2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bu sabah 2 aylık aşılarımızı olduk çok ağladı miniğim bizim doktor ağrı kesici ateş düşürücü önermedi en iyi ilaç anne sütü sık sık emzir dedi ama biz her ihtimale karşı calpol aldık ateşi 37.5 üstü olmadan vermeyin verirsenizde yarım ölçek verin dedi karaciğeri yorarmış fazla vermek bizim durum bu şuan ateş ağrımız yok bakalım geceyi nasıl geçircez

Kızlar. Bebeğiniz ne zaman meme verseniz alıyor mu? Ben ne zaman versem almıyor kendini arkaya doğru atıyor ağlıyor kendisi çok çok acıkınca alıyor sağlık ocağına götürdüm kilosu normal gibi. Benzer durumda olan var mı?

Benim bebeğim 44 günlük. Aynı durum bizde de var. Memeye gelince ağliyor ıkınıyor kıvranıyor kendini arkaya atıyor. Emme aralarını açınca biraz daha iyi emiyor. 3 4 saatte bir emzirmeyi deneyin

Benim bebeğim 44 günlük. Aynı durum bizde de var. Memeye gelince ağliyor ıkınıyor kıvranıyor kendini arkaya atıyor. Emme aralarını açınca biraz daha iyi emiyor. 3 4 saatte bir emzirmeyi deneyin
Anladım canım. Gönül ister ki ne zaman versek alsın Sanki biz her dk yemek yiyomuşuz gibi. Amaan ne bileyim bebek bakımı zor işmiş valla aç mı kaldı doydu mu neden emmiyor. Allah beterinden korusun

Benimki de öyle bildiğin savaşıyor memeyle.. gaz ve uykusu sıkıştırdığın da yaptığını düşünüyorum. Her gün bir şeyler çıkıyor acaba niye böyle yapti der olduk.

Benimki eğer uykusu geldiyse ya da gazı varsa asla memeyi ağzına almıyor çığlık çığlığa ağlıyor bende zorlamıyorum artık büyüdü biraz diye ne zaman isterse o zaman emziriyorum en azından süt birikiyor mememde

2.ay aşılarını dün sabah yaptırdık dün uyku hali vardı pek ateşi çıkmadı ama bugün tüm gün uyudu halsizdi akşama doğru ateşlendi. Yani 2.gün de yan etkisi oluyormuş. Calpol verdim 2ml
çok fazla ateşlenmedi dimi? bizde de calpol var, ilk aşıda yazmıştı doktor, evde olsun diye.

Sana 3 tane aşı yapsalar ağlamaz mısın
ağlarım muhtemelen, hele de bebeksem :)

Uyanıktı ilkinde ağlamadı kendini sıktı diğerlerinde de zorla ağladı sanki bitince sustu maşallah
emzirirken aşı yapılan bebeklere dair bir yazı okumuştum da, çok daha sakin oluyorlarmış. acaba uygulayan sağlık ocağı var mıdır? bebeğin çok rahatsız olmamış, çok sevindim. biz de güzelce geçiririz umarım.

çok sevindim, hızlı atlatmış. ateşin yan etkiyi azalttığını bilmiyordum. bizde de calpol hazırda duruyor bakalım. umarım gerek kalmadan geçer

bebeğim 51 günlük. ne zaman versem alıyor. ben de doyup doymadığını anlayamıyorum bu nedenle. doyduğu zaman almamasını isterdim ki anlayabileyim tok olduğunu.

Benim alıyor sonra ağlıyor ben sütüm azaldığında bunu yaptığını keşfettim bazen de gazlanınca yapıyor gazı çıkınca emiyor

Canim benim de bugun ortalama 60 ml geldi cok sevindim arttigina. Bilmiyorum acaba ben de artik bebegi zorlamasam da senin gibi surekli sagip biberondan mi versem :/ peki sen emzirmeyi denedin mi baya? Ben 15er dk sagiyorum sadece, internette oyle diyor. Emzirmek de cok istiyorum ama cok yoruldum artik bebegim de durmuyor hic cok agliyor

Look Up dün akşam ateşi 38e dayandı soğuk uygulama ile düşüremedik bebek çok izin vermedi zaten yapmamıza. Mecbur kaldık 2ml şırınga ile verdik. Zaten 2 ay aşısı ne kadar çok ateş yan erkisi yapıyorsa prospektüse de 2 ay aşısından sonrab2.5 ml verilir şeklinde yazmışlar

kızlar bebişlerin burnunu temizliyor musunuz? kolay yöntemi olan var mı? eskiden daha kolay temizlerdim. şimdi çığlık çığlığa ağlıyor

Ben her gün denedim ilk bir ay her öğünde. Hala ara sıra deniyorum yok almıyo asla dediğim gibi 4-5 kere emdi sadece
Bence dene yine olmadı sağ ver zorlayınca da emmiyolar ben de çok yoruldum artık
Her gittiğim yere makine götürüyorum biberon yıka temizle sağ çok zor çok

Bugün öğleden beri oğlum hiç uyumadı sadece emmek istiyor. Sürekli aranıyor. Anlamadım aşıdan mı böyle oldu yoksa atak haftası mı geldi yine yarın tam 70 günlük olacak. Ama sabrım kalmadı artık çok zorlanıyorum

yaa demek o kadar yüksek ihtimal prospektüse bile yazdıklarına göre, henüz okumamıştım ben. inşallah hızlıca toparlanır bebeğin, insan ağlamasına bile dayanamıyor, bu 2. ay aşıları çok merak uyandırıyor bende, hem tedirginim hem sorunsuz geçer belki diye umut ediyorum.

kızlar bebişlerin burnunu temizliyor musunuz? kolay yöntemi olan var mı? eskiden daha kolay temizlerdim. şimdi çığlık çığlığa ağlıyor
o kadar yaygara koparmıyor bizim ki. hırıltısı olduğu zamanlar 10 milimlik şırıngayla serum fizyolojik sıkarak temizlemeye çalışıyoruz. öyle videolardaki gibi çıkan sümükler falan yok, serum aynen geri çıkıyor, bazen minik sümükler çıkıyor bir iki tane o kadar. her halükarda sonrasında rahatlıyor ama. görünen bir şey varsa da steril ettiğimiz tel tokanın arkasıyla hafifçe alıyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…