2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Selam kizlar 8. Haftada olmama ragmen goguslerimde asiri bi buyume var cok guzel oldular 😂 acayip kasiniyolar ama bugun krem surdum biraz rahatladim daha cok erken degilmi bunun icin simdiden boyleyse ben dogum zamanina fuzeye donusurum 😂

bebek kayıpları kalp durmaları vs bu konuları hiç bilmezdim burda okuyorum
baya türlü türlü sıkıntılar varmış bu işlerde
can sıkıcı ...
bilmemek gerçekten bazen mutluluk
ikinci kez ileride anne olmaya karar verdiğimde bende daha telaşlı olacağım gibi hissediyorum :KK17: sizleri daha iyi anlamaya başladım

İlk hamileligimde doğum kontrol hapını bıraktığım ay hamile kalmıştım; yaşım çok küçük değildi ama bu konuda o kadar bir şey bilmiyordum ki 4 haftalıkken uzak yakın herkese söylemiştim.
Neyse ki hamileligim sorunsuz geçti ama bu süreçte çok sorunlu hamilelikler, kalp durmaları vs duydum. Deli cesaretiymis benimki diye düşündüm

2.bebegimi istediğimde eşim de ben de e bu da hemen olur dedik. Hatta 2020 temmuz ayiydi o kadar emindik ki 2021 nisan ayında deneriz 2022 ocak subat gibi doğar kızın yaz tatilinde 6 aylık olmus olur falan diyoruz. Tövbe estağfurullah görsen çocuk tamamen bizim insiyatifimizle oluyor gibi...

2021 haziranda hamile olduğumu öğrendim. Dedik ki yine de 2. Ayda oldu bizim çabuk oluyor çocuğumuz yeaa
Kimyasal gebelikmis degerim düştü 5. Haftada kanamayla gitti
Moralimiz bozuldu sonra 2021 Kasimda tekrar hamile kaldığımı öğrendim.
Yine kimyasal gebelikmis yine 5. Haftada gitti

Ocak ayında yine reglm gecikti ama dedim bu sefer 5 hafta bitmeden test yapmicam. Yine 5. Haftada kimyasal gebelik şeklinde aşırı ağrılı, kanamalı, parçalı bir regl yaşadım muhtemelen o da kimyasal gebelikti çünkü bu süreçte zaten reglm 28 günü hiç gecmedi kimyasallar hariç.

Sonra 3 ay tedavi gördüm olmadı. Bırakıyorum her şeyi herhalde benim tek çocuğum kalacak dedim
O ay İşte bu temmuz ayına denk geliyor.
Ben yine 5 hafta bitsin diye bekledim hamile olduğuma inanamadim. Keseyi gördüm ama hep sorun cikacak gibi geldi bana
Geçen hafta ultrasona gittikten sonra daha rahatim ama içimde hem tedirginlik hem de bir şey olacaksa da ben engel olamayacagim zaten demenin rahatlığı mevcut
Ben yine şanslı olanlardanim biliyorum; ama insan çocuğu olduktan sonra olmayan çok daha fazla insan tanıyor

Bilmiyorum belki ileride görüşürüz gorusmeyiz sadece inat bu süreçte bir ise yaramıyor gerçekten kabullenis lazım.
Allah isteyen herkese nasip etsin hayırlısıyla bebeklerini. Nasip olmuyorsa Allahın hayrı da vardır. 1 ay bile bu süreçte uzun geliyor. Derdim ki keske 10 günde bir hamile kalabilecek olsak 1 ay bekliyoruz olmuyor çok uzun falan😔

Roman yazdım resmen yine🙈

İlk hamileligimde doğum kontrol hapını bıraktığım ay hamile kalmıştım; yaşım çok küçük değildi ama bu konuda o kadar bir şey bilmiyordum ki 4 haftalıkken uzak yakın herkese söylemiştim.
Neyse ki hamileligim sorunsuz geçti ama bu süreçte çok sorunlu hamilelikler, kalp durmaları vs duydum. Deli cesaretiymis benimki diye düşündüm

2.bebegimi istediğimde eşim de ben de e bu da hemen olur dedik. Hatta 2020 temmuz ayiydi o kadar emindik ki 2021 nisan ayında deneriz 2022 ocak subat gibi doğar kızın yaz tatilinde 6 aylık olmus olur falan diyoruz. Tövbe estağfurullah görsen çocuk tamamen bizim insiyatifimizle oluyor gibi...

2021 haziranda hamile olduğumu öğrendim. Dedik ki yine de 2. Ayda oldu bizim çabuk oluyor çocuğumuz yeaa
Kimyasal gebelikmis degerim düştü 5. Haftada kanamayla gitti
Moralimiz bozuldu sonra 2021 Kasimda tekrar hamile kaldığımı öğrendim.
Yine kimyasal gebelikmis yine 5. Haftada gitti

Ocak ayında yine reglm gecikti ama dedim bu sefer 5 hafta bitmeden test yapmicam. Yine 5. Haftada kimyasal gebelik şeklinde aşırı ağrılı, kanamalı, parçalı bir regl yaşadım muhtemelen o da kimyasal gebelikti çünkü bu süreçte zaten reglm 28 günü hiç gecmedi kimyasallar hariç.

Sonra 3 ay tedavi gördüm olmadı. Bırakıyorum her şeyi herhalde benim tek çocuğum kalacak dedim
O ay İşte bu temmuz ayına denk geliyor.
Ben yine 5 hafta bitsin diye bekledim hamile olduğuma inanamadim. Keseyi gördüm ama hep sorun cikacak gibi geldi bana
Geçen hafta ultrasona gittikten sonra daha rahatim ama içimde hem tedirginlik hem de bir şey olacaksa da ben engel olamayacagim zaten demenin rahatlığı mevcut
Ben yine şanslı olanlardanim biliyorum; ama insan çocuğu olduktan sonra olmayan çok daha fazla insan tanıyor

Bilmiyorum belki ileride görüşürüz gorusmeyiz sadece inat bu süreçte bir ise yaramıyor gerçekten kabullenis lazım.
Allah isteyen herkese nasip etsin hayırlısıyla bebeklerini. Nasip olmuyorsa Allahın hayrı da vardır. 1 ay bile bu süreçte uzun geliyor. Derdim ki keske 10 günde bir hamile kalabilecek olsak 1 ay bekliyoruz olmuyor çok uzun falan😔

Roman yazdım resmen yine🙈

Ah canım neler yaşamışsın ki bunlar kısmen kendi içinde çözülen kimyasallarmış.
Dediğin gibi bambaşka sorunlardan sonra bu yola giren insanlar var Allah herkesin yardımcısı olsun herkes sağlıkla bebişlerini kucaklarına alsın inşallah 🙏🏻
Ben kalp atışından sonrası tamam gibi düşünürken burda bambaşka etmenler durumlar okudum
Cahillikten tabi bunları bilmiyordum daha rahat takıldım. Artık biliyorum ve ben de dün dedim ya bişeylere panik yapmaya başladığımı farkettim.
Ama dediğin gibi olmayacaksa olmayacak
Allahın dediği olacak 🌸

İç karın dar olmasi tam ne demek acaba? Yani ben de biraz dar yapiliyimdir aslında o anlamda mi? 1 kilo aldım ben. Aslında hayatımdaki en yüksek kilolardayim ama iki üç ay önce de bu civardaydim göbeğim yoktu. Şu an içime cekemedigim sert bir karın var 😂
Beli çok ince olanlar daha öyle oluyo sanırım bebeğin icerde genisleyecegi Bi alan olmayınca direk dışarıdan belli oluyor canım bazılarıda iç karnı çok geniş oluyormuş 5 aylıkken bile belli olmayabiliyor :anneadayı:

Eklentiler

• 1D8BEFC1-43BB-461B-8315-A0AEB527E311.png
    1D8BEFC1-43BB-461B-8315-A0AEB527E311.png
    229,8 KB · Görüntüleme: 61
Ah canım neler yaşamışsın ki bunlar kısmen kendi içinde çözülen kimyasallarmış.
Dediğin gibi bambaşka sorunlardan sonra bu yola giren insanlar var Allah herkesin yardımcısı olsun herkes sağlıkla bebişlerini kucaklarına alsın inşallah 🙏🏻
Ben kalp atışından sonrası tamam gibi düşünürken burda bambaşka etmenler durumlar okudum
Cahillikten tabi bunları bilmiyordum daha rahat takıldım. Artık biliyorum ve ben de dün dedim ya bişeylere panik yapmaya başladığımı farkettim.
Ama dediğin gibi olmayacaksa olmayacak
Allahın dediği olacak 🌸
Hiç telas yapma inşallah atlattik ilk 3 ayı matematiksel olarak riskler azaldı. 4-5 haftaya hareketleri hissedince de iyice rahatlayacagiz inşallah
Hamilelerin duasi kabul olur derler; isteyen herkes için bol bol dua edelim😍

Hamilelerin yanması gerekmiyor muydu
Ben de hep üşüyen bir insandım şimdi de üşüyorum neden afakan basmıyor anlamadım
Valla ben 5-6. Haftalarda yanıyordum ama bugün istanbul’da hava sıcaklığı çok düştü belki de ondan üşümüşümdür emin olamadım çok uykum var bir de gözlerim resmen kapanıyor

Evet öyle değerlendirmiştik biz de
Ama benim son ultrasonumda nasılda kıza benziyor ya ince boyunlu falan baksana kız olcak Ramzi çürüyecek 😁😁
Eki Görüntüle 3129558
Evet valla bu usg fotosunda kıza çok benzettim :) sana da demiştim senin hep oğlun olacağı geçiyodu içimden ama burda bebiş kıza benziyo sanki 😍 meraktayım az kaldı göreceğizz :)

Evet öyle değerlendirmiştik biz de
Ama benim son ultrasonumda nasılda kıza benziyor ya ince boyunlu falan baksana kız olcak Ramzi çürüyecek 😁😁
Eki Görüntüle 3129558
Bak alnı çıkık değil bana alni çıkık diye erkek dediler

Bu arada erkek kardesim için de 6. Aya kadar kız demişler 🤣 ama 21 sene önce yaaa herhalde bende önümüzdeki hafta net görürler 🙈

X