2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Canım grupta birisi 30 hafta üstü hamilelerde devlette randevu zorunluluğu yok demişti 🤔
Ben hiç randevu olayını düşünmedim o yüzden🤭 @Dilyy help me 😁
Sezeryan için devlete tahlil yaptıracağız randevu almaya gerek varmı ki
Randevusuz olmuyor canım, hatta benim doktorum randevu bulamayacağım için kaşeli kağıt verdi bununla gel hasta kayıt biriminden sıra al dedi
Aslında o kadar uzun hikaye ki.
10 gün sürdü benim sürecim. Bir cuma günü sağ kasığımda şiddetli bir ağrı ve iğde büyüklüğünde bir yumru hissettim cumartesi sabaha karşı evdekileri doğuruyorum diye uyandırdım ama sonra kesildi ağrı. Öğlene doğru tekrar başladı adeta ağlattı beni doktorumu aradım doğum değil ama bi git dedi acile gittik miyomun atak yaptığını öğrendim parolla vs pazartesiye çıktık doktoruma muayene oldum 38+4tüm alttan muayene etmek istedi ve 2 3 cm açıklığım olduğunu, doğumun başladığını, sık sancı olmadığından eve gitmemi 2 gün içinde bebeğin gelebileceğini söyledi. Nişan da gelmişti.Biz bi heyecan eve gittik eşim doğum iznini aldı hazırlandık vs ama sancı sıklaşmıyo. 2 gün sonra gittik açıklık 3 4 cm olmuştu ama hala düzenli sancı yoktu bu arada miyomun ağrısı baya azaldı ama ara ara sancılar vuruyo belimden kasığımdan. Doktor yaşadıklarımın doğum sancısı olduğunu ve doğum sürecinin hormonların miyomu tetiklediğini söyledi yine 2 gün verdi. Cuma oldu yine sıklaşmadı yine doktor eve gönderdi ancak bu kez pazartesi doğumu başlatacağını çünkü bebeğin hızla kilo aldığını söyledi. Doktorun önerisi ile sancı döneminde bıraktığım perine ve meme masajına devam ettim. Egzersiz yaptım. Pazar sabah yine bir sancıyka gittik doktora bu kez nişan denen asıl şey gelmişti kocaman bi pıhtı ama yine nst de yeterli sancı çıkmadı. Zaten ertesi gün doğum başlatılacaktı. O gece sabaha karşı sancım sıklaştı 5 dakikada 1 olana kadar evdr kaldım çünkü git gelden bakmıştım. Sabaha karşı 5 te doktoru aradık hadi hastaneye dedi. Sancılar çok sıktı o zaman dedim evet doğum sancısı anlaşılıyomuş. Açılmam 5 cm idi hastanede. Hastaneye pilates topu götürmüştüm egzersiz yaptığım fizyoterapist geldi masaj yaptı beraber egzersiz yaptık 10.05 gibi doğum salonuna alındım. Bebek iri olduğundan beklenenden daha zor bir doğum oldu eşimi çıkardılar. Bebeğim 2 saat kanalda kaldı ki maksimum süre 2 saat zaten. Biz kesisiz rahat doğum beklerken epizyotomi atıldı karnıma baskı yapıldı ve 12.05 te suni sancı vs olmadan doğum gerçekleşti. Çok uzun yazmışım o anları birebir yaşadım yazarken. Zordu hem fiziksel hem mental olarak. Dalıp dalıp o ana gidiyorum hormonal dalgalanmalar sanırım. Doktor da zor bi doğumdu dedi ama 15 günün sonunda iyiyim dikişlerim de iyi sadece gaz dışkı tutamama sorunum var doktor iri bebekten dolayı zorlanmaya bağlıyo ama sonu ne olacak bakalım. Hikayem bu şekilde. Miyommu doğumu tetikledi doğum mu miyomu bilmiyorum ama 39+4te geldi bebeğim. Zor diye altı çizilmesine rağmen o sancıların tuhaf bi haz verdiğini hatırlıyorum bi amacı vardı çünkü her şeye rağmen değerdi. Sakin kalın kızlar tünelin sonu ışık. İnanca göre değişir ama bol dua tövbe edin. Bebrği göğsüme verdiklerinde er rakib cc esmasını 9 kez bebeğe söylememi tavsiye etmişlerdi. Bi araştırın derim. Bunlar insanı çok rahatlatıyo. Doğum bir mucize o sancı bebek çıktığı an bitiyor ve bebeğin başının vücudunun çıktığını hissetmek dünyanın en muhteşem deneyimi. Rabbim hepinize kolaylık versin.
Yaa maşallah ne güzel bi doğum hikayesi, ama senin dilinde işinin ehline denk gelme duası vardı diye hatırlıyorum, kabul olmuş demek😍 gözünüz aydın sağlıkla büyütün hayırlı evlat olsun inşallah🤲🏻

Randevusuz olmuyor canım, hatta benim doktorum randevu bulamayacağım için kaşeli kağıt verdi bununla gel hasta kayıt biriminden sıra al dedi

Yaa maşallah ne güzel bi doğum hikayesi, ama senin dilinde işinin ehline denk gelme duası vardı diye hatırlıyorum, kabul olmuş demek😍 gözünüz aydın sağlıkla büyütün hayırlı evlat olsun inşallah🤲🏻
Hikayeme güzel denmesi iyi hissettirdi🥰 amiin çok sğaolun sizin de bütün süreç kolay ve güzel anılarla dolu geçer inşallah

Canım benim yatağım da bayağı yüksek, yatağın yanına tabure gibi bir şey koyabilirsin. Ona basıp yatağa bacaklarımı koyuyorduk sonra birinden yardım alarak sırtımı da yatırıyordum. Ben 1 hafta yalnız yatağa geçmedim, eşim ve annem hep yardımcı oldu. Ama sonra geçti hepsi şuan çok iyiyim çok şükür.
Ayy geçti mi geçiyor mu gerçekten.. dikiş var dimi sendee de.
İlaç ne kullndin krem hap.

Galiba canım ilki böyle değildi gerçekten.insallah sıkıntı çıkarmadan iyileşir gelecekte de sorun yaratmsz inşallah. Birde bobreklerime vuruyor ağrı resmen kndimi kasmaktan mi nedir
Biraz zor iyileşiyor o dikiş ama iz kalmıyor canım en azından 🙄 üniversite hastanelerinde yapılıyor genelde heralde öğretiyorlar dikiş atmayı 🫢 özeller hep yapıştırıyor çünkü,birkaç gün daha sabır geçecek inşallah

Sezeryan dikişi benim gibi ystip kalkarken çok acıyan var mı? Varsa nasıl çözüm buldunuz kızlar Allah aşkına? Karnimi sarasim var
Çok ağrı oluyor maalesef canım karnımızın içi yara yani normal acıması.. 😔 Dümdüz yatarken kalkmak zor oluyor esinden veya anneden destek alabilirsin kalkarken..

Kızlar biz iyiyiz toparlanmaya çalışıyorum dikislerim zorluyor baya.
Bebiş te iyi yeni hayatına alışmaya çalışıyor oda. Mesajları okuyamıyorum telefonu hiç elime alamıyorum malum 2 çocukla lohusalik birde çok zor ama halledicez inşallah 🤲
Kimler doğurdu bnden sonra?
Sezeryan dikişli olanlar dikislere krem verdiler mi size uçlarında ip var bnm.ilkinde yoktu.
Krem verdi canım benimde uclarinda ip yok kimilerinde uclarda ip oluyormus ama neden bilmiyorum

Kızlar tek tek alıntı yapamadım bu saate kadar tam bir karmaşa olunca 🤦‍♀️😬

Hızlıca yazıyorum hiç sancım bişey yokken gece lavabo için kalktım anında su geldi yolda 3 dk da bir sancı vardı hastahanede 1 cm açıklık vs başladı ama asla bebek aşağı inemezdi boynunda kordon olunca neyse oksapar için 12 saat geçsin diye sabah sekiz buçuğa kadar bebeği durdurmak için herşeyi yaptılar ama ben sezeryan anına kadar sancı çektim sonra korka korka sezeryana girdim spinal tutacak mı acıyacak mı diye Allahım ne boş korkuymuş öyle işinin ehli biri denk geldi ki valla vurduğum oksapar kadar anca acı çektim anında uyuştu sakin de kaldım hiç acı vs hissetmedim bir tek bebeği çıkartırken doktora yardımcı olan üstten bastırıyor inanın dayanılır hiç bişey yok, odada ilk ağrı kesici sonrası sezeryan ağrım da iyiydi bebeği her uyutunca yürüyorum yürüme işi yoruldukça az zor ama dayanılmaz değil 🥰

Minik kız ile emmeye alışma süreci biraz zor ama o da olacak inşallah 🥰
Kizlar kızım sabah 10.57de spinal anesteziyle doğdu. 49cm 2790gr. Boynuna 3tur kordonu dolamış küçük hanım. Şükür yanımda 4kere emdi uyuyor şuanda. Benimde ilk ignede uyuşma geç olunca beklemeden ikinci anestezi iğnesini yaptılar. Kendinizi kasmazsaniz dediklerini yaparsanız normal igne acısı oluyor. Ben tuplerimi baglattigim için biraz uzun geldi sona doğru sıkıldım. Ama genel olarak çok iyiydi. Şimdi ilk yürüme için bekliyorum oda geçti mi daha iyi olacağım inşallah. Bizde durumlar bu 😊
Yazan iyi dilekte bulunan arkadaşlar çok sağolun. İnşallah bekleyen herkes sağlıkla kolayca kavuşur bebeğine 🤗

Kizlar her ikinizi de tebrik ediyorum☺❤️ Atladigim baska kimse yok diye goruyorum ancak okuyamadigim varsa affola, herkesi tebrik ediyorum bugun doguran🌸
Allah anali babali saglikla buyutsun. Darisi bizlerin de basina ☺️🙏🏻☺️

Beni uyku tutmadi, sut isittim belki ise yarar:))

Merhaba kizlar bugün 39+4 olduk, fakat ne agrim var ne sancim 1 hafta once cati muayenesi sonrasi kahverengi akintim oldu 1 gun boyunca, bunu nişan olarak kabul ediyormuyuz acaba? Bebek kanala yerlesmis demisti doktor ama açılma yoktu, kanala yerlesen bebek bu kadar bekler mi?
Sanirim dedigin sey cati muaynesinden kaynakli olmus olabilir. Nisan da olabilir gerci ama nisandan sonra epeyi bekleyen de var bildigim.
Canim beklemissin bu kadar, azicik daha sabir. Eli kulagindadir, gelir minik birkac gune saglikla insallah. İlk dogumsa sayet zaman alabiliyomus bazilarinda.

Ayy geçti mi geçiyor mu gerçekten.. dikiş var dimi sendee de.
İlaç ne kullndin krem hap.
İçten dikiş dedi canım, dışarıdan incecik bir iz görünüyor. Minoset vermişti ağrı kesici olarak onu içiyordum. Krem olarak da fito vermişti, birinci hafta su geçirmez bantı çıkardı sonrasında onu kullandım baticonla beraber

X