2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Anne sütüyle besleyen arkadaşlarım bebeğin kilo alımı nasıl? 3kg doğdu Bugün 3 aylık olduk Bizim son kontrol de sanki biraz az kilo almış gibi geldi bana. 19 gün önce 5450gr di bugün 5750 gr 150 kıyafetten düştü ama kalın değildi üzeri bilerek ince giydirdim bezi de değişip gitmiştimm

Korktum bende teşekkür ederim canım kabızlık yok normal yapıyor ama yaparken çok zorlanıyor sulu olmasına rağmen anne sütü alıyor. Gideceğim dr
Canım kendimden örnek vereyim. Hamileyken işgalden dolayı basurum oluştu. Belki de ishal tahriş etmiş olabilir. Yine de alerji ihtimali de var sen gotur .bekletme

Anne sütüyle besleyen arkadaşlarım bebeğin kilo alımı nasıl? 3kg doğdu Bugün 3 aylık olduk Bizim son kontrol de sanki biraz az kilo almış gibi geldi bana. 19 gün önce 5450gr di bugün 5750 gr 150 kıyafetten düştü ama kalın değildi üzeri bilerek ince giydirdim bezi de değişip gitmiştimm
Canım benimki 2 aylık 5500 geldi( kolik ve gaz olunca surekli memede olunca aksamlari doymuyor diye mama verdik surekli ama iki gundur mamayi kestim . Cunku bebegim saatlerce emse de hic birakmiyor memeyi. Oyle rahatlıyor) . Ama 2 aylıkken 5kg normalmiş. 3 aylikkende senin 5500 olması gerek diye okudum

Günlük 20-30 gr arasında alması normal diyor doktorlar hesaplayın bu aralıktaysa telaş etmeyin

Genelde gazı olduğunda reddediyor sanki memeyi tutamıyormuş gibi yapıyor kucağa alıp gazını alıp ya da sakinleştirince emiyor tekrar, ilk başlarda meme reddi zannedip korkuyordum😀
benim de aynı yaaa birkaç gündür biraz değişik. yarın da sünnet var bir korku sardı beni 🙈

Kızlar sizin de saçlarınız dökülmeye başladı mı? Benim bir haftadır her elimi arçttığımda tel tel geliyor. Çok sürmez inşallah😞

Kızlar sizin de saçlarınız dökülmeye başladı mı? Benim bir haftadır her elimi arçttığımda tel tel geliyor. Çok sürmez inşallah😞
Benim henüz başlamadı ama bunu mecburen hepimiz yaşayacağız şuan saçlarım okadar gür ve sağlıklı ki hiç dökülmese keşke🥹

Benim bebeğim aşırı gazlı olduğu için sadece memedeyken susturabiliyorum bu yüzden de çok emiyor ve bu sebepten kiloyu da fazla alıyor. 3500gr doğmuştu 4gün sonra 3 ayını dolduracak 7500gr şu an. Ama bu aylardan sonra kilo alımı yavaşlıycak diye biliyorum bende

Hem de ne dökülmek😞 Her gün süpürülüyor ev ona rağmen yerler hep saç, tarıyorum tarak ağzına kadar saç doluyor. Ben yarın sağlık ocağına gidip kan vericem destek vitamin vs versinler diye

Normal çöp poşeti olmaz canım dolduğu zaman kenarında kesme aparatı var kesip bağlayıp atıyorsun. Bebek bezi bide alt açma bezi kirlenince onu da atıyorum içine
böyle de sürekli çöp poşeti almak pahalı oluyor 😵‍💫 bir de bebek bezden çıkınca kullanılır mı emin olamadım canım

Benim bebeğim aşırı gazlı olduğu için sadece memedeyken susturabiliyorum bu yüzden de çok emiyor ve bu sebepten kiloyu da fazla alıyor. 3500gr doğmuştu 4gün sonra 3 ayını dolduracak 7500gr şu an. Ama bu aylardan sonra kilo alımı yavaşlıycak diye biliyorum bende
Aynen maşallah fazla almış 🤍 Ama benimki bazen benm zorumla emiyor

benimki ilk zamanlar çok iyiydi sonra azaldı
3650 doğdu
1 hafta sonra 3700
2 haftalık 4000
1 aylık 4600
5 haftalık 5000
2 aylık 5600

X