2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bebekleriniz için hangi etkinlikleri yapıyorsunuz ben şimdilik oyun halısına yatırıyorum az anlıyor özel bir şey yapıyor musunuz
Bir tane bez bebeğimiz var, ona bakınca gülüyor, ona çalışırsa uyku arkadaşı olur diye düşünüyorum. Çıngırak dikkat çekiyor, ağlayacak gibi olursa müzik açıp oynuyorum, o da izliyor, hışırtılı bezden kitabımız var. Renkleri ve hışırtı sesi dikkat çekiyor, hikaye anlatıyorum dinliyor.

Canım inan benimki bütün gün mememde.. sadece yemeğe tuvalete kalkıyorum o da şansa uyur yada az bişe ağlamadan durursa.. senin yine iyimiş ben 5 dakika zor bırakıyorum katılır derecesinde ağlıyor yoksa, hani öyle eşime bırakayım 1 saat takılayım diye bişe imkansız.. bütün gün emzirdiğim için gece o uyuduğu vakit sadece uyuyorum.. inan şu dönemde misafir falan ağırlayamam.. bitek benim çocuğum böyle sanırım ya☹️ nasıl vazgeçicek bu memede sürekli durma huyundan
Allah kolaylık versin. Baba ağlasa da kucağına omzuna alsın. Bir şekilde alışacak ona da, tek başına çok zor.

Bebekleriniz için hangi etkinlikleri yapıyorsunuz ben şimdilik oyun halısına yatırıyorum az anlıyor özel bir şey yapıyor musunuz
Gece yatarken dönence açıyorum donen oyuncak ve muzik olunca baya izliyor. Ama oyun halisindaki oyuncaklara tesadufen dokunursa dokunuyor bilincli tutamadigi icin ilgisini çekmiyor. Cingirakli eldivenlerden taktım onun icinde kucuk sanirim😅 ilerde bi daha deneyeceğim.

Üzülme benim bebeğim de öyle yalnız değilsin geçecek bu günler sabır bir ay daha
Kime anlatsam bitek benim böyleymiş gibi davranıyorlar inan üzülüyorum, 1 aydır bi koltuğun tepesinde sadece emziriyorum😞
İnşallah 3. Ay bitince düzelir yoksa benim psikolojim dayanmıcak😞
Allah kolaylık versin. Baba ağlasa da kucağına omzuna alsın. Bir şekilde alışacak ona da, tek başına çok zor.
Katalanacak derecede ağlıyor sadece meme sakinleştiriyor, neler denediysek kabul etmedi

Kime anlatsam bitek benim böyleymiş gibi davranıyorlar inan üzülüyorum, 1 aydır bi koltuğun tepesinde sadece emziriyorum😞

Katalanacak derecede ağlıyor sadece meme sakinleştiriyor, neler denediysek kabul etmedi
Ben de iki aydır aynı yerde oturup yatmaktan sıkıldım ama geçiyor millete bakma sen zamanla unutuluyor ondan öyle diyorlardır

Güvenli bağlanmaya çalışıyorlar emsin ağlatma bi de annenin stresi bebeğe geçiyor ona da dikkat et bence ben konuşuyorum bol bol rahatlıyor gibi biraz

Ben oyun halısını bez kitapları zeka kartlarını doğduğundan beri gösteriyorum ama 2 haftadır dikkatini çekti bu aralar dönenceler en sevdiği kitaplarla zeka kartlarıyla sırf benim hatrıma bakıyormuş gibi davranıyor.. birde tummy time yapıyorum ama nefret ediyor bende çok zorlamıyorum.. bu Instagram da bebekler hiç ağlamadan duruyor sizler denediniz mi karın üstü egzersizleri yapabiliyor musunuz

Bizim gözde sulu çapaklanma 1 hastalıkken olmuştu aynı dediğiniz şekilde gözümü açamıyordu doktor damla vermişti ama en işe yarayanı burun kenarlarına masaj yapmak oldu. Göz yaşı kanalları tıkalı olabilşyormuş. Çok bastırmadan günde 9-10 defa masaj yaptık geçti
Canim gozyasi kanal tikanikligi olabilir mi diye sordugumda, hayir dedi. Eger oyle bir durum olsaydi ikinci ayin sonunda baslamaz, yeni dogdugunda cok cok daha once olurdu dedi. Ama sayet fayda gorduysen elbette devam etmelisin bence. Bizimki vok sukur gecti insallah tekrarlamaz.

Bu arada baska bir konu var, adet gormeye basladiniz mi kizlar?
Benimki ikinci ay tamamlanir tamamlanmaz basladi. Ve cok yogun. Hasta bezi taksam yeridir.

Canim gozyasi kanal tikanikligi olabilir mi diye sordugumda, hayir dedi. Eger oyle bir durum olsaydi ikinci ayin sonunda baslamaz, yeni dogdugunda cok cok daha once olurdu dedi. Ama sayet fayda gorduysen elbette devam etmelisin bence. Bizimki vok sukur gecti insallah tekrarlamaz.

Benimki ikinci ay tamamlanir tamamlanmaz basladi. Ve cok yogun. Hasta bezi taksam yeridir.
Hımm doktor daha iyi bilir tabi bize de damla vermişti ama damlayı bırakınca tekrarlamıştı inşallah geçer gözlerini açmaya çalışıp açamayınca insan çok üzülüyor çünkü..

Ben daha adet olmadım merakla bekliyorum ne zaman gelecek diye 😬

2 defa vurulacak. 3. ve 5. aylarda vuruluyor. Dr bana 2. Ay yaptırma dedi. Diğer aşılarla birlikte çok etkileniyor. 3 ve 5 te yaptır dedi

Canım biz 3. ve 5. aylarda yaptıracağız

3. 5 ayda oluyor bizim çocuk doktoru 3.ayds yapacak. 3. Ayda devlet aşısı yok dedi hepsi ust uste gelmesn diye

Kızlar başındaki konaklar için ne yaptınız? Doktor mustelanın konak setini alın dedi. Dün sağlık ocağındaki hemşirede ne gerek var ona para vermeye, zeytinyağı ve karbonatı karıştırıp sürün dedi duş öncesi. Kararsız kaldım. Zeytinyağı okey ama karbonat zarar verir mi?

Bugün aşı için gittik rota 3 ve 5te dediler

Bilgi için hepinize teşekkür ederim 🙏🥰

Arkadaşlar merhabalar ben yemi katıldım aranıza 6 haftalık hamileyim bugün keseyi gördük tüp bebek sonucu oldu çok şükür. Tüp benek merkezinde kalp atışını duyduktan sonra doğum vs ve kontrollerim için bir hastane ve doktor bulmam gerekiyor. İstanbuldayım Avrupa yakasında oturuyorum Anadolu da olur aslında maltepe Kartal vs önerebileceğinşz doktor hastane var mı yardımınıza ihtiyacım var

Bütçeniz ne kadar? Ona göre önerimi söyleyeceğim ☺️

Ben henüz adet olmadım oğlumda da doğumdan 7 Ay sonra olmuştum.

Kizlar ben surekli adetteyim 1 hafta ara ile hemde bu arada emzirmiyorum mama veriyorum mecburiyetten hiç bir zman düzensiz bir adetim olmazdı dogumdan sonra bir türlü rayına oturmadı yarım doktora gitmeyi düşünüyorum ama sizinde öylemi

Ben henüz adet olmadım ama doğum sonrası adet döngüsü 1 yıl boyunca düzensiz olabiliyor diye biliyorum ama emzirmiyormuşsunda bencede doktora gitmende fayda var ama bisey olduğunu sanmıyorum hormonların eski düzene gecmsi falan derken o süreçten dolayı olmuştur büyük ihtimalle.

Ben henüz adet olmadım ama doğum sonrası adet döngüsü 1 yıl boyunca düzensiz olabiliyor diye biliyorum ama emzirmiyormuşsunda bencede doktora gitmende fayda var ama bisey olduğunu sanmıyorum hormonların eski düzene gecmsi falan derken o süreçten dolayı olmuştur büyük ihtimalle.
Bende öyle düşünüyorum ama eşim bu konuda ısrar ediyor doktora gidelim diye bende bıktım artık sürekli adet olmaktan bide yoğun bir şekilde geliyor hep beni korkutan o aslında hani az biseyde gelmiyor sürekli ped takmaktan aşağıdaki dikis yerlerim sızlıyor artık 🥴🥴🤦🏻‍♀️

Ben surekli konuşuyorum onunla gün içerisinde ne yapıyorsak onu anlatıyorum şarkı söylüyorum oda çok istiyor onunla konuşmamı mama içerken bile gözümün içine bakıyor konuşayım diye duruyor içmiyor mamayi konuşuyorum onunla şarkılar söylüyorum ondan sonra tekrar içmeye başlıyor maması.cingirak sesini çok seviyor aslında ses çıkaran hersegj seviyor bide dikkat çeken renkleri

Hımm doktor daha iyi bilir tabi bize de damla vermişti ama damlayı bırakınca tekrarlamıştı inşallah geçer gözlerini açmaya çalışıp açamayınca insan çok üzülüyor çünkü..

Ben daha adet olmadım merakla bekliyorum ne zaman gelecek diye 😬
İnsallah canim, kesinlikle o hali cok uzucu :KK43: allah dermansiz dert vermesin. Bunlar gelor gecer allahin izniyle.

Ben ful meme vermedigimden yani sutum az oldugu icin hem mama hem sutumu veriyorum, ondan mi erken oldum acaba? Bu arada regl olmaya basladigim gun az olan sutum iyice azaldi.

Canim sahsen henuz ozel bir sey yapmiyorum. Sadece dibine kadar sohbet muhabbet :) surekli konusuyorum. Ssorular soruyorum, cevap vermesi icin zaman veriyorum, o esnada bisiyler soyluyor bana:)
Yuz ustu yatiriyorum 3-5 dakikaligina keyfi yerindeyse, boyun sirt guclensin diye. Benimki 2 ayini yeni tamamladi ve oyun halisini henuz pek anlamadi sevmedi gibi. Ben de simdilik iptal ettim. 1 ay sonra cikiricam tekrar. Siyah beyaz kartlar var ya tummytime aktivitesi icin almistim ara ara onlari gosteriyorum ama evin icindeki esyalar duvarlar perdeler kornisler :) daha cok ilgisini cekiyor.
Valla boyle kuzu, bol bol sohbet et, konus, muzik dinleyin, sen de ona sarkilar soyle. Bence su an icin gayet yeterli ve anlamli :)

X