2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
bana doktor kan görmediğin sürece sorun yok arada olabilir demişti. kırmızı olduğunda alerjiden şüpheleniyorlarmış. hep mi mukuslu acaba arada bir mi?

ben ilk günler oturup ağlıyordum sütüm yaramıyor ne yapacağım diye. ablam tamam dikkat et ama her şeyi de yememezlik yapma bebeğin ona da alışması lazım diye beni teselli etti. mesela çiğ soğan fasulye vs yeme ama bulgur yeşillik hem sancı yapr hem süt. onları ye dedi. dediği gibi de yaptım çok şükür gaz olayı azaldı şimdi dikkat bile etmiyorum.
benim kaynana da ilk günlerde cacık yapmışlardı selim o gün çok kötü olmuştu kolik gibiydi. e ben salatalık yapar biliyorum da sana kıyamadım söylemeye diyodu halbuki söyleseler yemezdim. hem olan olmuş sonra söylüyo hem de sanki söyleseler dinlemiyomuşum gibi bi algı yaratıyo. ben kavga ettim ya daha eşimle bile yeni yeni düzeltiyoruz arayı. o günler çok zordu. görümcelerle de kaynanayla da araya mesafe koydum. şimdi çok daha iyiyim.

bizim de kaka mukuslu doktor gördü alerji olabilir ama tek başına mukus yeterli değil demişti bazı anne sütü alan bebeklerde oluyomuş yine de doktorunuza sorun

Benim bebeğimin de mukuslu çocuk doktorumuza videosunu atmıştım normal görünüyor demişti. Yani başından beri böyle bizimki herhangi bir problem yok sanıyorum ki

bana doktor kan görmediğin sürece sorun yok arada olabilir demişti. kırmızı olduğunda alerjiden şüpheleniyorlarmış. hep mi mukuslu acaba arada bir mi?

Teşekkürler kızlar ikinci defa oldu evet doktor sitelernde bakıyorum kan hastalık olmadığı sürece problem teşkil etmez alerji diyetide uygulamaya gerek yok demişler ama bilemedim sürekli tekrarlamazsa artık 2. Ay kontrolümüzde sorarım doktora

Pamukçuk için nistatini ezip oğlumun ağzına döküyorum,ama fayda etmiyor.1,5 ay oldu,hala geçmedi.Doktor bağışıklığı arttıkca geçecek dedi.Mikostatin benzeri ilaç var onu yazdı,içeriği nistatin olduğu için almadım.Mikostatin de etkili değil öylemi ?

baby me kullanıyorum e bebek markası. temiz içerik olduğundan arsştırıp almıştım memnunum konak vs olmadı
Bende baby me kullanıyorum memnunum.
Benim bebeğimde de mukus var bu sıra daha da mukuslu kaka arttı. Doktor kontrolünde soracağım. Geçmeyen pişik kan aşırı gaz sorununuz yok. Tek başına yeterli mi bilmiyorum

kızlar hangi şampuanı kullanıyorsunuz bebeğimdeki konak sebebiyle şampuanı değiştirmeye karar verdim
Ben Dalin kullanıyorum. Konak olacak gibiydi, annem kirkinda güzelce yıkadı. Saçlarını da hafifçe ovalayarak yıkadı. Sonra uzun uzun taradı yine hafifçe taraği bastırarak. Hiç bir şey kalmadı. Ben de bol bol tariyorum saçlarını.

Her aksam sebepsiz ağlama krizi yaşıyoruz susturulamıcak derecede benim gibi olan var mı delirmek üzereyim artık
Canim bizim de oluyor, nedeni daha cok ac olmasindan, ve uykuya dalamamasindan kaynaklaniyor. Yani aksamlari bebekler daha cok anne sutune ve ya mamaya ihtiyac duyabilir, uykulari nasil aksamlari?

Canim bizim de oluyor, nedeni daha cok ac olmasindan, ve uykuya dalamamasindan kaynaklaniyor. Yani aksamlari bebekler daha cok anne sutune ve ya mamaya ihtiyac duyabilir, uykulari nasil aksamlari?
Siz söyleyince farkettim gerçektrn aksamları daha mı cok acıkıyorlar yarım saat önce mama içen bebeğim şuan açlıktsn elini emiyor açlık mı ağlama krizine sokuyor yani

İşin kötü tarafı o krize girdiği an mememi emmiyor mama yapıyorum bende ama mememi emmeyince tok sanıyordum

İşin kötü tarafı o krize girdiği an mememi emmiyor mama yapıyorum bende ama mememi emmeyince tok sanıyordum
Evet ben de bi yerde okudum, bebekler zaten genel olarak aksamlari bir huzursuz olurmus, ve sık beslenmek isteyebilirlermiş. Belki de daha huysuz ve sabirsiz oldugu icin memeyi istemiyor. Mama vermeyi deneyin bakalim icebildigi kadar bir degisiklik farkedicek misiniz

Kızlar bebişim hasta oldu içim kan ağlıyor ateşi yok ama öksürük ve hapşırık biraz halsizlilte var tabii dün hastandeydik uzun süre kliması üşüttü oğlumu çok üzgünüm ya bi öksürükte böyle olduysam allah beterinden saklasın tez vakit geçsin inşallah

Ben hemm yassı uç hem.top emzik aldım. İkisini de emmedi. Bazı bebekler kabul etmiyormuş. Saatlerce beni emzik gibi kullanıyor.

Kırkı çıkmıştı canım. Önce korkar gibi oldu sonra elleri ayakları oynadıkça ses çıkınca hoşuna gitmeye başla
Oğlumun kırkı yarin çıkıyor. Hem aktivite halısı hem zeka kartları aldım hayallerimde neler vardı. Şimdi tek hayalim biraz daha uyusun . Biraz sakinleşsin

Çok geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah

Her zaman aç olduğu anlamına gelmiyor. Bazen napsan da susmaz mesela benim ki de krize girince meme kabul etmiyor biraz sakinleşince alıyor. Hele uykusu gelince nasıl krize giriyor önce sakinleştirip sonra meme teklif ediyorum memeyi tutunca zaten hemen gözler gidiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…