2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kizlar ben 4-5 sefer 90 ya da 120 cc veriyorum
Sabah kalkinca kahvalti
Snra uykuya gecerken mama
Uyaninca corba ya da meyve
Snra uykuya gecerken yine mama
Uyaninca oglen be verdiysem tersi (corba ya da meyve)
Ucuncu uykuyu her zaman yapmiyor yaparsa yine mama
Aksam uykusuna gecerken mama
Bir de gece mamasi
Dedigim gibi 90 ya da 120 cc veriyorum ama cok diyolar.
8 ay 11 gunluk oldu
Cok hareketli tam emekleye gecti nihayet ve surekli yurumek istiyor
Buna ragmen mama cok diyolar ve ben sanki yeterli vermedigimi dusunup vicdanimi hafif sizlatiyor durum.

Cok tatli bir soru öğreniyorlar merak etme emeklemeyi, tutunup kalkmayi , sıralamayida desteksiz öğreniyorlar güvenleri gelince yürüyecekler inşallah
Valla üstünde durmamaya çalışsam da benim de aklımda olan konu bu ara ara içimde hortluyor çünkü işte bi kalça değeri düşük çıktı öyküsü, sakral gamzesi, bir ara omurga eğriliği mi var hikayesi derken hep yürümesi ile bağlantılı sorunlar gündem olunca beynimin bir yerinde takılı, eee şimdi de bakıyorum ben oturtursam oturur yatarak oynar yüz üstü sırt üstü döner ama odanın her yerine de dönerek yada sürünerek gideyim çabası yok çok nadir denk geliremekleme emaresi zaten yok, daha ayağı üstüne duracak da yürüyecek çok uzak gibi geliyor

Olsun olur belki emeklemeyecek ben emeklemede gelişim basamağı sanıyordum ama değilmiş. Mesela benim bebis 4-5 aylıkken sürünmeye başladı ama bu ay emeklemeye başladı. 6.ayin sonunda tutunup kalkip yürümeye yani sıralamaya başladı erken yürür dediler 8.5 aylik ama bence erken yürümeyecek , ben 9 aylik yürümüşm benim, büyük oğlum 13aylik yürüdü ki oda hemen hemen ayni zamanlarda yapmıştı bunlari ama onda sunu görmüştüm oturduğu yerden ayağa kalkmaya çalışıyordu kalkti ve yürümeye basladi. Daha minikler olur hepsi bence
Senin aklinda diğer şeyler olmasin zaten doktorlar hep eledi o seçenekleri

Yurutec kullaniyor musunuz?
Bize onermedi doktor ama bu bebeler nasil ogrenicekler yurumeyi? :)
Kullanıyorum . Büyük kızımda kullanmadım çok zorlandım. Bunda iyi vakit geçiriyor
Yoksa hepimiz aç kalırız vc ye bile gidemem yürüteç olmasa. Doktor onermesede koymak zorunda kalıyorum. Tek çocuk olsa belki bu kadar mecbur olmazdım ama abla anaokullu sabah hücum marşıyla güne başlıyoruz servise zor yetiştiriyorum. İyiki yürüteç var

Benimkide öyle . Ablası da öyleydi. Doktor herşey normal diyorsa hiç dert çıkarma kendine.. Allah ne zaman nasip etmişse ayaklanacaklar. Büyük kızım komando gibi emekledi ilk etapta snra normal emekledi. Yaşını 2 ay geçmişti yürüdüğünde.

Kesinlikle mama alan bebekler güzel uyuyor. Emen bebek her saat başı uyanıyor açlıktan değil anne ihtiyacı memede vakit geçirmek amaç doktor bu şekilde söyledi. Bende gece mama alsın isterdim ama asla biberon almıyor ve mamayı oğuruyor. İlk zmnlar gece veriyordum uzun uyuyordu. Ek gıdaya geçince birakti. Biberon gerçekten anne ve bebek için büyük konfor.

Çok sağolun kızlar insan ne kadar kendini yatıştırsa mantıklı düşünmeye çalışsa da bir başkasından duymak bi ferahlatıyorara ara yoklasa da bu düşünceler sonra bende üstünde durmamaya çalışıyorum çünkü bende emekleme yokmuş popo üstü fit fit gitmişim diğer şeyler ile ilgili de şükür doktorlar hiç sorun olan bişey demedi, sadece sırt kasları zayıftı onu da taşındıktan sonra çok üstüne düştüm deniz, yüz üstü durma derken baya gelişti zaten, tutunca yere basma da var öyle tam dim dik çok sert bir bütün durmuyor ama basıyor sonuçta bakalım vakti gelince olur inşallah herşey

Ama karnı doymasa huzursuz olur, ağlar, oyun oynamaz. Öyle düşünün. Çok olsa bu sefer de hazımsızlık çeker. O zaman da huzursuz olur, karnı ağırır. Çevrenin dediklerinden ziyade siz bebeğinizi gözlemleyip ihtiyacı var mı yok mu anladığınız gibi yapın. İnanın siz ne yaparsanız yapın sizi tersine ikna etmeye çalışacak biri çıkar. Bebeğiniz mutluysa ve kilosu bakımından da doktor azalt/arttır demiyorsa siz en doğrusunu yapıyorsunuz demektir

Masallah benimkinden az iciyor aslinda demek ki ek gidayi guzel yiyor bebis. Etraf cok diye yorum yapiyosa kilosu da iyidir kesin. Bence doktor ekstra bir sey demiyorsa tamamen bebegin ihtiyacina gore ilerlemek lazim. Belki sadece gunduz tek seferde ictigi miktari artirirsaniz gece mamasina gerek kalmaz sabaha kadar uyur o zaman.

Ben hic emeklememisim annem koydugumuz yerde otururdun diyor. Oyle donerek gitme falan da yokmus hareketsizmisim baya. 10 aylik gibi kalkip siralamaya baslamisim 13 aylik yurumusum gayet ortalama bir zaman yani. Desteksiz oturma en onemli gelisim basamagi diye biliyorum onda gecikme olursa endiseleniyor genelde doktorlar. Siz koyunca kendi dusmeden oturup oynuyorsa hic korkma her seyi zamani gelince yapar.

Günde toplam 5 kez 120 cc içiyor ama uyanıkken asla içmiyor sabah 8 gibi kalkıyor kahvaltı yapıp 10 gibi uykuya geciyor. Uyumadan teklif etsem de agzını çeviriyor almıyor. Ben de uyuyunca içiriyorum. Sonra uyanınca çorba yogurt vs yiyor 3 gibi ikinci uykuya geciyor yine aynı. Sonra aksam meyve corba yemek ne varsa ondan yiyor. 8 bucuk 9 gibi yine uykuda içiriyorum. Gece de 1 gibi ve 5 gibi uyanır gibi oluyor o arada içiyor. Ama yukarıda Tablodakideli arkadasın dediği gibi az veriyorum gibi geliyor. Çünkü yiyo dediğim ek gıda 10 kaşıktır max.

Aslinda ayni gibi iciyor hepimizinki demek bu aylarda ek gidayla mama ihtiyaclari boyle. Ama ben kilosu dusuk oldugu icin mamadan kismiyorum. Alabileceginin en fazlasini veriyorum zaten daha cok icmiyor.

Aslinda ayni gibi iciyor hepimizinki demek bu aylarda ek gidayla mama ihtiyaclari boyle. Ama ben kilosu dusuk oldugu icin mamadan kismiyorum. Alabileceginin en fazlasini veriyorum zaten daha cok icmiyor.
Benim de aynı bazen artıyor içmiyor bile. Kilo alımı da yavas alerjiyle falan boğustuk yeni toparladı.

Canım selam bizede bugün kasık fıtığı dediler nasıl oluyor ameliyat 2 buçuk aylık bebeğimiz genel anestezimi alıyor bayıltıyırlarmı tamamen ameliyattan sora entübe olur diye çok korkuyoruz

Merhaba kizlar. Ben emziriyorum, ilk alti ay sutumu sagip verdim hep, sadece geceleri meme veriyordum, simdi yine sadece geceleri meme veriyorum, ama sutum tamamen kesildi, sagamadimdan dolayi, is yerine dondum tabi, ilk basta sagdim bana ozel oda vardi, sonra oda baskasina verildi, baska odaya gectim gecici dediler ama hic iyi hissetmedim, hijyenik bir ortam yoktu sanki, kendim antibateriyel islak bez ile hep siliyorum, neyse onu biraktim, simdi uzuluyorum ama artik oglum emince fark ediyorum cok az sut geliyor. Simdi kizlar adetim donmustu, sonra bir sonraki adeti beklerken geciktigini fark ettim, neyse cok takmadim hamilelik oncesi hep duzenliydi, bu gecikme ilk basta dusundurmedi cunku yeni donmustu adet, neyse yine bir kac gun gecti, sonunda hamilelik testi aldim ve ne goreyim, pozitif cikti test (ama icimde bir kotu his vardi anlatamam), son adete gore hamileligin ilk baslariydi, bende belirtiler sifir (ne meme agrisi, ne bulanti), ilk hamilelikte bu belirtiler baslamisti bende, o yuzden icimde bir his vardi, neyse test pozitif cikti haftaya pazartesi gunune kendi doktoruma randevu aldim (hamilelik surecinde takip eden Dr.). Ama olmadi kizlar, pazar gunu agrilarim basladi kanama basladi, Dr yazdim, acile gitmemi onerdi, gittim altan ultrason yapmak istediler, ilk basta korktum , ve haftasina gore gelisimi kucuk dediler (son adete dayanarak), daha yeni ogrendimi soyledim ve yarin doktoruma randevum var deyince bana cok fazla birsey soylemediler (benim Doktorum o hastanede profesor), evine git dinlen dediler ama anlamistim dayanamadim hungur hungur agladim, ne yapabilirim ne yapmamaliyim diye sordum, doktor fazla detay vermeden belki simdi daha cok kan kaybedeceksin dedi, eger oylese yine acile don dediler. Biz eve gittik, benim halim yoktu uzandim, pazartesi vardi aklimda, neyse lavaboya kalktim ve o an geldi. Nasil agladim icim gitti, biliyorum minacikti ama yinede bir umudum vardi, elimden birsey gelmedi, ne gelebilirdiki zaten.. gelismemis, sonlanmis, vucudumda boyle teptki vermis.. icim cok acidi, tabi yeni dogum yaptim ama insan bir seviniyor, hayal kuruyor, ogluma kardes geliyor sevinci, uzulmemek olmuyor. sadece bir kac gun guzel haberin sevinci icimde yasadi, gerisi bos. Sizlerle paylasacaktim, o pazartesiye doktora bir goruneyim dedim kendi kendime, icim yaniyor kizlar. Icimden bir parca benim canimdan can gitti. Bir hayaldi sanki. Bir haftam huzuntuyle gecti, tabi kucagimda oglum var Allahim onu korusun, melegim bizi korusun. Hormonlardan dolayi ve uzuntuden sutum sanki tamamen kesilecek gibi oluyor. Allahim cocuk sahibi olmak isteyenlere ve bir daha isteyenlere yine nasip etsin saglikli bebekler

Canim üzüldümAllah evladina sağlık versin. Emzirince süt kesilmiyor üzüntü olmadığı sürece üzülme inşallah yeniden istediğin zaman olur

Allah oğlunuza sağlık versin. Üzülmediğiniz sürece emzirmeye devam edin sütünüz kesilmez. Bunu bebeğim 4 aylıkken kayınvalidemin kötü sözlerine maruz kalıp sütü kesilmiş biri olarak yazıyorum. O kadar üzüntü bile yetmişti kesilmesine. O yüzden oğlunuz için kendinizi toparlayın. Olmazsa da sağlık olsun deyin bu aya kadar anne sütüyle büyümüş yavrunuz, kendinize fazla yüklenmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…