2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Yok canım diyet falan yptigim yok zaten zayıfım kilo alayım diye uğraşıyorum

Belirli bir süre sonra 2. Evreye geçiyor meme süt üretiminde. Biriktirmeyi bırakıp üretmeye geçiyor. Eskisi kadar şiş olmuyor ama bazen daha fazla bile gelebiliyor. Sürekli üretmek yerine bebek emdiği kadar anlık üretiyor bu süreçte. Emzirdikten sonra sağıp tam boşaltmanız lazım.

Teşekkürler sağmak hiç adetim değil pompa bekliyor öylece. Sağacak kadar dolu rahatsız eden gogsum olmadı bu zmna kadar. Büyük kızımda da 2 yıl emzirdim sagmadim hiç. Ama şuda var eğer azalsa doymasa çok huzursuz olur memeden ayrılmaz vs. Kaka ypmaz fln. Belki de terbiye oldular.

Benim göğüslerim en başından beri hep taş gibi oluyordu çok sütüm vardı. Arada sağım yaptığım halde ve göğüs pedi kullandığım halde sabah üstüm başım sırılsıklam uyandığım oluyordu ama 2 3 gündür göğüslerim birden bire inanılmaz küçüldü ve yumuşadı. Eski haline dönecek kadar küçüldü. Neyse bir yazı okudum bir süre sonra böyle olması normalmiş. Bu şekilde olup emdikçe süt gelmeye devam ediyormuş ki ben silikon uçla emziriyorum. Arada emzirirken bakıyorum uç dolu oluyor. Doyduğunu düşünüyorum çünkü çiş ve kakasında azalma yok. Bezi her zamanki gibiyse korkma bence daha erken doymuş olabilir. Daha kuvvetli emip daha çabuk doyuyorlar artık diye biliyorum. Salı günü 3.ay kontrolümüzde yinede bir soracağım doktorumuza

Bu akşam benim kızçe çok huysuzdu doğru düzgün uykuya dalamadı. 15 dkda bir çığlık çığlığa uyandı. Ateşi filanda yok, canının yandığını düşünmüyorum çünkü beni görür görmez gülmeye başlıyor ağlama kesiliyor. Meğer 12.hafta atak haftasındaymışız. Ben atakları takip etmiyordum. Neyi var bu kızın niye düşünüp durdum bütün akşam güç bela daldı uykuya ama ne dalmak… felak nas okur okumaz daldı normalde anneme babaanneme okuturdum ama ben okuyunca da oluyormuş

Kızlar bebitolarınıza masal okumaya başladınız mı? Ben arada okuyorum ama telefondan okuyordum kitap olmadığı için. Farklı tonlamalarla okuyorum çok ilgisini çekiyor dinliyor bu kitabı almayı düşünüyorum. Daha erken dönem için önerebileceğiniz farklı bir masal kitabı var mı?

Eklentiler

• FC3A3441-E688-403D-88AC-0CCF5ADADB4F.png
    305,7 KB · Görüntüleme: 32
Gece sık uyanmaya başladı zaten. Yiyorum da ihmal ettim çok bu ara kndimi iki çocukla yetişemiyorum biseye kendimi unuttum. Lactamil e başladım bakalım süt artırma değilde kalitesini artiriyormus
Lactamil süt arttırım yapmadı bende günde 3 kez bestlak damla sabah akşam rezene çayı sütlaç ve Gaziantepte kuymak tatlısı deriz un muhallebisi tarzı ondan yiyerek bol suyla 1 hafta sonunda bugün düzeldi gibi

Sorunca bnada yaz canım olur mu? Birde hastaydı burnu tikaniyor arada acaba ememiyor mu diyorum herşeyi düşünüyorum. Dolan göğsüm yumuşacık oldu benim akma olmuyordu ama.

Lactamil süt arttirmiyormus zaten sütün kalitesini arttirmiyormus öyle duydum okudum.
Tatlı kim ypcakta yicem hergun aah ahh . Ne buldum tatlı onu yiyorum.
Bestlak ilk kızımda kullnmistim fena değil iyi.olmazsa ondan alirim

Benim her günüm atak sanki yarım saat yattı tekrar dalamadı azcık güldü oynadı yine huysuzluk emdi emdi 1 saat dolmadan tekrar uyumaya çalıştı uyuttum 5 dk önce şimdi yine kıpır kıpır

Yaa bu şifre işi ne güzelmiş
Bende bulayım kendimce bişey
Acaba o şifreyi söyleyince kabullenme aşamasına mı geçiyoruz
Ne güzelmiş teşekkür ederim canım
Bi düşüneyim komik bişey bulayım

Sanırım o düşüncelerin içinde uzun süre kalmayalım fark edelim kendi kendimize konuşmaya başladığımızı diye söyledigülsem mi ağlasam mı bilemiyorum valla. Atak haftasındakiler nasıl gidiyor? Biraz daha gözümüz korksun anlatın da

Lactamil süt arttirmiyormus zaten sütün kalitesini arttirmiyormus öyle duydum okudum.
Tatlı kim ypcakta yicem hergun aah ahh . Ne buldum tatlı onu yiyorum.
Bestlak ilk kızımda kullnmistim fena değil iyi.olmazsa ondan alirim
Bende yapamıyordum kaç aydır sütlaç annem yapıp yolluyor kavanozlarla diğeri hızlı olan birşey unu kavur soğut üstüne şekerli suyu dök karıştır şeklinde unu önceden toplu kavurup kaldırdım şimdi tavaya atıp karıştırıp 1 haftalık yapıyorum kendime 1 çay bardağından 3 küçük kase çıkıyor süt biter gibi olup bebek durmayınca 3.. Yapışım daha normalde bizim buralarda anne kaynana yapar lohusa olana

Diş ben de ihtimal vermedim ama aynı omzumuz kendi yumruğu kıyafeti ağzına gelirse o ne bulursa emip salya bırakıyor ağzı tükrük oluyordu doktor kalınlaşma başlamış dişi erken gelecek dedi
Yok vanim ya olabilir diş. Benim 2oglumda 3ay dolunca başladı sıkıntısı. Birisi 4.5aylik diğeri 5aylik patladı. Hatta bende şimdi baktım kızımında duzlesmeye başlamış alt damak. Dediğin şeyler bizde de var ve emziği bazen ısırıyor. Birde 3gundur atesvs yok ama balgam var geniz akıntısı. Devamlı uyumak istiyor keyifli uyanık kalamiyor ağlıyor biyeri acıyor gibi. Hasta mı dişten mi anlayamadım.

Gün içinde suyu az ama sık iç canım. Benim sütüm öyle artıyor. Saatte bir yarım bardak içiyorum. Uzun aralıklı ama çok su içtiğim zaman genelde idrara dönüşüyor çünkü. Birde uykusunda emzirmeyi dene ozaman uzun emiyorlar. Saatine bakmadan ver devamlı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…