2023 MAYIS/HAZİRAN AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🌸🌸

İğne etkisi geçiyor artık 2 güne kalmaz galiba sonrasında tekrar pozitife döner İnşAllah
İnşallah canım benim ama umudum yok hiç bu ay.Her ay olan şeylerin aynısı yine oluyor bedenimde.değişik bişey yok hiç

Selam kızlar
Dün akşam 1 dış gebelik, 2 düşüğü olan ve şuan 2 çocugu olan arkadasım bna geldi, durumumu bılmıyordu, anlattım..

O da 3er ay arayla önce dış gebelik, sonra 2 tane kalp durması bebegını kaybetti
Tedavı falan olmadı, kiloloydu ve tsh değerlerı yuksekti

İlk çocuguna tek ilişkiyle hamıle kaldı, sonra aradan 2 sene sonra 2. Çocuguna prezervatif yırtıldı ve hamile kaldı

Bn durumumu anlattıgımda ise, 3 düşüğün normal oldugunu, doktora gdıp testler yaptırıp strese gırmemem grektgını, akışına bırakırsam illakı olacagını, bu sekılde herseyı arastırıp kurcaladgım için eşinide bu işten sogutursun dedi. (ki vazgecmeye basladı eşim zaten)

Bikaç ortak tanıdıgımız var kadın 43 yasında 15 yasında oğlu var, 2. Çocugu olmuyor dıye salmışlardı aradan yıllar gecmiş düşünün.adet olmayınca acaba menopozamı girdım dıye duşunurken 3 aylık hamile çıkıyo, mucize gibi, rabbimin işi ben ise adetten önce öğrenıp hrseye dıkkat edıyordum ama rabbım ol derse, o bebek doğacaksa yıne doğuyor

Yine ortak bı arkdasımız kan sulandırıcı iğnelerle, ılaçlarla gebelıgını tamamladı ve doğum yaptı,tam çocuk dogdu dıye sevınırken bebek maalesef 3 gun sobra vefat ettı. Rabbim o kdar ömür biçmiş

Bna bu orneklerı vererek hereyın Allahtan oldugunu, biz ne yaparsak yapalım hiçbirseyı degıstıremeyecgımızı, Allaha dua etmkten baska caremiz olmadgını bna bı kez daha hatrlattı
Lütfen kafanı bulandırma, tedavılere gtme, dene ve allaha dua ederek devam et dedi, bna telkinlerde bulundu (cünkü kndı basından da geçmişti)

Velhasıl durum boyle, bu dedıklerıne Bn de katılıyorum tabıkı fakat bu işe girdimmi işin içinden grcekten çıkılmıyor,
Şu yaz suresınce kafamı rahatlatmaya karar verdım, inşallah bnde mucize haberlerle gelırım bi gun sizlere

İnşAllah canım güzel haberlerini bekliyoruz Arkadaşın çok doğru söylemiş bende benzer durumlar yaşadığım için aynı sözleri kendime sık sık hatırlatıyorum. Rabbim ne derse o olacak biz sadece bu süreçte ödememiz gereken bedeli ödemeliyiz. Elimizden geleni yapalım ondan sonra tevekkül edelim Ben olsam pıhtılaşma testlerini yaptırır almam gereken önlem varsa alıp o şekilde yoluma devam ederdim

28+4 teyiz çok şükür teyzeleri şimdilik bir problem yok. Gelişimleri aynı herşey yolunda pazartesi akciğer gelişimleri için iğne oldum. Çok naziksin ilgine çok teşekkür ederim
İğne olduğun için dikkatimi çekti erken doğum ihtimali mi var neden oldunuz? İnşAllah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini

Anladım canım bilmiyorum ki bu tarz ilaçların aslında doktor kontrolünde kullanılması gerektiğine inanıyorum.

Aynen cnm
Cuma gunu randevu aldım
Eşimle son olarak pıhtılaşma testlerımı yaptrıp, doktor kontrolunde değilde kendım devam edecegım inşlallah

Bence de. Ne kadar güzel konuşmuş sana moral vermiş. Hızır gibi gelmiş resmen. Kendi annelerimiz anneanne babaannelerimiz bile düşükler yapmış. Hatta onlar zamanında öyle tets yapim de yok. Adetin gecikirse ebe kadına görünürmüşsün.

İğne olduğun için dikkatimi çekti erken doğum ihtimali mi var neden oldunuz? İnşAllah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini
İkizlerde erken doğum riski hep vardır. Bende bundan çok korkuyorum. Yaşım 48 allah korusun bunca zaman herşey her anı ile çok kolay ve sorunsuz geçti.gelişimlerini tamamlayamadan gelmelerinden korktuğumu söyledim dr ma oda önce şeker yüklemesi yaptı çıkan sonuca göre iğne olmamda sakınca olmadığını söyledi ve 7. Ay bitiminde oldum iğnemi. Çok teşekkür ederim arkadaşım benim minnoşlar 2 tane bir kız bir erkek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…