2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar tek tek alıntı yapamadım bu saate kadar tam bir karmaşa olunca 🤦‍♀️😬

Hızlıca yazıyorum hiç sancım bişey yokken gece lavabo için kalktım anında su geldi yolda 3 dk da bir sancı vardı hastahanede 1 cm açıklık vs başladı ama asla bebek aşağı inemezdi boynunda kordon olunca neyse oksapar için 12 saat geçsin diye sabah sekiz buçuğa kadar bebeği durdurmak için herşeyi yaptılar ama ben sezeryan anına kadar sancı çektim sonra korka korka sezeryana girdim spinal tutacak mı acıyacak mı diye Allahım ne boş korkuymuş öyle işinin ehli biri denk geldi ki valla vurduğum oksapar kadar anca acı çektim anında uyuştu sakin de kaldım hiç acı vs hissetmedim bir tek bebeği çıkartırken doktora yardımcı olan üstten bastırıyor inanın dayanılır hiç bişey yok, odada ilk ağrı kesici sonrası sezeryan ağrım da iyiydi bebeği her uyutunca yürüyorum yürüme işi yoruldukça az zor ama dayanılmaz değil 🥰

Minik kız ile emmeye alışma süreci biraz zor ama o da olacak inşallah 🥰
Gözünüzaydın canım 🧿

Hızlıca yazıyorum hiç sancım bişey yokken gece lavabo için kalktım anında su geldi yolda 3 dk da bir sancı vardı hastahanede 1 cm açıklık vs başladı ama asla bebek aşağı inemezdi boynunda kordon olunca neyse oksapar için 12 saat geçsin diye sabah sekiz buçuğa kadar bebeği durdurmak için herşeyi yaptılar ama ben sezeryan anına kadar sancı çektim sonra korka korka sezeryana girdim spinal tutacak mı acıyacak mı diye Allahım ne boş korkuymuş öyle işinin ehli biri denk geldi ki valla vurduğum oksapar kadar anca acı çektim anında uyuştu sakin de kaldım hiç acı vs hissetmedim bir tek bebeği çıkartırken doktora yardımcı olan üstten bastırıyor inanın dayanılır hiç bişey yok, odada ilk ağrı kesici sonrası sezeryan ağrım da iyiydi bebeği her uyutunca yürüyorum yürüme işi yoruldukça az zor ama dayanılmaz değil 🥰

Yasa oldu mu sonunda 😍😍😍
İyi olmana çok sevindimmm.
Müsait olduğunda bebeği daha detaylı anlat bize nasıl iyi mi kilosu boyu nasıl kime benziyor 😂

Kızlar biz iyiyiz toparlanmaya çalışıyorum dikislerim zorluyor baya.
Bebiş te iyi yeni hayatına alışmaya çalışıyor oda. Mesajları okuyamıyorum telefonu hiç elime alamıyorum malum 2 çocukla lohusalik birde çok zor ama halledicez inşallah 🤲
Kimler doğurdu bnden sonra?
Sezeryan dikişli olanlar dikislere krem verdiler mi size uçlarında ip var bnm.ilkinde yoktu.

Kızlar biz iyiyiz toparlanmaya çalışıyorum dikislerim zorluyor baya.
Bebiş te iyi yeni hayatına alışmaya çalışıyor oda. Mesajları okuyamıyorum telefonu hiç elime alamıyorum malum 2 çocukla lohusalik birde çok zor ama halledicez inşallah 🤲
Kimler doğurdu bnden sonra?
Sezeryan dikişli olanlar dikislere krem verdiler mi size uçlarında ip var bnm.ilkinde yoktu.
Krem vermedi canım ip yoktu bende...

Krem vermedi canım ip yoktu bende...
Bepanthen plus yazmış canım bunu yara için yszmistr. Ben yine mi acı cekicem bu kez anestezim iyi derken bu mu izdirabim olacak 😔 yatıp kalkmak facia ağlıyorum resmen eve çıkınca arttı resmen ağrılar.
Yine kendi doktoruma sezeryan günüme denk gelemedim hicctanimadigim bir doktor ypti sezeryanimi acil olduğu için hftasonu vakasiyim 😔

Sezeryan dikişi benim gibi ystip kalkarken çok acıyan var mı? Varsa nasıl çözüm buldunuz kızlar Allah aşkına? Karnimi sarasim var

Yaaaa çok sevindim içimi o kadar rahatlatıyor ki böyle pozitif doğum hikayeleri🥰 maşallah size sağlıkla büyüt kızceni canım gözünaydın 🧿

Bepanthen plus yazmış canım bunu yara için yszmistr. Ben yine mi acı cekicem bu kez anestezim iyi derken bu mu izdirabim olacak 😔 yatıp kalkmak facia ağlıyorum resmen eve çıkınca arttı resmen ağrılar.
Yine kendi doktoruma sezeryan günüme denk gelemedim hicctanimadigim bir doktor ypti sezeryanimi acil olduğu için hftasonu vakasiyim 😔
Kuzu kaç gun oldu sana? Benimde 5. Günden sonra hafifledi ve dönmeye başladım ama ben sürekli yürüdüm çok az yattim gündüzleri ayaklarımı uzatarak oturdum. Moralini bozma bir.ksc güne o ağrılar hafifleyecek

Sezeryan dikişi benim gibi ystip kalkarken çok acıyan var mı? Varsa nasıl çözüm buldunuz kızlar Allah aşkına? Karnimi sarasim var
Benim büyük oğlumda ip vardı canım iki ucunda estetik dikiş midir nedir ama bir ağrıyor o dikiş çok normal inan ki hatta bi arkadaşımın kardeşi de böyle dikişli oldu o da öyle acı çekti ki heralde yapıştırmalar böyle ağrımıyor benim ki ağrımadı demişti canım senin ki dikiş ağrısı sanırım

Kız demi hakettiler 😬ay bende hep heyecan ile bekledim yürürken eşime kızlara yazamadım diyorum resmen ama hiç fırsat vermediler 🤦‍♀️
Ben de kızlar doğuruyor tek tek sıra bana geliyor diyorum🥹 eşim :hangi kızlar?😂 yoldaş olduk birbirimize şimdi de bebek büyütürken yoldaş oluruz inşallah 🙏🏻 sen de doğurdun ya benim heyecan tavan 😂

Kizlar kızım sabah 10.57de spinal anesteziyle doğdu. 49cm 2790gr. Boynuna 3tur kordonu dolamış küçük hanım. Şükür yanımda 4kere emdi uyuyor şuanda. Benimde ilk ignede uyuşma geç olunca beklemeden ikinci anestezi iğnesini yaptılar. Kendinizi kasmazsaniz dediklerini yaparsanız normal igne acısı oluyor. Ben tuplerimi baglattigim için biraz uzun geldi sona doğru sıkıldım. Ama genel olarak çok iyiydi. Şimdi ilk yürüme için bekliyorum oda geçti mi daha iyi olacağım inşallah. Bizde durumlar bu 😊
Yazan iyi dilekte bulunan arkadaşlar çok sağolun. İnşallah bekleyen herkes sağlıkla kolayca kavuşur bebeğine 🤗
Hayırlı olsun. Allah analı babalı büyütsün inş..

Kuzu kaç gun oldu sana? Benimde 5. Günden sonra hafifledi ve dönmeye başladım ama ben sürekli yürüdüm çok az yattim gündüzleri ayaklarımı uzatarak oturdum. Moralini bozma bir.ksc güne o ağrılar hafifleyecek
Pazar dogum yaptım canım. İlkinde özel doktorumda hiç böyle bı acı yoktu yada ben diger açımdan bunu hissrtmiyordum. Ama uclrda dikiş yoktu onda. Bende sürekli hareketliydim hiç ytmadim ki kuzu ytmaya fırsat mi var 2 çocukla biliyorsun iste

Hayırlı olsun kuzum, Allah analı babalı büyütsün..
Darısı artık biz bekleyenlere…
Benimde nişan gelmeye devam ediyor. Belimde ağrı var. Ama daha kasıklara vuran bi ağrı yok şükür…

Benim büyük oğlumda ip vardı canım iki ucunda estetik dikiş midir nedir ama bir ağrıyor o dikiş çok normal inan ki hatta bi arkadaşımın kardeşi de böyle dikişli oldu o da öyle acı çekti ki heralde yapıştırmalar böyle ağrımıyor benim ki ağrımadı demişti canım senin ki dikiş ağrısı sanırım
Galiba canım ilki böyle değildi gerçekten.insallah sıkıntı çıkarmadan iyileşir gelecekte de sorun yaratmsz inşallah. Birde bobreklerime vuruyor ağrı resmen kndimi kasmaktan mi nedir

Kızlar birde şey sorucam gebelikte zerre ödem şişme yoktu biyerimde şimdi bacaklar hafif şiş sizde de oldu mu ağrı yapiyor

Nasıl oldu dikis ağrın? Benimde ystip kalkarken sorun yoksa iyiyim. Nasıl bir yontemle yatıp kalkmaliyiz ksrnimixa bişey mi sarsak
Canım benim yatağım da bayağı yüksek, yatağın yanına tabure gibi bir şey koyabilirsin. Ona basıp yatağa bacaklarımı koyuyorduk sonra birinden yardım alarak sırtımı da yatırıyordum. Ben 1 hafta yalnız yatağa geçmedim, eşim ve annem hep yardımcı oldu. Ama sonra geçti hepsi şuan çok iyiyim çok şükür.

X