2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
canım tazyikli süt olduğu için muhtemelen reddetti bebeğin. emzirme danışmanından destek almayı düşündün mü?
Ebe ile çok uğraştık sağlık ocağındaki. Hastanedeki danışmanla da ilk 4 gün uğraştık yok emmedi hiçbir şekilde
Arada sadece keyfi olunca emdi 3-5 kere onda da hep yara yaptı zaten

sünnet olduğundan beri ben de üstüne eğilerek emziriyorum. bu haftalarda meme reddi olabiliyormuş

Canım yatarak emzirmeyi denedin mi, benimki kucağımda mememin beklemiş halini (doluluğundan) emmeyi hiç istemezdi, sanırım ilk aylarda olgunlaşmadığı için tazyikli geliyordu, sonra yatarak denediğimde az önce emmek istemeyen çocuk güzelce emiyordu
Yatarak, ayakta, çıplak vs hepsini denedim ya olmadı olmadı
Biberonu aradı hep. Bi kere plastik uçla emdi onda da anladı mı ne yaptı onu da bıraktı
Böyle böyle 3 aya gidiyoruz işte 🤷🏻‍♀️

Kızlar merhaba. Temmuz annesi olacağım sanarken bebeğim erken geldi haziran annesi oldum. Aranıza katılmaya geldim :) p u d r a p u d r a sütün tazyikli ise öncesinde göğüslerine masaj yapıp yumuşatırsan tazyiki geçiyor yada azalıyor. Benimde tek göğsüm tazyikliydi bebeğim içerken boğazına kaçıyordu o göğsümü istememeye başladı masajla yumuşatıyorum problem kalmadı
Sağdım verdim onu da almadı benim bebe 🤷🏻‍♀️ makineyle sağarken tazyikli değil tam tersi damla damla akıyo ama bebeğim emdiğinde boğazına kaçmıştı neden bilmiyorum

Sağdım verdim onu da almadı benim bebe 🤷🏻‍♀️ makineyle sağarken tazyikli değil tam tersi damla damla akıyo ama bebeğim emdiğinde boğazına kaçmıştı neden bilmiyorum
çok mu ağlıyor? bebekler makinelerden daha güçlü emerlermiş. bebiş eme eme o boğaza kaçma olayını hallediyormuş. demek ki sütün var canım

Ebe ile çok uğraştık sağlık ocağındaki. Hastanedeki danışmanla da ilk 4 gün uğraştık yok emmedi hiçbir şekilde
Arada sadece keyfi olunca emdi 3-5 kere onda da hep yara yaptı zaten
Benim arkadaşımda iki buçuk ay silikon ucla emzirdi. Silikonu bırakınca meme uçları hep yara oldu.
Yani yara olması onun yanlış tutusundan değil. Benim üçüncü bebek yinede doğumdan sonra meme ucu yaram oldu. Eminim hepimizin olmuştur.

çok mu ağlıyor? bebekler makinelerden daha güçlü emerlermiş. bebiş eme eme o boğaza kaçma olayını hallediyormuş. demek ki sütün var canım
Evet memeyi verdiğim an feryat kopuyo evde asla istemiyo :KK43:
Var ama azalıyo işte giderek. Makineyle çeke çeke nereye kadar. Bebek gibi olmuyo dediğin gibi.

Evet memeyi verdiğim an feryat kopuyo evde asla istemiyo :KK43:
Var ama azalıyo işte giderek. Makineyle çeke çeke nereye kadar. Bebek gibi olmuyo dediğin gibi.
mutlaka denemişsindir ama yine de söyleyeyim sünnetten beri benimki de pek emmeye gönüllü değil. kucağımda asla durmuyor ağlıyor. üstüne eğilerek biraz da zorla tutturuyorum yanağını sevip pışpışlıyorum bir iki defa işe yaradı 🤲

kızlar şu yere yapışan plastik sandalyelerden aldınız mı? gereksiz mi acaba

mutlaka denemişsindir ama yine de söyleyeyim sünnetten beri benimki de pek emmeye gönüllü değil. kucağımda asla durmuyor ağlıyor. üstüne eğilerek biraz da zorla tutturuyorum yanağını sevip pışpışlıyorum bir iki defa işe yaradı 🤲
Benimki de sünnetten beri emerken zorluk çıkarıyor. 2 dakika emiyor başlıyor ağlamaya. Öbğr memeyi veriyorum yine aynısını yapıyor. Hele bugün daha bi coştu. Sütüm az psikolojisindeyim sabahtan beri

Benimki de sünnetten beri emerken zorluk çıkarıyor. 2 dakika emiyor başlıyor ağlamaya. Öbğr memeyi veriyorum yine aynısını yapıyor. Hele bugün daha bi coştu. Sütüm az psikolojisindeyim sabahtan beri
atak haftasında mısınız? Benim oğlanda da 7. haftada başlayan ve hala ara ara devam eden memede ağlama durumu oluyor. ben ayakta yürüyerek falan emziriyorum öyle olduğunda tutuyor o şekilde

Kizlar Kiwi nin giyilebilir pompasını almak isteyen vardi ben emzirdikten bir bucuk saat sonra bir kere daha sagim yaptım 30-30 cc cikti her iki memeden yarımşar saat sagdim, gogsumu tam boşaltmıyor ve çekim gücü sanki kablolu makinelere gore biraz az geldi bana. Gerci kablolu makine de benim gogsumu bosaltmamisti. Gun icinde bebeğim aktif emdiği icin sağamıyorum gece de 9 da uyusa 11 gibi sagabiliyorum o da cok çıkmıyor. Benimle mi alakali makineyle mi alakali cozemedim🤷‍♀️ zehra12 zehra12

yatırıp üstüne eğilerek emzirmeyi dene ben çareyi bunda buldum çok zorlanıyorsun ama mecbur emiyor🤣🤣

Banyo yaptırırken çok rahat olacağını düşünüyorum. Ya o plastik sandalyeden yada bebeyatmaz almayı düşünüyorum.
ben de alayım diyorum ama karar veremedim. önü açılanı tavsiye etmişler o da biraz pahalı gibi🙈

Kızlar merhaba. Benim bebeğimin uyku düzeni hiç yok geceleri defalarca kez uyanıyor akşam 8-9 gibi uyuyor gece 1 gibi bi uyanıyor sonra hiç uzun uyku yok. Sizlerde durum nasıl? Gece uykularının sürelerini nasıl uzatabilirim tavsiyesi olan var mı? Her gece farklı saatlerde uyanıyor sürekli. 3 gece not ettim mesela böyle
2:30 uyudu

4:20 uyandı

5:5 uyudu

6:46 uyandı

7:10 uyudu

07:28 uyandı

8:10 uyandı

3:35 uyandı

4:30 uyudu

6:05 uyandı

6:22 uyudu

Uyandı

6:44te uyudu

1:58 uyandı

2:15 uyudu

3:45 uyandı

4:34 uyudu

07:10 uyandı

Kızlar sizin de göğüs uçlarınız hep hassas mı
Sağ göğüs ucum sürekli dik şekilde ve artık canımı yakmaya başladı çamaşıra değdikçe bile
Ucu yara olduğu için mi böyle anlamadım ama artık çok rahatsız etmeye başladı
Çözümü var mı bilmiyorum ama gerçekten sinir bozucu hep o şekilde olması 🥺

Kızlar merhaba. Benim bebeğimin uyku düzeni hiç yok geceleri defalarca kez uyanıyor akşam 8-9 gibi uyuyor gece 1 gibi bi uyanıyor sonra hiç uzun uyku yok. Sizlerde durum nasıl? Gece uykularının sürelerini nasıl uzatabilirim tavsiyesi olan var mı? Her gece farklı saatlerde uyanıyor sürekli. 3 gece not ettim mesela böyle
2:30 uyudu

4:20 uyandı

5:5 uyudu

6:46 uyandı

7:10 uyudu

07:28 uyandı

8:10 uyandı

3:35 uyandı

4:30 uyudu

6:05 uyandı

6:22 uyudu

Uyandı

6:44te uyudu

1:58 uyandı

2:15 uyudu

3:45 uyandı

4:34 uyudu

07:10 uyandı
Aynı benim bebeğim de böyle işte. Üstelik 4 gibi.bir uyanıyo bir daha uyumuyor da. Gündüz uyumaması da cabası. Yani yalnız değilsin. Nasıl düzelecek ben de bilmiyorum. Her gün umutla bekliyorum

atak haftasında mısınız? Benim oğlanda da 7. haftada başlayan ve hala ara ara devam eden memede ağlama durumu oluyor. ben ayakta yürüyerek falan emziriyorum öyle olduğunda tutuyor o şekilde
Düzeltilmiş doğum tarihine göre atak haftasına 1 hafta var görünüyo.

X