2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Buarada H&M ve Trendyolda çok güzel elbiseler var bu yaz hamile kıyafeyi ve oversize kıyafete ihtiyaç olacak tabi ki önceliğim kesinlikle elbise çünkü püfür püfür essin😂
Ben trendyoldan aldım birkaç tane tatlı oldum hava ısınsa da giysem ☺️ ama bazılarında bedenleri tutturamadım 😂 hamile koleksiyonlarını beğenmiyorum diğerlerinde de bedeni ayarlamak biraz zor ama birkaç tane buldum

Bana 8 yazmıstı ama gunde bır kereydi. Baya düşüktü o zaman degerım . Şimdide yine 8 damla yazmıs.
Bende kapsul fılan da yutamam ama sanırım ımom güzel progestan gıbı kolay yutuluyor ben gıdınce ondan istıycem.
Birde yazdım okurmusun bilmem ama burayada yazayım ilaçların üzerinde çizgi olursa bölebilirsin elinle o çizgiden yoksa bölünmez canım.
Bakıcam canım çizgiye sağol 🥰 bu arada sabahtan beri giremiyorum siteye hata veriyordu bitek bende mi oldu anlamadım

Benimde doktorum bu hafta i mom ve demir+sükfat içeren ilaca geçirdi.
Ama ben hiç ilaç içemem çok miğdem bulanır ve bunlar bide büyük kapsül o nedenle gün içerisinde tok olduğum ve en az bulantı hissettiğim anı seçiyorum. Akşam içilecek yazmış ama akşam içemiyorum mesela günde birtane zaten😊
Bende senin gibiyim ağrı kesici bile içemem yarım parol keser o derece işte ama bebiş için mecburen içmeye çalışıyorum bende sabah akşam yazmıyor dün içtim midem bulanıyor dünden beri bulantılarım geri geldi sanki

Her hap kesilmez canım ortada çizgi olan hap tek bir sefer ordadan kırılır. Bende hap içemediğim için kırardım ama yalnış yapıyormusum.
Kesinlikle çizgi olmayan ilaçları kırıp içmememiz lazımmıs doktor paylaşmıstı cok yerde okudum sonra bende içebildiğim kadar içiyordum çıkan çıkıyordu artık 😄
Evet bunu ben de okumuştum işte abimin eşi hamileyken doktora içermediğini kesip ya da kırıp içmesinin uygun olup olmadığını sormuştum sıkıntı olmaz demişti o yüzden söyledim 🫣 sanırım sebebi miligram dağılıyor o yüzden kırılmaması gerekiyordu yanlis hatırlamıyorsam. hatta biz kırıntıları müptezel gibi parmağımizla toplayıp diline koyuyorduk boşa gitmesin diye hahahah 😂

Kızlar benim alt karın bölgem de göbeğin baya aşağısında yani sol tarafta bir sertlik var sağda yok ama. Ağrım da var karnımın o kısmında, bebek karın bölgesinde tam olarak nerde oluyor o sertlik bebek mi acaba diye merak ettim

Eki Görüntüle 3244068
Benim tercihim bu olmuştu siyah olanı almıştım bulamadım onu.tek sadece bebek arabası olarak ayrı almıştık. Çoook konforlu aşırı rahat bir araba . Ama tek elle taşıyayım filan mümkün değil. Arabaya koyarken şöyle güzelliği oluyordu büyük tekerler cıkıyordu rahat sıgıyordu seyehatlerde filan.

Ben hamileyken travel sisteme bayılıyordum iki kere önünüzde bebeği arabadan düşürdüler.Sanıırm onlarda bıraz öne dogru bastırınca hemen agırlık merkezı değişiyor. Eşim asla dedi almadı 😏 Bi içimde kalan o olmuştu .
Ay joie litetrax dört, iki gözümün çiçeği. Bizimki de bunun grisiydi, iki model arasında kalmıştım, kahve koyma yeriyle beni cezbetmişti😅. Ben çok memnun kaldım ve özellike yürüyüş mesafesinde parka sahile gitmek için bozuk kaldırımlı yollardan geçerken kullanacaklara çok tavsiye ederim.

Bende travele ön yargılıyım aslında ama bu arabaya binmeleri için de biraz büyütmeleri lazım olmuyor mu? Ayrıca puset alacağız o zaman elinde taşıyacak babası, öyle mi oluyor? bu travel sisteminden önce nasıl kullanılıyordunuz bebek arabasını tecrübeliler de anlatabilir mi😊
İlk altı ay anakucağı (yoksa puset mi deniyor?) diye bir aparat kullanılıyor. Ben o aparat ile birlikte almıştım (joie gemm), aynı zamanda oto koltuğu olarak kullanılıyor. Pusete takınca yüzü size dönük oluyor bebeğin. Modeller çok kişisel tercihe bağlı, herkesin kullanım alanı farklı çünkü ama fiyat performans olarak joie’den çok memnun kaldım, yedek parça tamir vb konularında da sıkıntı yaşamadım (ebebek o konuda çok iyi idi, öyledir umarım hala) depoda çürümediyse bunda da kullanmayı düşünüyorum hatta🤭😝

İnşallah herşey yolundadır buradan bizede yaz geçmiş olsun. Üzülme hiç arada yorgunluktan strestende olabiliyor sanırım

H huzurolsun endişelenme aynı haftalarda 8-9 civarı benimde olmuştu hemen bir doktora git inşallah bebişin iyidir bende çok korkmuştum aşırı değilse korkma ama doktorunla hemen görüşmelisin.. iyi haberlerini bekliyoruz 🧿🙏
Kızlar güzel haberle gelemedim maalesef kalp atışı durmuş, çok üzgünüm, başından beri aşırı stresli gergin ve kaygiliydim, biseylerin ters gittiğini hissetmiştim, 2 tane oğlum yanımda ve onlar tesellim tabi, üçüncü çocuk konusunda biraz kararsizdik sonra Allah nasip etti, çok alismistik ve çok üzüldük tabi, belki de sağlıksızdi diyor ve oyle teselli ediyorum kendimi, yarın büyük ihtimalle kürtaj olacak, sizlerden dualarınızı istiyorum, inşallah hepiniz saglikla güzellikle alırsınız yavrularınizi kucağınıza, Allah'a emanet olun güzel anneler🤍

Kızlar güzel haberle gelemedim maalesef kalp atışı durmuş, çok üzgünüm, başından beri aşırı stresli gergin ve kaygiliydim, biseylerin ters gittiğini hissetmiştim, 2 tane oğlum yanımda ve onlar tesellim tabi, üçüncü çocuk konusunda biraz kararsizdik sonra Allah nasip etti, çok alismistik ve çok üzüldük tabi, belki de sağlıksızdi diyor ve oyle teselli ediyorum kendimi, yarın büyük ihtimalle kürtaj olacak, sizlerden dualarınızı istiyorum, inşallah hepiniz saglikla güzellikle alırsınız yavrularınizi kucağınıza, Allah'a emanet olun güzel anneler🤍
Rahme düştüğü an insan o bebeğin hissini alıyor kendine. Rabbim 2 evladınıza sağlık, uzun ve güzel ömür versin

Çok geçmiş olsun dualarımdasın, rabbim iki evladına uzun ömürler versin 🙏🏻🙏🏻

Çok üzüldüm. Evlatlarına uzun, sağlıklı, mutlu ömür diliyorum 🙏
Allah gönlüne göre versin, eğer istersen inşallah kısa sürede sağlıklı bir gebelik ve bebek nasip etsin.

Konudan çok uzak ama sizinle paylaşmak istedim. Arkadaşlar ben yurt dışında yaşayan biriyim yabancı dilin yok denilecek kadar az. Ama kendimi az çok ifade ediyorum. Burda kimsem yok çocuklarım yapayanlız ne arkadaş ne komşu hiç kimse. Bir arkadaş vardı çevresi ile arası açılmış bana gelip gidiyordu aramızda yaş farkı epey var. Ama insan işte yanında oturmak konuşmak yetiyordu. Birgün markette bir Türk kadın gördüm konuştuk ayak üstü 6 aydır geldim kimsem yok numaranı ver gelip gideyim snaa dedi. Evide bana yakın. Aradım dedim başka bir arkadaşım var onunla da bir araya gelelim birlikte tmm sakıncası yok dedi. Görüştük zaman ayırdık güzel geçiyordu.
Ama o Türk kadın ile tanıştırınca artık beni aramıyor telime bakmıyor bana gelip gitmiyor sadece o kadın ile görüşüyor benimde onunla görüşmemide engelliyor. Çok zoruma gitti.
Sabahlara kadar uyuyamıyorum. Kimsem yok çocuklarıma acıyorum yapayanlızlar. Parka gidiyorum sadece oturup geliyorum dilde yok. Yeni taşınacağım evim çok küçük. Psikolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum. Allaha dua ediyorum karşıma hayırlı biri çıksa kızımda vakit geçirse bende. Bunalıma giriyorum. Eşim sabah 10 gece 10 eve geliyor çok yoğun çalışıyorlar. Bu arkadaşın da böyle yapması çok zoruma gidiyor. Sizi tanıştırdım dedim 2 iken 3 oluruz birlikte geziyorlar beni ne arıyor ne haber veriyorlar. Haber vermesinler ama beni kullanmış olmaları çok zoruma gidiyor. Bende Yanlız biriyim benimde çocuklarım çok Yanlız bunu biliyorlar. Sizce ne yapmalıyım o arkadaşlara karşı
ozel olmayacaksa yurtdisinda nerede kaliyorsun acaba

Ben trendyoldan aldım birkaç tane tatlı oldum hava ısınsa da giysem ☺️ ama bazılarında bedenleri tutturamadım 😂 hamile koleksiyonlarını beğenmiyorum diğerlerinde de bedeni ayarlamak biraz zor ama birkaç tane buldum
Bende
Çok geçmiş olsun Allah ailenize ve size sağlık sıhhat versin inşallah

Kötü haberlere çok üzülüyorum herşey Allahtan tabi ki ama bukadar emek veriyoruz. Atlatsak şu riskli haftaları sağ salim😔
Ben de öyle, gerçekten kalbimde hissediyorum arkadaşların üzüntüsünü. Umarım bu son kötü haber olur artık, bundan sonra sadece mutluluk paylaşırız.

Ben de öyle :KK43: zaten kaygı seviyem yuksek benım de hep kotu bır sey mı olacak acaba korkusu yasıyroum sonra kendimi toparlamaya calısıyorum. Bugun avm de bayıldım tansiyonum düşmüş ilk kez böyle bir sey yasadım kotu bır deneyımdı. Beslenme konusunda daha dikkatlı olmalıyım sanırım

Ben de öyle :KK43: zaten kaygı seviyem yuksek benım de hep kotu bır sey mı olacak acaba korkusu yasıyroum sonra kendimi toparlamaya calısıyorum. Bugun avm de bayıldım tansiyonum düşmüş ilk kez böyle bir sey yasadım kotu bır deneyımdı. Beslenme konusunda daha dikkatlı olmalıyım sanırım
Çok geçmiş olsun canım düzenli tansiyon takibinide yap mutlaka ben yapıyorum ihmal etme onu önemliymiş sanırım. Ayrıca bir sorum var herkese gebelik şekeri testi yaptıran oldu mu şuana kadar? Nasıl yaptırıyoruz? Yurt dışında görüştüğümüz doktorlar yaptırın mutlaka diyor ama erken mi ben bilemedim doktoruma mı sormam gerekir?

Böyle ani durumlar için yanına kuru meyve, ceviz badem alabilirsin. Hem taşıması hafif şeyler olduğu için kolay hem de kuru meyve kan şekerini yükselttiği için o bayılma hissini kaldırıyor.

Çok geçmiş olsun canım düzenli tansiyon takibinide yap mutlaka ben yapıyorum ihmal etme onu önemliymiş sanırım. Ayrıca bir sorum var herkese gebelik şekeri testi yaptıran oldu mu şuana kadar? Nasıl yaptırıyoruz? Yurt dışında görüştüğümüz doktorlar yaptırın mutlaka diyor ama erken mi ben bilemedim doktoruma mı sormam gerekir?
Canım onun için çok erken 24. Hafta civarında yapılıyor diye biliyorum ben.
Düzenli tansiyon takibi ben de yapıyorum o da çok önemli evet

X