2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar iyi akşamlar bayadir3 yazamıyorum umarım herkes iyidir. İse başladım bu hafta ve moralim çok bozuk benim kız işte olduğun sürece biberon kullanıyor ve ona alıştı meme emmek istemiyor. Sütüm de azalmaya başladı cok kötü hissediyorum kendini

Kızlar iyi akşamlar bayadir3 yazamıyorum umarım herkes iyidir. İse başladım bu hafta ve moralim çok bozuk benim kız işte olduğun sürece biberon kullanıyor ve ona alıştı meme emmek istemiyor. Sütüm de azalmaya başladı cok kötü hissediyorum kendini
Calısan anne olmak cok zor canım. Ben de başlayınca muhtemelen oyle olacak. Oğlum da 6 ay emdi 3 ay da sagıp verdim ancak 🤷🏻‍♀️

Benim arkadaşım çalışıyordu 2 sene sagarak biberonla verdi. Vaktin varsa
sağdıkca azalmaz.

Kızlar çok alakasız bir soru olacak ama merak ettim 😂 bebeklerinizin göz rengi değişmeye başladı mı. Bizimki dogdugunda acık maviydi şimdi hala mavi ama biraz koyu. Rengi böyle kalır kı merak ediyorum 🥰
Bizimde ilk doğduğunda lacivert gibiydi sonra kahverengi oldu içinde yeşil hareler vardı değişikti. Şimdi tamamen kahveye döndü. Doktora sordum merak edip🙈 gözleri koyu renk olcak dönmez dedi. Eşimin ela benim kahverengi. Ama bebişin şu an benden de koyu kahve gözleri.. genlerde mavi de ela da var iki tarafta ama kahve daha baskın olduğu için elaya döneceğini sanmıyorum. Ama mavi gözlerin farklı renklere döndüğünü duymuştum yeşil ela gibi

Safra çıkarlar mi bu aylarda bilemedim. Su gibi miydi sarı berrak sarı mi yani. Yoksa kıvamlı mi. Su gibiyse bilemiyorum ama arkası gelirse bir danış tabi doktorunuza
Arkası gelmedi ama pazartesi 2 aylık kontrol ünde soracağım
Kızlar kalça ultrasonundan geldim sağ kalçada şüphe var dediler 3 hafta sonra tekrar gel dediler bezini çift bağlayacakmışım birde ortopedi görsün dedi o kadar moralim bozuldu ki
Geçmiş olsun. Ben de pazartesi götüreceğim. Bana 2 aylık olunca dedi dr. Belki erken bir kontrol olmuştur. İnşallah 3 hafta sonra düzelecektir.

Arkası gelmedi ama pazartesi 2 aylık kontrol ünde soracağım

Geçmiş olsun. Ben de pazartesi götüreceğim. Bana 2 aylık olunca dedi dr. Belki erken bir kontrol olmuştur. İnşallah 3 hafta sonra düzelecektir.
İnşallah benim için de erkendir yine de yarın ortopedi doktoru görecek aklımdan bir türlü çıkaramıyorum resmen

Bizimde ilk doğduğunda lacivert gibiydi sonra kahverengi oldu içinde yeşil hareler vardı değişikti. Şimdi tamamen kahveye döndü. Doktora sordum merak edip🙈 gözleri koyu renk olcak dönmez dedi. Eşimin ela benim kahverengi. Ama bebişin şu an benden de koyu kahve gözleri.. genlerde mavi de ela da var iki tarafta ama kahve daha baskın olduğu için elaya döneceğini sanmıyorum. Ama mavi gözlerin farklı renklere döndüğünü duymuştum yeşil ela gibi
Babam yeşil abim mavi ben ela gözlüyüm. Ama eşimin taraf komplre kahve. Oğlum bayagı koyu kahve gözleri. En azından kızımda renkliyi tuttursam diyorum 😂 tabi önce saglık önemli.
İnşallah benim için de erkendir yine de yarın ortopedi doktoru görecek aklımdan bir türlü çıkaramıyorum resmen
Canım tama kafanı gerçekten erken bence. Ankarada tesadüfen 2 ayrı doktora gittim 2 ay dolmadan bakmayalım dedi. Acı farklı çıkabiliyor dedi. Hem olsa bile tedavisi olan birşey bu. Hic bosuna kendini üzüp sütünü etkileme.

Sabah ola hayrola. Bir kaç saat sonra daha temiz sonuçlar öğrenirsin inşallah. Ne olduğunu da bilmiyorum. Bana sağlık ocağı 1. Ay demişti. Ankara'daki dr daha doğru sonuçlar için 2. Ay dedi. Bekliyorum

Kızlar bebişin tek kulağında akıntı var. Yani tam akıntı mı anlamadım içinde kir var. Akmışta kurumuş gibi kuru kuru ve kokuyor o tek kulağı. Diğer kulak temiz. Böyle bir şey yaşayan var mı? Enfeksiyon olabilir mi? Daha dün götürmüştük kontrole. Kulak yeni başladı tekrar gideyim olmadı
Kulağı agrisa eli oraya gider ve cok aglar bildigim. Kulak kirini atmistir bizimde akiyor arada ozellikle dus yaptiysa

Kızlar kalça ultrasonundan geldim sağ kalçada şüphe var dediler 3 hafta sonra tekrar gel dediler bezini çift bağlayacakmışım birde ortopedi görsün dedi o kadar moralim bozuldu ki
Geçmiş olsun canim hiç sıkma canini hemen duzelen bisey ama iki bez baglamayi ihmal etme birde daha tam oturmamistur kalcasi ondan da cikmis olabilir oyle

Babam yeşil abim mavi ben ela gözlüyüm. Ama eşimin taraf komplre kahve. Oğlum bayagı koyu kahve gözleri. En azından kızımda renkliyi tuttursam diyorum 😂 tabi önce saglık önemli.

Canım tama kafanı gerçekten erken bence. Ankarada tesadüfen 2 ayrı doktora gittim 2 ay dolmadan bakmayalım dedi. Acı farklı çıkabiliyor dedi. Hem olsa bile tedavisi olan birşey bu. Hic bosuna kendini üzüp sütünü etkileme.
Sabah ola hayrola. Bir kaç saat sonra daha temiz sonuçlar öğrenirsin inşallah. Ne olduğunu da bilmiyorum. Bana sağlık ocağı 1. Ay demişti. Ankara'daki dr daha doğru sonuçlar için 2. Ay dedi. Bekliyorum
Ben 2 ay öncesi erken olduğunu bilmiyorum mesela, dün sıcağı sıcağına cidden çok kötü olmuştum ama şimdi sakinim olmuş olsa bile tedavisi var diyorum kendimce

Günaydın dün dr kontrolümüz vardı kalça ultrasonu da çekildi temiz çıktı şükür böbrek kanalında genişleme saptandı 2 ay sonra tekrar bakılacak😢sürekli ağlıyor ve her bezde kaka oluyor diyince makat darlığı var mı diye baktı şükür cerrahi işlemlik bir sorun yokmuş ,relactaz damla yazdı dünden beri daha rahat sanki 🧿 kusması da azaldı🙏🏻

Üzülme canım biraz daha gelişince oturur bence tedavisi var sonuçta bizim de 44 günlük bakıldı erken gibi düşünüyorum ben de inşallah doğru bakmıştır dr

Eşinizin mesleği nedir? Bizimde polisleri zorunlu gönderiyorlar ama asker bir ark dedi ki 2 yaşından küçük bebeği olanları göndermiyorlar diye. Ben o yüzden rahatım ama belli de olmaz. İnşallah kolaylıkla geçer sizin için.
Gelir uzmanı canım ben de söyledim ama zorunlu dedi eşim

Kıyamam sana benim eşimde gideceğini söyledi kaç günlük gidiyor yakinin yok mu bulunduğun şehirde?
Canım kayınvalidem var kayınpeder ile gelip kalabilirler yanımda ama karar veremedim yalnız daha rahat ederim gibime de geliyor 😅 10 yaşında oğlum var okula nasıl götüreceğim bilemiyorum keşke 2 yaşından küçük çocuğu olanları göndermeseler 🙏🏻

Yalnız misin? Annenler yakınsa orays geç. Benim ailem yurt dışında inşallah seninkiler yakındır.aglama çabucak geçer inşallah zaman
Annemler depremzede 😭 evleri bile yok İzmir’e gittiler ablamın yanına biz de İzmir’e geçelim diyorum evleri çok geniş değil bebekle hemde ağlayan bir bebekle kimseyi rahatsız etmek de istemiyorum kayınvalidem de bebek ağladıkça vah Vah niye ağlıyor diye geliyor sinirlerim tepeme çıkıyor 🥺😵‍💫Allahım yardım et diye sürekli dua ediyorum bakalım nasıl geçecek 15 gün

Üzülme canım biraz daha gelişince oturur bence tedavisi var sonuçta bizim de 44 günlük bakıldı erken gibi düşünüyorum ben de inşallah doğru bakmıştır dr
Çok şükür şimdi biraz daha rahatım ben hiç bu konuyu okuyup üstünde durmadan gidince bir an şok oldum hani tamam artık yürümesi sorunlu olacak sandım ama okudukça insanları duydukça rahatladım biraz bugün bir de ortopedi görecek bakalım

X