2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Verme emzik hiçbir destek vermemelisin o kendi uyuyacak. Uyanınca emzik düşmüş olursa uyanır . en fazla pişpişnve bir uyku arkadaşı peluş olabilir . Valla 25 dk çok iyi ben ilk gün 40artı 20 dk.sizin bebek ne kadarlık 4 aylık gibiyse işte bu aylarda çocuklar eğitime yatkın oluyor . Dediğim gibi ben şu kitaptan aldığım bilgiler - yeni annelere mucize çözümler - tracy hogg birde uyku rutinini unutma tavsiyem 5 dk bile olsa loş oda kucakta şarkı kitap gibi .
Tamam emziği de atıyoruz o zaman . Ben de bu yöntemi internetten arastiriyordum son zamanlarda , senin mesajlarını görünce cesaret geldi. Kitabı e-kitap şeklinde aradım ama bulamadım , Meksika'da yım burda ancak İspanyolca sini alabilirim ama yeterince anlayabilecegimi sanmıyorum .Benim kızım 2 gün sonra 5 aylık olacak , sanırım tam zamanı . Kolay da bir bebek sayılır , ağlama vs huyu pek yok .ama şu 4 ay uyku gerilemesi beni resmen deldi geçti. Öncesinde 11-12 saatlik gece uykusunda 1 ,maksimum 2 kere uyanirdi. Şimdi sayamiyorum bile , yarım saat ,1 saat , 2 saat , karışık milyon kere uyanıyor . tükenmiş hissediyorum.

Tamam emziği de atıyoruz o zaman . Ben de bu yöntemi internetten arastiriyordum son zamanlarda , senin mesajlarını görünce cesaret geldi. Kitabı e-kitap şeklinde aradım ama bulamadım , Meksika'da yım burda ancak İspanyolca sini alabilirim ama yeterince anlayabilecegimi sanmıyorum .Benim kızım 2 gün sonra 5 aylık olacak , sanırım tam zamanı . Kolay da bir bebek sayılır , ağlama vs huyu pek yok .ama şu 4 ay uyku gerilemesi beni resmen deldi geçti. Öncesinde 11-12 saatlik gece uykusunda 1 ,maksimum 2 kere uyanirdi. Şimdi sayamiyorum bile , yarım saat ,1 saat , 2 saat , karışık milyon kere uyanıyor . tükenmiş hissediyorum.
Benim de öyleydi işte bebekler benzer demek. Gece saat başı kalkıyordu artık cinnet geçiriyordum yorgunluktan bide kimsem yok :) yukarda yazdığım uzun metin özet aslında . Birde 21 gün sabah ve akşam saatlerini uygulamak şart aynı saatte aynı rutin . Öğlenler içinde sen kaç saatte bi uykusu geliyor az çok biliyorsundur mesela bizimkinin 2 saat gibi . Bu uygulamaya göre bebek gözünü bir defa ovuşturınca demek uykusu geldi hemen bi ninni bir şey yapıp yatağa bırakmak gerekiyor . 2. Defa ovarsa kaçırdınız uyku zamanını diyo ama o kadar kasmaya gerek var mı bilmiyorum anlıyorsun zaten uykusu gelince

Yok yok bu iyi gerçekten tarifleri falanda güzel.ben tam uymadan 2 küsür verdim.öğünleri paylaşmak falan çok motive ediyo.ben burda bi diyetisyene gidicem diye bıraktım .bırakmasaydım keşke devam eden arkadaşım veriyo ben kilo alıyorum 🤣 tariflerde genelde süt artırıcı şeyleri kullanıyo tahin falan o da iyi
Evet bizde bugün başladık çok motive oldum ☺️ ben sonraki gruplara devam etmeyi düşünüyorum yoksa ben kendi kendime yapamıyorm

Benim de öyleydi işte bebekler benzer demek. Gece saat başı kalkıyordu artık cinnet geçiriyordum yorgunluktan bide kimsem yok :) yukarda yazdığım uzun metin özet aslında . Birde 21 gün sabah ve akşam saatlerini uygulamak şart aynı saatte aynı rutin . Öğlenler içinde sen kaç saatte bi uykusu geliyor az çok biliyorsundur mesela bizimkinin 2 saat gibi . Bu uygulamaya göre bebek gözünü bir defa ovuşturınca demek uykusu geldi hemen bi ninni bir şey yapıp yatağa bırakmak gerekiyor . 2. Defa ovarsa kaçırdınız uyku zamanını diyo ama o kadar kasmaya gerek var mı bilmiyorum anlıyorsun zaten uykusu gelince
Eğitim vermeden önce hangi destekle uyituyordun canım emzik kullanıyor mu

Aynen benim de kimsem yok , 7/24 bende bütün sorumluluk , belli bir yerden sonra bünye iflas ediyor artık 😄 evet bizimkinin de uyanıklık penceresi max 2 saat . İlk denemede 50 dk uyudu , şimdi ikinci deneme 5 dk önce koydum yatağa , 1-2 bağırdı ,şuan iştahla kolunu emiyor yine , bu sefer emzik vermeyecegim . Uykuları hep öyle benimkinin de 40-45 alarm kurmuş gibi uyanıyor. Peki senin ki eğitimin kaçıncı gününde uzun uyumaya başladı ? 45 dakikanın 2 saate çıkmasi birden mi oldu yoksa yavaş yavaş mi ?

Kızlar ,Antalya dan Rus bir arkadaş vardı ,nerelerde bilen var mı ? Hamilelik döneminde baya aktifti sayfada . Asya galiba nicki ve kızının adı. Epeydir sesi çıkmıyor,merak ettim

Aynen benim de kimsem yok , 7/24 bende bütün sorumluluk , belli bir yerden sonra bünye iflas ediyor artık 😄 evet bizimkinin de uyanıklık penceresi max 2 saat . İlk denemede 50 dk uyudu , şimdi ikinci deneme 5 dk önce koydum yatağa , 1-2 bağırdı ,şuan iştahla kolunu emiyor yine , bu sefer emzik vermeyecegim . Uykuları hep öyle benimkinin de 40-45 alarm kurmuş gibi uyanıyor. Peki senin ki eğitimin kaçıncı gününde uzun uyumaya başladı ? 45 dakikanın 2 saate çıkmasi birden mi oldu yoksa yavaş yavaş mi ?
2. Gün uyudu 2 saat öğlen akşamında da 4 saatte bi kalktı . Benimki de kolunu emiyor işte sakinleştiriyor şu an kendini sanırım . Birde gece uykusunda daha çok ağlıyorlar . Sen yanına otur elleme ama konuşarak destek verebilirsin burdayım merak etme falan diyorum ben.

2. Gün uyudu 2 saat öğlen akşamında da 4 saatte bi kalktı . Benimki de kolunu emiyor işte sakinleştiriyor şu an kendini sanırım . Birde gece uykusunda daha çok ağlıyorlar . Sen yanına otur elleme ama konuşarak destek verebilirsin burdayım merak etme falan diyorum ben.
Yine 20 dk da uyudu ama bu sefer biraz daha direnç gösterdi , baya yaygara yaparak ağladı , 3-4 kere falan yatır kaldır yaptım , en son sakinleşip koyduktan 2-3 dakika sonra uyudu 🥲 haydi bismillah ,girdik bir yola bakalım . Teşekkür ederim canım 🙏

Yine 20 dk da uyudu ama bu sefer biraz daha direnç gösterdi , baya yaygara yaparak ağladı , 3-4 kere falan yatır kaldır yaptım , en son sakinleşip koyduktan 2-3 dakika sonra uyudu 🥲 haydi bismillah ,girdik bir yola bakalım . Teşekkür ederim canım 🙏
Senin çocuk benimkinden daha hızlı çıktı maşallah 🧿 umarım sonuç alırsınız yani ben ne yaptıysam anlatmaya çalıştım çok zor biliyorum. Ama dirayetli olursak düzeni oluştururuz

Bugun azcık yoğurt verdim ağzı minnacık nasıl yicek ya 😄
Bebeğim bugün 9. Günüydü kakasını yapmadı. Sağlık ocağına götürdük ilaç verdi. Yarın öğlene kadar yapmazsa gel lağman yazalım dedi. Eve gelince ilacı verdim çok şükür yaptı, lağmana gerek kalmadı 👏 normalde de hep geç yapardı zaten ama bu sefer çok uzun sürdü. Sadece anne sütü alıyor, daha sık kaka yapması için tavsiyesi olan var mı?
Benim 4 5 günde bir yapıyor normal mi bilemedim ben de

Uzun suredir yazamıyorum kizlar ama aklimdasiniz hep.Ara ara girip okuyorum ama baya birikmis oluyo tamamlayamiyorum 🤭
4 aylık olduk bizde 3.ayda 550 gram aldik diye sağım istedi doktor sağım işleri cok vaktimu alıyor.Kaynat kurut tekrar sag çok yorucu 🤢
bugün 4. Ay kontrolumuzde 500 aldik bu aya gore iyi dedi. Sağdığıni icir dedi ama benim ki ne kaşıkla ne biberon la kabul etmiyor icmiyor dedim.emzirme destekleme aparatı ni verdi bana bi de boyle dene diye bakalım deneyecegiz .Bende durumlar böyle 🤗

Kızlar bizde hidronefroz var. Nefroloji doktorumuz kan ve idrar tahlili istedi. Birde kalp ve göz muayenesine de gidecektik. Kalp ve göze giden var mı? Kontroller bebişi üzüyor mu? Tüm bu süreci tek günde halletsem bebişi üzer miyim diye endişe ettim de

Kızlar bizde hidronefroz var. Nefroloji doktorumuz kan ve idrar tahlili istedi. Birde kalp ve göz muayenesine de gidecektik. Kalp ve göze giden var mı? Kontroller bebişi üzüyor mu? Tüm bu süreci tek günde halletsem bebişi üzer miyim diye endişe ettim de
Ben göze götürdüm küçük diye sıvı dökmediler ama ihtiyaç olsa dökerlerdi sanırım

Kalbe henüz gitmedik, göze gittik gözde bakti arkasina bakmak icin damla damlatti ama sonraki ölçümü yapamadı çünkü o cektiklere seye bakmadı hic ağlamadı tabi doktor ilk bakarken cok yakın olduğu icin skiliyor

1 aylıkken gittik ikisine de göz muayenesinde çok ağladı ama kalpte ağlamadı hatta doktorla birlikte bilgisayara baktı sanki anlıyor gibi 😂

X