyatsiz hamilelik cok zor dediler. Tam tup bebek yollari gorunuyor diye dusunuyordum ki tekrar hamile kalip erken dusuk yasadim. Ama ondan sonraki ay tekrar hamile kaldim ve sukur oglum oldu. Yani doktorlar bize her ihtimali soyluyor ama sen en kotusunu dusunme, insallah istiyorsan yine olur. Ve ozellikle kimyasal gebelikten sonra dogurganlik artiyor derler ben bunu bizzat yasadim. Onumuzdeki birkac ayi iyi degerlendirirsen tekrar hamile kalabilirsin insallah.

Bizimki de avokado, muz ya da şeftali gibi meyveler ile karıştırınca yiyor sadece yoğurt.

Aynı yoğurt ile ilgili bir sorun asla yok inek sütü ile de keçi sütü ile de denedim yok sade ise asla yemiyor yoğurtlu çorba da çok sevmez ki ben bayılırım bide

Ayran olarak denedin mi canım biraz sulu olunca sever belki yemek yanında
Bizimki de avokado, muz ya da şeftali gibi meyveler ile karıştırınca yiyor sadece yoğurt.
Ayran olarak da sevmedi, muz ile yine bir parça yiyor ama anlıyor sonra biz bu çocuk doğal beslensin diye tayin isteyip memlekete geldik ailelerde keçi inek tavuk var ama sonuç süt ürünleri alerji geçmişi olunca mı neden peynir yoğurt pek hoşlanmadı

Olabilir pankekine falan katarsın en azından biraz yer. Benimki de yumurta yemiyor asla. Pankekte hissetmedi bi de fasulye kavurdum ona sarısından kattım öyle yedi azıcık

Kızlar çok zaman oldu giremedim buraya birkaç yazılanlara bakmaya çalıştım da nickleri görünce duygulandım hamileyken girip yazıyorduk her muayeneden sonra başımızdan geçenleri falan o zamanlar geldi aklıma şimdi bebeğim 9 aylık oldu bir çoğumuzun da o civarlarda zaten. İnsan dönüp bakınca zaman nasılda su gibi onu anlıyor bu ara 8-10 ay yaşana uyku gerilemesini yaşıyoruz biz sizin bebeklerinizde de var mı bu durum? Her akşam en geç 21:30 da yatardı bebeğim gece 1 kere kalkardı sabahta 06:30 da uyanırdı ama 1 haftayı geçti uyuması 00:00 ları buluyor hatta geçiyor. Aslında çok uykusu var tabiri caizse ölüyor uykudan ama direniyor bende anlamadım böyle saçma sapan bir hal yani umarım en kısa sürede atlatırız.

Ya benimki tam tersi yogurdu sade seviyor. Icine ceviz bile karistirsam yemiyor. Bu sorun degil normalde ama meyveyi hic yediremiyorum bu yuzden. Muz agzina surmuyor zaten. Muhallebi de yemiyor degisik bir cocuk baska meyve nasil yiyebilir bilen var mi

Gunduz kac uyku yapiyor? 3 ise 2’ye, 2 ise 1’e dusme vakti gelmistir belki

Olabilir pankekine falan katarsın en azından biraz yer. Benimki de yumurta yemiyor asla. Pankekte hissetmedi bi de fasulye kavurdum ona sarısından kattım öyle yedi azıcık
Ben geçen buraya yazmıştım yumurta sarıdan bir cevizi cam rendeden geçirip biraz keçi boynuzu pekmezi ekleyip ılık su ile açtım fıstık ezmesi gibi bir kıvama geldi yumurta tadı hiç gelmiyor ve yedi de

Meyve süzgeci mi doğru adı ne bilmiyorum ben onun içine koyunca eline verip yediriyorum, Allahım bu da ilginç meyve bu ya yenmez mi

Eline verdiğimde yiyor. Yani agzına alıyor koparabilirse yutuyor elma armut sertse azcık buharda yumusatıp veriyorum. Blw gibi

Yoğurt konuşulmuş benimki de yemiyordu ben pastörize günlük ve activia probiyotik ile mayaladım şimdi bi kavanoz yiyor

Bana 8 . Ay dedi ama somon değil yani eğer gerçek Norveç somonu değilse diğerlerinin anlamı yok dedi. En mantıklısı deniz yüzey balıkları
Bebeğe göre ya da doktorun yaklaşımına göre değişiyor olabilir. Bizim yaşadığımız ülke somon dahil balık bakımından zengin. Okyanusa kıyısı var. Ama doktor bize doğrudan somon da demedi, genel olarak balığa 10. ayda başlayacağız dedi. O yüzden 10. aya kadar hiçbir tür balık vermiyorum ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…