2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Canim benim bebisin cok daha coktu doktora kontrole gittiğimizde atopik dermatit dedi mustelanin bi kremini verdi onu sürdüm baya bi azaldı
Canım bizde boynuna da yayilinca korktuk Bugün Dr götürdük bebek aknesi denildi 1-2 haftaya kendiliğinden geçer dedi.. Annem kaynatilmis ılık su ile siliyor Bugün daha iyi sanki öncekine göre

Eklentiler

• IMG_20230204_141616_edit_38500049611312.jpg
    IMG_20230204_141616_edit_38500049611312.jpg
    81,5 KB · Görüntüleme: 63
Çocukların tırnaklarını ne zaman kestiniz bir zamani yok değil mi?
İçe dönük oluyor ya ilk doğduğunda etiyle bitişik. O bitisiklik geçmişti bende kestim. İyiki kesmisim etine doğru batmaya başlamış 1tanesi. Bazilarida kendisi kopmuştu hepsini kesmiş sayılmam aslında. Bide ben hiç eldiven takmadım elleri hep açıkta

Meme sızlıyor, ağrıyor bakıyorum ki süt akmış. Üstüm ıslanmış. Üşütüyor muyum böyle oluyor, normalde mi böyle olur anlamıyorum.
Gaz için kiraz çekirdekli bel kemeri deneyen var mı. İşe yarıyor mu? Yediğim kirazın çekirdeğini biriktireceğim artık😄
Göğüs pedi kullanıyormusun? Kullanmıyorsan tavsiye ederim benim en çok kullandığım şeyler arasında onsuz duramam üstüm ıslak olur devamlı. Kiraz çekirdeği kullanmadım ama iyi diye duymuştum

Fışkırır tarzda kusması ve her zaman kusması önemli canım az az olmasının önemi yok

Bugun koydum. Ben de alıssın istemiyorum. Sağmaya da baslamadım tam olarak 2 aydan sonra başlamıştım oglumda da. Emzirmeyi gerçekten seviyorum. Ama bu kız gerçekten zorluyor. Şimdiden 3. Aydaki meme reddini düşünüyorum nasıl aşarız diye
Alıştıkları için zorluyorlar işte o akışı bekliyorlar memeden

Hastanede iken ellerim kollarım şişti, ama ayaklarım normaldi. Eve çıkınca ellerim indi ayaklarım çok şişti. Genel anestezi olup bu durumu yaşayan var mı? Normal mi ya da ?
Benim hamilelikte birseyim yoktu.
Sezeryan genel anestezi sonrası eve çıktığımda hatta hastanede ayaklarım bacaklarım şişti bir tık geçti ama bikac güne

Kizlar bebegim her altını açtığım zamn hapşırıyor 1.2 defa diğer türlü kundaktayken hapsirmiyor normalmi bu bide burnunu temizlemiyorum burnuna baktığım zamn temiz duruyor bifsey akmıyor yine de temizleyeyim mi

Kızlar sürekli emen ama çok az da mama alan kızıma biberon arayışındayim.
Dr Brown gaz alan biberonu var en ince uç ama biberona alışacak gibi memede de o hızlı akışı istiyor. Kaşıkla verdim bu zmna kadar onunlada çok zor hem mama soğuyor.
Başka önerisi olan var mı? Biberon ve başka seçenek?
Biberona alışırsa emmeyi bırakır diyorlar.
Doğru çünkü o akış kolsyins geliyor uğraşmadan hmn içiyor
Hem biberon hem emzik hem de meme veriyorum... Doğduğu günden beri veriyorum bir Red yasamafim mamajoonun biberonunu kullanigorum sagma makinesinin

Ben hiç eldiven takmadım. Eldivenlerin bileğinde lastik yok çıkıyor uyurken ağzına filan girer, burnunu tikatlr diye takmadım. Yüzünü çiziyor ama ince çizikler kızarıp geçiyor. Ay saçını çekiyor dedin sipa ya nasıl yapıyor ☺️☺️☺️
Lcwde çoraba benzer eldiven var o elden çıkmıyor 🙈

Eklentiler

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    17,6 KB · Görüntüleme: 49
Hastanede iken ellerim kollarım şişti, ama ayaklarım normaldi. Eve çıkınca ellerim indi ayaklarım çok şişti. Genel anestezi olup bu durumu yaşayan var mı? Normal mi ya da ?
Genel anestezi almadım ama benim de şişti. Bir kaç gün sürüyor. Hemşire beni uyarmıştı. Oturarak emzirirsen daha çok şişer yatarak ya da ayaklarını uzatarak emzir yoksa ayakların şişer dikkat et demişti.
Göğüs pedi kullanıyormusun? Kullanmıyorsan tavsiye ederim benim en çok kullandığım şeyler arasında onsuz duramam üstüm ıslak olur devamlı. Kiraz çekirdeği kullanmadım ama iyi diye duymuştum
Göğüs pedi kullandım ama cok nemleniyor. Sık değiştirsem de nemleniyor. Göğüs ucunda pamukçuk oluşuna kullanmayı bıraktım

Canım sen mutlaka görüş emzirme danışmanı ile. Hastanede bebek hemşireleri öğretmedi mi emzirmeyi memede tutuşu ağzına sokturmayi.genelde devlet özel bu konuda yardımcı oluyordu hemşireler. Ama sen emzirme danışmanı ile görüş en güzeli olur halledilir dert etme onu
Kesinlikle bir emzirme danışmanı ile görüşmelisin. Benim de memeye tutturmada sıkıntı yaşamıştım. Emzirme danışmanı @bebeğimin_hemşiresi var onunla görüştüm çok şükür hallettik birlikte

Bende kullanıyorum göğüs pedi ama geceleri doluyorlar ve üstüm ıslanıyor, elektrikli pompayla sağıyorum gündüzleri ama bazı geceler yapmıyorum çok yorgun olduğumdan, bebek emiyor çok uzun süre onun uykuya dalmasını bekliyorum sonra da ben uyuya kalıyorum. Aslında çekmem lazım her gece devamlı yapamadım

Kızlar sürekli emen ama çok az da mama alan kızıma biberon arayışındayim.
Dr Brown gaz alan biberonu var en ince uç ama biberona alışacak gibi memede de o hızlı akışı istiyor. Kaşıkla verdim bu zmna kadar onunlada çok zor hem mama soğuyor.
Başka önerisi olan var mı? Biberon ve başka seçenek?
Biberona alışırsa emmeyi bırakır diyorlar.
Doğru çünkü o akış kolsyins geliyor uğraşmadan hmn içiyor
Tommy tippee kullanıyorum benimki de gaz alan , sonrasında onu fark ettik yavaş akışlı biberon emziği aldık şimdi onu kullanıyoruz aynı biberon emziği değiştirdik, kendi sütümü sağıp veriyorum biberonla, yinede çok çabuk içiyor biberonu. Anne sütü daha sıvı, mama gibi değil o da fark ediyor biraz, ilk günler mama da vermiştik.

X