2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
hastalık durumu var mı ben kaçırmışım yoksa sadece ishal mi ? gluten hassasiyeti olabilir mi acaba o da bağırsak sistemini bozuyor

Ben bu konuda biraz gaddarım sanırım. 3 yaşına kadar anne yanında olmalı vs. kaç kişi başarabilir ki bunu ? Herkes çalışıyor hayatımıza devam etmek zorundayız. Ya bakıcıya ya kreşe bırakıyorsun mecburen ve bir çocuk hayata ne kadar erken karışırsa karakter gelişimi açısından o kadar faydalı olduğunu düşünüyorum. Dil gelişimi olsun tuvalet eğitimi olsun beslenme alışkanlıkları olsun kesinlikle disipline olup bir düzene ve gelişim sürecine giriyor. Ayrıca anne bile bir çocuğa yeteri kadar verimli olamıyor ki bakıcı, anane, babanne ne kadar olsun. Bu konularda fazla duygusal düşünmenin çocuğa zarar verdiğini düşünüyorum çünkü alttan alta anne çocuk ya da bakım veren arasında bir bağımlılık gelişiyor ve birey olma kavramı oturmuyor çocukta. Eğer annem bakmıyor olsaydı 2 yaşta kreşe verirdim. Şu an bile gayet kreşe gitseler kendilerini idare ederler her şeyi anlıyorlar yapıyorlar. Bez olayı annenin kararına kalmış eğer mecbursan veriyorsun ama mecbur değilsen ben de bezsiz göndermeyi tercih ederdim.

hastalık durumu var mı ben kaçırmışım yoksa sadece ishal mi ? gluten hassasiyeti olabilir mi acaba o da bağırsak sistemini bozuyor
Canım grip olduk daha yeni. İshal ondan önce vardı. Ama patates muz yediği zaman düzgün yapıyor diğer türlü sulu. Bir de günde beş-altı defa.
Glüten hassasiyeti olsa daha önce çıkmaz mıydı? Ben hiç glütensiz besleme çabasına girmedim

Maflor veriyoruz 3 gundur aynı şekilde cnm gunde 5 kez yapio 2 si sulu 3 u yumusak sekilde dun biraz ateside vardi. Maflor bile kesmediyse ishali bilmiyorum napcaz artik. Allahtan istahi bi nebze de olsa duzeldi genel durumuda iyi huysuzluk vs yok anlamadim ki bende

Ben derdini anlatacak kadar konusma ve tuvaletini yapmayı ogrenene kadar kres dusunmuyorum. Belki 3 yastan sonra yarim gun deneme amacli gonderebilirim. Ama calisiyor olsaydim gondermek zorundaydim.

Henüz bir şey düşünmüyorum annem ve kv bakıyor oğluma. Bu şekilde rahatım. Ama şöyle bir durum var ki yatılı okulda çalışıyorum ve lojmanda yaşıyorum. Dönem içinde oğlumu o kadar sık okula götürdüm ki. Gün içinde sürekli pencereden çocuklara bakıp yanlarına gitmek istiyordu üstelik daha küçük zamanında böyleydi. Ne zaman ki okullar kapandı çok fazla (hatta neredeyse hiç) çocuk görmemeye başladı o zaman hırçınlıkları başladı.
Kesinlikle akranlarıyla olmak, onlarla oynamak çok iyi geliyor. Biz sürekli ilgiliyiz babası sürekli oyun oynuyor ama çocuk gördüğü zaman daha mutlu. Kalabalık aile içinde de aynı şekilde çok mutlu. Ama bazı çocuklar da var ki sosyalleşmeye açık değil.
Çocuğun durumuna göre karar verilebilir diye düşünüyorum. Bezden çıkmadan göndermem ama. Hatta kendi temizliğini yapabilecek seviyede olsa mükemmel olur ama sanırım o uzun vade

Canım birebir aynı durumumuz. Biz de bir şey anlamadık. Yani ateş, kusma veya başka bir durum yok çok şükür. Sadece ishal neden olur ki bir tane diş patlatmış ama beş gün oldu o patlayalı. Önceden iki gün sürer geçerdi diş zamanı

Bazı alerjiler sonradan çıkabiliyor. Bir de ek gıda başında alerjik besinlerin verilmesi öneriliyor aslında ne kadar kaçınılırsa sonradan hassasiyet yaratma olasılığı artıyormuş. Devam eden ishal diyince aklıma alerjik şeyler geldiği için acaba dedim bakalım takip et ne kadar sürecek geçmezse bir test yaptırırsın parmaktan alınan minik kanla gluten testi yapılıyor

Mecburi bir durum yoksa annenin çalışması vs gibi 3 yaş sonrası bana göre uygun. Büyük oğlum 3,5 yaşta başlamıştı kreşe. Ama ufaklığı biraz daga geç gönderme taraftarıyım şimdilik. Bulunduğum lokasyonda anne bebek oyun grupları çok fazla onlara katılırız günlük olarak.

Canım 33 haftadayım az kaldı, biraz yorucu geçiyor ara ara sancılarım falan oldu geçen hafta bi acillik oldum hatta korktum ama şimdi iyiyiz bu biraz zorluyor ama gene de hamdolsun iyiyiz siz nasılsınız
Anladım canım Allah kolaylık. Allah a sukur ıyıyız bır sıkıntımız yok.

Amin canım , dua edin bana biraz erken gelebilir bu yaramaz
Ya ne ara haberini aldık ne ara doğum yaklaştı, ne kadar hızlı geçiyor zaman inanamıyorum sağlıkla vaktinde gelsin, rahat ol ikinci hamileliğim olsa hiçbir şeye takılmazdım erken gelenler de burada nasıl güzel sağlıkla büyüdüler bile

Bende bunu düşünüyorum canım 2. Hamileliği hiç anlamadım şu gibi geçti, sancı olduğunda 31 haftadaydım korktum canım ya daha çok küçüktü de şimdi 33 olduk hamdolsun ve daha iyiyim biraz daha dururuz inşallah

Kızlar memnun olduğunuz oto koltuk markası nedir? Adac puanı önemli ve sürücüye ters durması önemli benim için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…