2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar içebilceğimiz kahveler arasına latteyi de alabilir miyiz acaba 😫1 fincancık
Latte sütlü bir içecek yoğun bir kahve ölçüsü yok içebilirsin bir zararı yok ben evde kendim yapıyorum içiyorum. Ha filtre kahve ya da Türk kahvesi içeceksem oranını çok yoğun koymuyorum olup bitiyor. İlk hamile kaldığımda eşim sana kafeinsiz kahve alayım dedi istemedim o bana göre daha zararlı🤭🤐 makyaja gelince de ben de yüzünü çok fondötenle vs boğmazsan hiç bir zararı olmaz ha boğsan da makyajdan bebek şöyle şöyle olmuş vs gibi hiç bir söylenti ve ya bilimsel kanıtlanmış bir vaka duymadım ben. Bu yol uzun bir yol kendimizi mutsuz hissettirecek bir duruma sokmamalıyız diye düşünüyorum 🥰🫶

Kızlar içebilceğimiz kahveler arasına latteyi de alabilir miyiz acaba 😫1 fincancık
Benim eski doktorum günde bir fincan kahve içebilirsin diyordu (kastı türk kahvesi fincanıydı herhalde ama ben aşıyordum bazen🤷🏻‍♀️). Yine de düzenli tüketmemek daha doğru olabilir ama haftada bir iki içtiğiniz sütlü kahveden zarar geleceğini hiç sanmıyorum. Ama kahve yanında çikolata yenecekse porsiyona dikkat etmek gerekebilir, çikolata da kafein içeriyor çünkü.

Ben kahveye çook düşkün biriydim. Kafeinsiz kahve aldım o yüzden. İşlenmiş olduğu için her gün içmiyorum ama kahve krizimi alıyor en azından.
Dışarda içtiğinde falan kafeinsiz tercih edebilirsin, evde yapıyorsan da internette satılıyor, öneririm :)

Ben de çok düşkünüm, o yüzden ben de kafeinsiz aldım ama kafeinliyle karıştırıp içiyorum genelde😅🤭 haftada üç günü, miktar olarak da bir kupayı geçmemeye çalışıyorum. Swiss water metoduyla arındırılan kafeinsizler güvenli diye biliyorum aslında.

Kozlar takmayın kafanıza o mu doğal bu mu zararlı diye. Emin olun bebeğe kolay kolay geçmez hiçbiri. Ben de ilk çocuğumda böyleydim ama zaten doğuracağımız çocuklar yapay hiç bir yönden doğal olmayan bir dünyaya doğacak çok da kasmamak lazım 😅 Alman doktorumuz bana günde 2 bardak filtre kahve içebilirsin kapalı alan dışında saçını boyayabilirsin ojedir makyajdır yapabilirsin demişti. Ek gıda döneminde de mesela biz anneler çok pimpirikliyizdir en doğalı olsun doğal tavuk yesin tarhanası doğal olsun diye düşünürüz bana doktor en fazla iki yaşa kadar hadi korudun sonra ne yapacaksın demişti. Doğal olmayan genlerden meydana gelmiş çocuğu 100de 100 doğal yapamazsın demişti. Doğru ya da yanlış bilemem ama bu durum beni psikolojik olarak çok rahatlatmıştı.

Ojeyi ve makyajı yasak diye okudum. Saç diplerim de çıktı zaten. 2 aydır deli kadın gibi geziyorum 😂 ya organik morganik makyaj ürünleri mi alsam acaba? Ben normalde de pek makyaj yapmıyorum ama hemilelik beni daha da çirkinleştirdi sanki 😔
Yok canım ya ona bakarsan gıydıgın kıyafette 100/100 pamuk olsun dıyor. Nasıl zararı olur hergun hergun düğün makyajı yaparsan olur. Ben ayda yılda bir oje sürerim makyajda bir kalem bir ayliner bir rimel o kadar.
Boyada organik yazıyolarlar ama hiç farkı yok demişti bana bir doktor. Sanırım kendımızı kandırıyoruz onunla diplerime sürmeden yaparım ben belkı.
Latte sütlü bir kahve bence içilir . Ben hergun mutlaka bır turk bir gavur 😄 içerdim en az şimdi kızlarla bulusunca cappucino içiyorum türk içiyorm bence abartmadıktan sonra hersey mümkün.

Ben kahveye çook düşkün biriydim. Kafeinsiz kahve aldım o yüzden. İşlenmiş olduğu için her gün içmiyorum ama kahve krizimi alıyor en azından.
Dışarda içtiğinde falan kafeinsiz tercih edebilirsin, evde yapıyorsan da internette satılıyor, öneririm :)
Ben de hic içmem normalde ama canım istiyor ne tuhaf bişey hamilelik🤣

Benim eski doktorum günde bir fincan kahve içebilirsin diyordu (kastı türk kahvesi fincanıydı herhalde ama ben aşıyordum bazen🤷🏻‍♀️). Yine de düzenli tüketmemek daha doğru olabilir ama haftada bir iki içtiğiniz sütlü kahveden zarar geleceğini hiç sanmıyorum. Ama kahve yanında çikolata yenecekse porsiyona dikkat etmek gerekebilir, çikolata da kafein içeriyor çünkü.

Ben de çok düşkünüm, o yüzden ben de kafeinsiz aldım ama kafeinliyle karıştırıp içiyorum genelde😅🤭 haftada üç günü, miktar olarak da bir kupayı geçmemeye çalışıyorum. Swiss water metoduyla arındırılan kafeinsizler güvenli diye biliyorum aslında.
İşte kahveyi çook sevince azaltmak adına bir yerde mecbur kalıyor insan. Ama çok da takılmamak lazım günde bir fincanı aşmasak yeter bence🥰
Kozlar takmayın kafanıza o mu doğal bu mu zararlı diye. Emin olun bebeğe kolay kolay geçmez hiçbiri. Ben de ilk çocuğumda böyleydim ama zaten doğuracağımız çocuklar yapay hiç bir yönden doğal olmayan bir dünyaya doğacak çok da kasmamak lazım 😅 Alman doktorumuz bana günde 2 bardak filtre kahve içebilirsin kapalı alan dışında saçını boyayabilirsin ojedir makyajdır yapabilirsin demişti. Ek gıda döneminde de mesela biz anneler çok pimpirikliyizdir en doğalı olsun doğal tavuk yesin tarhanası doğal olsun diye düşünürüz bana doktor en fazla iki yaşa kadar hadi korudun sonra ne yapacaksın demişti. Doğal olmayan genlerden meydana gelmiş çocuğu 100de 100 doğal yapamazsın demişti. Doğru ya da yanlış bilemem ama bu durum beni psikolojik olarak çok rahatlatmıştı.
Kesinlikle çook haklısın. İlk hamileliğim olduğu için sanırım bu kadar dikkat etmeye çalışmam. Ben kendimi yine çok pimpirikli görmüyorum biraz dikkat ediyorum diyelim 😂

Latte sütlü bir içecek yoğun bir kahve ölçüsü yok içebilirsin bir zararı yok ben evde kendim yapıyorum içiyorum. Ha filtre kahve ya da Türk kahvesi içeceksem oranını çok yoğun koymuyorum olup bitiyor. İlk hamile kaldığımda eşim sana kafeinsiz kahve alayım dedi istemedim o bana göre daha zararlı🤭🤐 makyaja gelince de ben de yüzünü çok fondötenle vs boğmazsan hiç bir zararı olmaz ha boğsan da makyajdan bebek şöyle şöyle olmuş vs gibi hiç bir söylenti ve ya bilimsel kanıtlanmış bir vaka duymadım ben. Bu yol uzun bir yol kendimizi mutsuz hissettirecek bir duruma sokmamalıyız diye düşünüyorum 🥰🫶
Cok mutlu oldum 🤣🤣🤣🤣 sadece onu istiyo canım

Ay ne güzelmiş Alman doktorunuz❤️ Gerçi Fransız doktorlar da arada sırada bir kadeh şarap içilebilir mi diyordu, ne🤪
Ölçümüzü bilmek ve psikolojik açıdan rahat olmak en iyisi herhalde bu dönemde.

Bende lazer yaptırmıştım azalmıştı sonra zaman geçtikçe tekrar çıktı. İğneli lazer değildi ama sanırım benimki şimdi kadınlar İçin olan jiletler ile temizliyorum. Asıl sorun son iki ay ne ağda ne jilet yapamıyormuş insanlar kendilerine o zaman bakalım napıcaz😔
Yapılıyor neden yapılmasın 38. Haftamda ağdaya gitmiştim.

Ay ne güzelmiş Alman doktorunuz❤️ Gerçi Fransız doktorlar da arada sırada bir kadeh şarap içilebilir mi diyordu, ne🤪
Bunu Türkiyede diyen doktorlar da var☺️ ben dikkat ediyorum ama psikolojik olarak rahatım aslında stres olmuyorum ya da etkilenmiyorum 🥹 sanki bunlar yapmam gerekenler hissine sahibim.🥰

Evet haklısın biz ilk olunca sanki biraz abartıyoruz. Eşim benden daha pimpirikli ona okuyacağım vu yazdıklarını. Daha 3 aylığın rahatlamamız lazım tadını çıkamamız lazım 🥰

Evet şarap için arada bir olur diyen türk doktorları da var kalp sağlığına çok iyi geliyormuş 😂

Kızlar yazılanların çoğunu okudum herkes kararsız gibi bende okuduğum hamilelik kitabı eşliğinde ilerliyorum çünkü doktoruma sormam gerekenleri çoğu zaman heyecandan unutuyorum 🙈 saç boyama konusunda 3 ay bekledim boyatmak için çok fazla beyaz olunca bu görüntü artık beni rahatsız ediyor inşallah bu hafta hem kesim hemde boyamı yaptıracağım 🫠 sizede kitaptan okuduğum bölümleri çektim aklınızdaki soru işaretlerini giderebilir umarım 🌸🫶 IMG_3012.jpeg IMG_3011.jpeg

Evet şarap için arada bir olur diyen türk doktorları da var kalp sağlığına çok iyi geliyormuş 😂
Hadi şarabı geçtim de, buzdolabında skt’si hızla yaklaşan bir kutu lakerdam var, hamile olduğumu bilmeden almıştım, ondan birkaç parça yiyebilirsin diyen doktor biliyorsanız adres rica edeceğim (İstanbul) 😅

X