2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar mastit nasıl bir şey sağ göğsum çok agiriyor dokunamiyorum sıcak emzirmek istemiyorum ağrıdan şimdide üşütme tuttu
Ne yapmam lazım ilk defa başıma geldi

Kızlar mastit nasıl bir şey sağ göğsum çok agiriyor dokunamiyorum sıcak emzirmek istemiyorum ağrıdan şimdide üşütme tuttu
Sertlik var mı taş gibi olur göğsün.
Ilık bı duş al çıkarken biraz sıcak su ile göğsünü aşağıda doğru meme ucuna doğru ov kaydır parmaklarını sonra sağ biraz. Bana bu iyi geldi açıldı kanallar

Ya eşim de nerdeyse bir haftadır öksürüyor burnu hafif akıyor ama grip değil bence faranjit bende bişey yok çocuğa da bakıyorum şimdilik bişey yok bizim kız da sürekli kusmuk ile balgam atıyor bence çünkü bazen aşırı balgamlı oluyor kusması
Yaa balgamli hiç bilmiyorum bu aylarda da atıyorlar demek m çocuklar hasta olmasın 🤲

Kızlar ebe aradı cuma 2. Ay aşıları için biz de rota virüs aşısını aldık onu da yapalım demiştik ama gün yaklaştıkça aklıma düştü hepsi birden ağır mı gelir diye
Bizde hepsini aynı gün yptirdik. Senin gibi düşünüyordum bende. Doktorun önerisi de buydu zaten. Hiç korkma birşey olmuyor. Bizim biraz huysuzluk oldu o kadar . Zaten ateş olursa calpol verebilirsin

Hah bana sor ben daha yeni üçüncü kez atlattım için üşüyüp 37 derece ateşte bile tir tir ediyor musun tarif ettiğin şey mastit ben ilkini antibiyotik ve parol ile zor atlattım tavsiyem yarın sabaha kadar bir satte bir göğsünü boşalt, kesinlikle kalk bir duş al çok iyi geliyor ve 4 saate bir parol atabilirsin ama sabaha kadar hiç hafifleme olmaz artarsa ilk sağlık ocağına git antibiyotik geçirmez ise Allah korusun genel cerrahi görüyor ama ona kalmaz korkma

Bizde hepsini aynı gün yptirdik. Senin gibi düşünüyordum bende. Doktorun önerisi de buydu zaten. Hiç korkma birşey olmuyor. Bizim biraz huysuzluk oldu o kadar . Zaten ateş olursa calpol verebilirsin
O zaman ben ateş için onu da alayım artık evde bulunsun inşallah biz de kolay atlatırız ya

Kızlar ben ve eşim grip gibi biseyiz 2 gündür. Bebeğin de burnu hafiften akıyor sanki bugün. Var mı aranizda bunu yaşayan bebeği öksüren burnu akan. İnşallah ilerlemez. Şimdilik genel durumu iyi. Burnunu sürekli açıyorum. Maskeyle durdum hep aslında ama çok hafif burnu aktı bikacta öksürdü ben mi pimpirikleniyorum acaba
Canım seni korkutmak istemem ama bi doktora götür biz doğum yaptıktan sonra hasta olduk kızım da kapmış 10 günlükken yoğun bakımda yattı solunum yolu enfeksiyonundan. dediğin gibi önce bi kaç defa öksürdü sonra burnu tıkandı sağlık ocağına görürdüm hemen. ilaç yazdı gönderdi bi iki gün içirdim şurubu geçmedi nefes alış verişinde anormallik sezdim acile götürdüm hemen yoğun bakıma aldılar inşallah sizin solunum yolu enfeksiyonu değildir hemen geçer

Eklentiler

• Screenshot_20230314_233229.jpg
    Screenshot_20230314_233229.jpg
    82,6 KB · Görüntüleme: 55
Kızlar ben ve eşim grip gibi biseyiz 2 gündür. Bebeğin de burnu hafiften akıyor sanki bugün. Var mı aranizda bunu yaşayan bebeği öksüren burnu akan. İnşallah ilerlemez. Şimdilik genel durumu iyi. Burnunu sürekli açıyorum. Maskeyle durdum hep aslında ama çok hafif burnu aktı bikacta öksürdü ben mi pimpirikleniyorum acaba
Öksürünce dr a gitmiştim. Karnını sırtını dinledi. Emerken de hırıltı farkedince antibiyotik macrol kullandık. 10 gün. Burnunu da temizledik. Sürekli emzirdim. Geçti şükür

Kizlar yaa siz nasil uyituyorsunuz bizimki aksam oldu mu illaki dalamiyor uykusu var belli ama uyutuyorum bir sekilde yatağa koydum mi 5 dakka sonra bagiriyor sonra tekrar dalamiyor

Kizlar yaa siz nasil uyituyorsunuz bizimki aksam oldu mu illaki dalamiyor uykusu var belli ama uyutuyorum bir sekilde yatağa koydum mi 5 dakka sonra bagiriyor sonra tekrar dalamiyor
Yüzüstü uyuyor. Bugün gündüz zorladım uyuttum.. O yüzden bu gece her yatırmaya uyandı. Uykuya dalsın diye sürekli meme verdim, bolca kustu. En son uyumuyor diye ağlarken buldum kendimi. Şimdi uyuyor şükür. Yüzüstü yattığı için ben de başında nöbetteyim

Kesinlikle hasta olmasınlar ya 🤲🏻benim anlamadım geniz akıntısı vs var galiba arada oluyor ama doktorlar dinliyor ciğerinde bir sorun olmuyor şükür
Bizde de hırıltı var doğdu doğalı mesela. Ciğeri temiz sorun yok diyor. Kıkırdak gelisiminden diyor o hiriltiya büyüdükçe gececekmis

Canım seni korkutmak istemem ama bi doktora götür biz doğum yaptıktan sonra hasta olduk kızım da kapmış 10 günlükken yoğun bakımda yattı solunum yolu enfeksiyonundan. dediğin gibi önce bi kaç defa öksürdü sonra burnu tıkandı sağlık ocağına görürdüm hemen. ilaç yazdı gönderdi bi iki gün içirdim şurubu geçmedi nefes alış verişinde anormallik sezdim acile götürdüm hemen yoğun bakıma aldılar inşallah sizin solunum yolu enfeksiyonu değildir hemen geçer
Ayy korktum yaa. Beslenebiliyor muydu peki? Bizimki iyi genel durumu ama

Yüzüstü uyuyor. Bugün gündüz zorladım uyuttum.. O yüzden bu gece her yatırmaya uyandı. Uykuya dalsın diye sürekli meme verdim, bolca kustu. En son uyumuyor diye ağlarken buldum kendimi. Şimdi uyuyor şükür. Yüzüstü yattığı için ben de başında nöbetteyim
Bizimkide yuzustu cok guzel uyurdu daha uzun hemde daha rahat ama artik koyamiyorum oyoe ne zaman koysam yuzunu gomiyor yataga nefessiz kalacak diye korkuyorum. Bizimki zorla hic ama hic uyumuyor uyuyacaksa uyanik tutamam uyumayacaksa kendimi paralasamda yatmiyor çok değişik bir cocuk yaa. Uyku egitimi veremicem ogluma bu gidişle her cocuk farkli derler yaa gerçekten doğru

X