2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Arkadaşlar oğlum gece uyandırmasam 5 saat uyuyor bu normal mi ya , gündüz 45 er dk lık uyur beni deli eder ama gece böyle zorla uyandırıp besliyorum
Maşallah de kimseye söyleme 😄 benim kız özellikle buara gazı arttigindan beri gece 45dk 1saat uyuyor resmen. Hatta eşime nasıl uyuyan çocuk oluyor 3tane yaptık bize 1tane denk gelmedi diyorum 😂

Pamukcuk

İnşallah yoktur alerji vs. Benim bebişindr pisigi bir iyi olmuyor düzeliyor sonra yeniden başlıyor. Neden oluyor anlayamıyorum
Geçmeyen pisikte zor. Bepanthol kullanıyorum ben bide z.yagini yaktık asitini aldık onu sürüyorum dönüşümlü ama tabi yoğun pişik olmadı şükür benimki

Kizlar benim kız kolik galiba. 4gündür akşam 7civari başlıyoruz 10 11e kadar ağlamalı uyutma başlıyor. Kucakta evde volta atıyorum bazen minik koşuyorum bazen dans ediyoruz saçma sapan 😄 kol sırt kalmıyor tabi. 4-6 haftaları en yoğun olduğu dönem olurmuş gaz olayının tam 5haftayi doldurduk mesela biz. Kizlar gazsız olur diye seviniyordum ya ben öyle değilmiş 😅

Kizlar benim kız kolik galiba. 4gündür akşam 7civari başlıyoruz 10 11e kadar ağlamalı uyutma başlıyor. Kucakta evde volta atıyorum bazen minik koşuyorum bazen dans ediyoruz saçma sapan 😄 kol sırt kalmıyor tabi. 4-6 haftaları en yoğun olduğu dönem olurmuş gaz olayının tam 5haftayi doldurduk mesela biz. Kizlar gazsız olur diye seviniyordum ya ben öyle değilmiş 😅
Yalan bence kızların gazsız olması 😐valla asla mız mız etmiyorum isyan da değil çok şükür halimize ama gerçekten beni bedenen yordu 😔günde en az iki kez ciddi gaz yüzünden kriz yaşıyor ve o esnada hem ağlıyor hem ne emdi ise onu kusuyor çünkü susması için illa kucakta hoppala modu oluyor çocuk çalkalandıkça gaz ile süt de geliyor bazen kesmik gibi bazen direk sulu süt😒tam diyorum tamam bitti uyudu yatağa koyayım pat gözler açılıp bir daha başa sarıyor ve gaz varsa asla sessiz sakin uyumak da yok uykuda ıkınma ağlama acayip sesler devam

Biz oğlumda ,40 taş topladık, yikayip suya attik, altın ve gümüş sonra bişeyler vardi süzek gibi biseyde herlade ondsn su döküp yikadik annem vardı o zaman, smdi kendimiz yapacağız. Benim oğlan 8 yaşında unuttum hep aslinda bunlar batıl inanç ama işte yapılıyor . Halam aradı geçen yarı kirki yaptn mi diyor. Hiç aklima gelmedi bu yeni çıktı sanırım u
Yok canim daha cok eskiler biliyor benim de ikinci cocuk yeni duyuyorum. Yirmi kırkın cikti diyorlar burda da. Kizi olan kırkı cikinca oglu olan yirmi kırkı cikinca gezebilir inanci varmis orda duydum bende. 🤭

Yalan bence kızların gazsız olması 😐valla asla mız mız etmiyorum isyan da değil çok şükür halimize ama gerçekten beni bedenen yordu 😔günde en az iki kez ciddi gaz yüzünden kriz yaşıyor ve o esnada hem ağlıyor hem ne emdi ise onu kusuyor çünkü susması için illa kucakta hoppala modu oluyor çocuk çalkalandıkça gaz ile süt de geliyor bazen kesmik gibi bazen direk sulu süt😒tam diyorum tamam bitti uyudu yatağa koyayım pat gözler açılıp bir daha başa sarıyor ve gaz varsa asla sessiz sakin uyumak da yok uykuda ıkınma ağlama acayip sesler devam
Canim kimyonlu yogurt iyi geldi bize daha az gaza sıkışıyor 3 gündür .gece yanimda o
Pirt pirt pirt sesler 😂 normalde gun icerisinde daha cok ikinip aglayarak yapiyordu daha azaldı ve gece daha huzurlu.
Hangisi ise yaradi bilmem ama hem rezene cayi iciyorum hem bi cay kasigi kimyonu yogurtla tuketiyorum gece yatmadan .rezeneden sutum de artti sanki once agri olmazdı simdi agri oluyor sut birikmesinden

Canim kimyonlu yogurt iyi geldi bize daha az gaza sıkışıyor 3 gündür .gece yanimda o
Pirt pirt pirt sesler 😂 normalde gun icerisinde daha cok ikinip aglayarak yapiyordu daha azaldı ve gece daha huzurlu.
Hangisi ise yaradi bilmem ama hem rezene cayi iciyorum hem bi cay kasigi kimyonu yogurtla tuketiyorum gece yatmadan .rezeneden sutum de artti sanki once agri olmazdı simdi agri oluyor sut birikmesinden
Rezeneden korkuyorum yaa sütü arttırıyor ya malum ben mastit oldum yeni atlattım yine aşırı süt iner de sıkıntı olur diye içermez oldum, kimyon tohumunu demliyordum birde öyle yiyeyim olmadı, cidden çocuğa üzülüyorum hiç sessiz sakin uyumadı doğdu doğalı hep huzursuz

Rezeneden korkuyorum yaa sütü arttırıyor ya malum ben mastit oldum yeni atlattım yine aşırı süt iner de sıkıntı olur diye içermez oldum, kimyon tohumunu demliyordum birde öyle yiyeyim olmadı, cidden çocuğa üzülüyorum hiç sessiz sakin uyumadı doğdu doğalı hep huzursuz
Kiz bende mastıt den cok cektim ilk 15 gun sonra gecti bugun de goguslerim ağrıdi ondan mi olduki ama sıtma tutmadiktan sonra bi sakincasi yok da tekrar sitma olursa cok zor bebegimi tutcak halim olmuyordu o zamanlarda.

Uyumak istediği için mi ağlıyor ki. Gece gündüz hep yapıyor mu? Uyku süresi nasıl? Karnının doyduğundan emin misin ? Yada gaz gibi sıkıntısı mi var? Aklıma bunlar geldi şuanda. Bizde de 4gundur 7de baslayip 2-3 saat süren ağlama var 2saattir kucağımda devamlı uyuma uyanma ağlama döngüsü var. Kolik demek istemiyorum tam atak haftasindayiz çünkü inşallah atak bitince geçer
Doyuyor canım eminim kilo alımı iyi dedi dr uykusu iyi değil ama yatağa yatmak istemiyor 😂 yattığı yerde ağlamadan uyumadan duruyor mu senin bebeğin canım,

O ıkınma yüzünden dr a götürdüm bugün idrara yolu enfeksiyonu belirtisi olabiliyormuş bizim ki temiz çıktı şükür ama bitmek bilmeyen ıkınma ve ağlama bizde de var🥺

Ay çekme çok ben çektim küçük kan damlacıkları geldi 1. 2 tane ondan sonra korktum çekmedim hiç nane yağını bende bi deniyeyim
Serum fizyolojik sıkıyorum otribebe ile çekiyorum oğlumun doktoru öyle tavsiye etti çok kuvvetli çekmiyorum ama iki kere çekiyorum gelmezse emerken yutuyor ☺️

Hiç mi uyandırmiyorsun benimki gece kendi uyaniyor gündüz uyanmiyor bazen gecede ben uyandırıyorum. Aslında oğlum gece kalkmazdi smdi öyle bırakamiyorum
Yok canım uyandırmıyorum en gec 3 bucuk saate uyanıyor bir kez sadece 4 saat uyudu onda da çok ağlayıp yorulmustu ellemedim. Sarılık gectikten sonra oğlumda da demişti doktor artık uyandırma diye bunda da oyle yaptım.
Günde kaç kere siliyorsun peki
2 kez falan siliyorum aklıma geldikce ya da fark ettikce siliyorum canım

Kiz bende mastıt den cok cektim ilk 15 gun sonra gecti bugun de goguslerim ağrıdi ondan mi olduki ama sıtma tutmadiktan sonra bi sakincasi yok da tekrar sitma olursa cok zor bebegimi tutcak halim olmuyordu o zamanlarda.
Allahım çok zor bişey gerçekten ben antibiyotik kullandım mecbur öyle atlattım 37 derece ateş bile beni yerle bir etti hatta bir bölgede beze gibi sertlik kalmıştı makina tam boşaltamadı rahatlayamadım derken kızım hissetmiş gibi 1 saate uyanıp uyanıp emmek istedi bir günde geçti o rahatsızlıklar 🤭

O ıkınma yüzünden dr a götürdüm bugün idrara yolu enfeksiyonu belirtisi olabiliyormuş bizim ki temiz çıktı şükür ama bitmek bilmeyen ıkınma ve ağlama bizde de var🥺
Yaa hiç bilmiyordum onu ama ben bez değiştirirken bazen çişini yapıyor hiç o esnalarda ıkınma olmuyor rahatsız olmuyor diye düşünmedim öyle bişey 🥺idrar yolu enfeksiyonu için bezini mi istiyorlar

Allahım çok zor bişey gerçekten ben antibiyotik kullandım mecbur öyle atlattım 37 derece ateş bile beni yerle bir etti hatta bir bölgede beze gibi sertlik kalmıştı makina tam boşaltamadı rahatlayamadım derken kızım hissetmiş gibi 1 saate uyanıp uyanıp emmek istedi bir günde geçti o rahatsızlıklar 🤭
Bende mastit ne bilmiyordum .bebek fotograf cekimine gitmistik uyusun diye emzir dedi fotografci. Emzirdikten sonra bı kötü oldum ben aile cekimi sirasinda ne gulumseyebildim ne poz verebildim cok kotuydu 🙈 yine bebegin resimleri iyi oldu onunla avunuyorum😬

Bende mastit ne bilmiyordum .bebek fotograf cekimine gitmistik uyusun diye emzir dedi fotografci. Emzirdikten sonra bı kötü oldum ben aile cekimi sirasinda ne gulumseyebildim ne poz verebildim cok kotuydu 🙈 yine bebegin resimleri iyi oldu onunla avunuyorum😬
Seni daha tuhaf bir zamanda vurmuş ben de ne bileyim akşam yatacağım tek tarafta bir ağrı var göğüs ucum da yara bende o acıyor sanıyorum gece bir titreme ile uyandım sabah sağlık ocağına gittim direk doktor direk mastit dedi aman şükür geçti bari bebeğin emmesini etkileyecek diye çok korktum zaten şu gaz ile mücadele zor bide o eklense ne olurdu bilmiyorum 🤷‍♀️

Yaa hiç bilmiyordum onu ama ben bez değiştirirken bazen çişini yapıyor hiç o esnalarda ıkınma olmuyor rahatsız olmuyor diye düşünmedim öyle bişey 🥺idrar yolu enfeksiyonu için bezini mi istiyorlar
Yok canım kız ve erkek bebekler için farklı poşetler var onu yapıştırıyorsun bezini bağlıyorsun üstüne de poşette birikiyor

Bizi anlattın resmen. Ama gündüz özellikle sabah biraz daha iyi bizim durum. Elektrikli süpürge sesi açıyorum ben son ses onu seviyor baya. Hatta uyuyamadiginda onunla uyutuyorum. Gece bile biraz mikirdarsa açıyorum yine iyi geliyor. Bide kanguruda uyutuyorum bazen kollarımda sırtımda güç kalmayınca

Doyuyor canım eminim kilo alımı iyi dedi dr uykusu iyi değil ama yatağa yatmak istemiyor 😂 yattığı yerde ağlamadan uyumadan duruyor mu senin bebeğin canım,
Gazi yoksa uykusunu iyi aldıysa 45dk 1saat falan duruyor biraz yattığı yerde amacok değil tabi. Ağlarsa alıyorum kucağa. 15dk civarı uyuduysa tekrar uyumak için ağlıyor zaten. Buara sabahtan biraz daha iyiyiz. Öğleden sonra başlıyor ama gaz vs. Bazı bebekte düz yerde yatmayı sevmiyor ben bazen battaniyeyi karıştırıp kızımı da gelişigüzel şekilde üstüne koyuyorum yada bebkarabasinin anakucaginda yatırıyorum biraz daha sarıyor ya seviyor onuda. Tabi bunlar herzaman değil yine de 😄

X