2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bizi anlattın resmen. Ama gündüz özellikle sabah biraz daha iyi bizim durum. Elektrikli süpürge sesi açıyorum ben son ses onu seviyor baya. Hatta uyuyamadiginda onunla uyutuyorum. Gece bile biraz mikirdarsa açıyorum yine iyi geliyor. Bide kanguruda uyutuyorum bazen kollarımda sırtımda güç kalmayınca
Ay bizde bir uzak doğu müziği denk geldi gıy gıy bazen denk geldi mi onda uyuyor, rahatlasın diye bazen havlu ısıtıp kıyafet üstünden karnına sarıyorum uyurken, beni en çok üzen ağlama gelince katılıyor resmen kıpkırmızı oluyor ve ne yerse kusuyor yazık ya

Bu ara çok kişinin bebesi ağlıyor huzursuz. Sanırım ağlama dönemine girdik. 40 ı çıkınca daha rahat edersin derlerdi. Aksine ağlaması arttı. Huzursuz. Sancısı daha çok. Şimdi de 3 aylık olunca rahat edersin diyorlar. Rahat etmek için doğurmadım elbet ağlayacak, uğraşacağım. Bazen 2 saat hiç durmadan ağlıyor, çaresiz kalıyorum. Çatlayacak diye korkuyorum.

Bu ara çok kişinin bebesi ağlıyor huzursuz. Sanırım ağlama dönemine girdik. 40 ı çıkınca daha rahat edersin derlerdi. Aksine ağlaması arttı. Huzursuz. Sancısı daha çok. Şimdi de 3 aylık olunca rahat edersin diyorlar. Rahat etmek için doğurmadım elbet ağlayacak, uğraşacağım. Bazen 2 saat hiç durmadan ağlıyor, çaresiz kalıyorum. Çatlayacak diye korkuyorum.
Bugün bende o katılmasına çok üzüldüm kıpkırmızı oluyor sesi kesiliyor insan çok çaresiz kalıyor

Serum fizyolojik sıkıyorum otribebe ile çekiyorum oğlumun doktoru öyle tavsiye etti çok kuvvetli çekmiyorum ama iki kere çekiyorum gelmezse emerken yutuyor ☺️
Ya benimki çok tıkanıyor devlet hastanesinden çıktık özele geldim keşke başta gelseydik kızımı 4 günüdür boşuna yatırmışım oraya perişan oldu resmen sen yinede dikkat et çok çekme serum ile açmaya çalış ben küçük diye korkuyordum belki başta yapsadim kızın burnu buadar kötü olmazdı

Ewt benimkide öyle sütünü içiyor gazınida çıkarıyorum ama yinede durmuyordu gece 10 dan sabaha kadar uyumadı bugün gelip burnunu açtık şimdi uyuyor daha ağlamadı belki seninkinde de burun tıkanıklığı olabilir oAmn çok huzursuz oluyorlar

Kızlsr nasılsınız pek giremiyorum.
Bebeğinde hırıltı olan vae mı hasta değil fiziki musyebede bişey çıkmadı ama doğdu doğalı bı hırıltı var. Burnunuda açıyorum sürekli ama.
Birde bu saat oldu hala uyumadı 🥴 uyku düzeni eğitimi 2. Ay mi yapılıyordu yaa.
Gündüzleri aşırı mızmız uyumuyor birşey yapamiyorum yanına bağlıyor beni basıyor yaygarayi gecede çok geç uyuduğu için bayılıyor resmen 2 den sonra.
Sizde durumlar nasıl?

Neredesin canım sen? Yok mu farkli sehirde tanıdığın gidebilecegin bir yer geçici süre 😕
Urfadayim hergun düzenli olarak artçı depremler oluyor burda normalde tek katlı evimiz bir hasar falan olmadı ama şuan kızım için hastanedeyiz yukarı kat olduğu için artçı depremleri daha fazla hissediyoruz malesef gidebileceğim bir tanıdığımız yok zaten kızım hasta gidemeyiz de

Bebeğinde hırıltı olan vae mı hasta değil fiziki musyebede bişey çıkmadı ama doğdu doğalı bı hırıltı var. Burnunuda açıyorum sürekli ama.
Gündüzleri aşırı mızmız uyumuyor birşey yapamiyorum yanına bağlıyor beni basıyor yaygarayi gecede çok geç uyuduğu için bayılıyor resmen 2 den sonra.
Sizde durumlar nasıl?
Akciğer filmini falan cektinmi belki ciğerlerinden dolayı hıriltisi var ya da burnu tam temizlenmiyor benim 1 haftadur vardı bende temizliyordum ama yine de geçmiyordu bugün hastanede makineyle yaptılar şuana kadar hiriltisi olmadı daha sanırım ben tam temizleyemiyordum. Bizde dün sabaha kadar uyumadık aksi gibi gündüzde hiç uyumadı burnunu açtıgimiz gibi uyudu daha kalmadı mamasını içip uyuyor geri tekrar bayılmış gibi ben uyandirmasam uyanmiyor asla

Sizde durumlar nasıl?
Ya bu benim de aklıma takılıyor haftata kontrolde soracagım. Uyurken emerken ya da normalde yok ama kucagımda memeyi vermeye Calışırken bi tıkanıyo hırıldıyo. Sanki tam boğazında balgam var gibi

Uykuya gelince hep aynıyız daha düzene var sanırım 😂

Akciğer filmini falan cektinmi belki ciğerlerinden dolayı hıriltisi var ya da burnu tam temizlenmiyor benim 1 haftadur vardı bende temizliyordum ama yine de geçmiyordu bugün hastanede makineyle yaptılar şuana kadar hiriltisi olmadı daha sanırım ben tam temizleyemiyordum. Bizde dün sabaha kadar uyumadık aksi gibi gündüzde hiç uyumadı burnunu açtıgimiz gibi uyudu daha kalmadı mamasını içip uyuyor geri tekrar bayılmış gibi ben uyandirmasam uyanmiyor asla
Yok canım film fln çekilmedi. Dinledi Dr gayet normal dedi herşey sadece burnunu temizle dedi birde zaditen damla vermisti onu 15 gun kullndik sadece. Hırıltı sanki boğazda balgam takılır ya öyle gibi. Yani burnu tıkalı olsa yada hasta olsa bunca zamn daha kötü olurdu hem hiç uyumazdı bilemedim.
Geçmiş olsun sizede 🤲

Ya bu benim de aklıma takılıyor haftata kontrolde soracagım. Uyurken emerken ya da normalde yok ama kucagımda memeyi vermeye Calışırken bi tıkanıyo hırıldıyo. Sanki tam boğazında balgam var gibi

Uykuya gelince hep aynıyız daha düzene var sanırım 😂
Bizimde uyurken bir hirildiyor bı kayboluyor dediğin gibi sanki balgam var gibi bı ses.
Doktor muayene de bulguya rastlamadı ama bu hftaici kalça usg ve kontrole götüreceğim rutin o zmn diyeceğim yine

Arkadaşlar oğlum gece uyandırmasam 5 saat uyuyor bu normal mi ya , gündüz 45 er dk lık uyur beni deli eder ama gece böyle zorla uyandırıp besliyorum
Maşallah diyelim de 🤭 kilo alimi iyiis uyandirma hic cunku doktorumuz öyle derdi gece gunduzu ogrenmis demektir gunduz emmesi yeterki geliyor doygunluk hissinden dolayi gece gec uyaniyor hic bozma oglunun duzenini

Bizimde uyurken bir hirildiyor bı kayboluyor dediğin gibi sanki balgam var gibi bı ses.
Doktor muayene de bulguya rastlamadı ama bu hftaici kalça usg ve kontrole götüreceğim rutin o zmn diyeceğim yine
o zaman normaldir canım ya. Ben boğazı mı kuruyor acaba diye düşünüyorum. Peteklerin üstünde su var ama yeterli gelmiyor olabilir nem açısından. Doktora soracağım oyle Olabilir derse oda nemlendiricisi alacağım

Ewt benimkide öyle sütünü içiyor gazınida çıkarıyorum ama yinede durmuyordu gece 10 dan sabaha kadar uyumadı bugün gelip burnunu açtık şimdi uyuyor daha ağlamadı belki seninkinde de burun tıkanıklığı olabilir oAmn çok huzursuz oluyorlar
Burnunu açık tutuyoruz. Fizyolojik serum üstüne çekiyoruz. Tahriş olur diye bazen çekmiyoruz. Yani sebepsiz her türlü ağladığında ne yapacağımı şaşırıyorum. 2 saate yakın ağlayınca yorulup uyuyor. Şimdi yüz üstü yatırınca uyudu. En uzun 2 saat böyle uyuyor. Burnu ağzı kapanır diye uyumayıp başında nöbet tutuyorum şimdi. 1 saat sonra eşimi kaldıracağım ben uyuyacağım inşallah

Burnunu açık tutuyoruz. Fizyolojik serum üstüne çekiyoruz. Tahriş olur diye bazen çekmiyoruz. Yani sebepsiz her türlü ağladığında ne yapacağımı şaşırıyorum. 2 saate yakın ağlayınca yorulup uyuyor. Şimdi yüz üstü yatırınca uyudu. En uzun 2 saat böyle uyuyor. Burnu ağzı kapanır diye uyumayıp başında nöbet tutuyorum şimdi. 1 saat sonra eşimi kaldıracağım ben uyuyacağım inşallah
Aman yüzüstü çok dikkatli ol canım

Yok canım uyandırmıyorum en gec 3 bucuk saate uyanıyor bir kez sadece 4 saat uyudu onda da çok ağlayıp yorulmustu ellemedim. Sarılık gectikten sonra oğlumda da demişti doktor artık uyandırma diye bunda da oyle yaptım.

2 kez falan siliyorum aklıma geldikce ya da fark ettikce siliyorum canım
Benim sağlık ocağındaki eve saat başı kalk emzir diyor ☺️☺️ 5 günlük icin gittiğimiz doktor 1 aya kadr gündüz 2 gece 3, dedi. Zaten çocuk gündüz kendi 2 saate bir kalkıyor, gecede 3 ama bazen gunduz uzun olursa kaldiriyorum. bugün aylık kontrol var sorarim. Kilo almasi nasil bebişn.

Rezeneden korkuyorum yaa sütü arttırıyor ya malum ben mastit oldum yeni atlattım yine aşırı süt iner de sıkıntı olur diye içermez oldum, kimyon tohumunu demliyordum birde öyle yiyeyim olmadı, cidden çocuğa üzülüyorum hiç sessiz sakin uyumadı doğdu doğalı hep huzursuz
Canim emzir hemen sağ o memeyi boşalt iyice digerinin basindaj biraz al. Ben büyük oğlumda sürekli oluyordum. Yok meme reddi yaşadı, yok az emdi hemde büyüktü baya ☺️
Benim makinam vardı kaybettik iyidi lansimohtu. Simdi süt inince ilk hafta bosalmadi hemen orta karar aldim iyi çekti eğer yoksa cok asiri pahalı olmasına gerek yok kiwi marka aldim. İyide çekiyor emzirdikten sonrs bile 160 cc çıkardı dshs denemedim biberon kadsr çektim gelirdi belki.
Bende rezene, kimyon tohumu çayı içiyorum pek fark yok ikiniyor. Sürekli büyük gibi Pirt çıkarıyor ama nasıl pırt

X