2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar pamukçuk için mikostatin kullanan oldu mu? Bugün doktor verdi ama ilaç kullanmak içime sinmedi
Karbonatlı su da işe yaramadı daha doğrusu dilinin arkalarını silemedim bi türlü
Karbonatlı su bende de işe yaramadı. Mikostatin tam anlamıyla geçirmedi azaldı bi tık ama ben düzenli kullanmadım. Damla olarak değil de temiz bi mendile sıkıp dilini iyice sıyırmaya çalışıyorum ben. Çünkü damla olarak kullandığım zaman püskürtüyor. Hem sildiğin zaman daha çok etki ediyor bence

Selamlaaar ben de bişey sormaya geldim bizim kız bu aralar benim meme ucunu damaklarıyla sıkıştırıyor ısırır gibi dişsiz falan ama baya baya da canımı acıtıyor elini de çoğu zaman emmek için değil ısırmak için ağzına götürüyor ben parmağımı verdiğim zaman benim parmağımı da ısırıyor neden böyle yapıyor olabilir
Ben 4,5 aylıkken diş çıkarmışım öyle bişey değildir değil mi hani acaba erken diş çıkaracak da şimdiden belirtileri başlamış olabilir mi perşembe günü 2 aylık oluyoruz

kızlar hangi şampuanı kullanıyorsunuz bebeğimdeki konak sebebiyle şampuanı değiştirmeye karar verdim

Selamlaaar ben de bişey sormaya geldim bizim kız bu aralar benim meme ucunu damaklarıyla sıkıştırıyor ısırır gibi dişsiz falan ama baya baya da canımı acıtıyor elini de çoğu zaman emmek için değil ısırmak için ağzına götürüyor ben parmağımı verdiğim zaman benim parmağımı da ısırıyor neden böyle yapıyor olabilir
Ben 4,5 aylıkken diş çıkarmışım öyle bişey değildir değil mi hani acaba erken diş çıkaracak da şimdiden belirtileri başlamış olabilir mi perşembe günü 2 aylık oluyoruz
Benimki ilk haftadan damağıyla sıkıştırmaya başladı hatta eşime bu şimdi böyleyse diş çıkınca yer beni diyodum 😁😂
Dün bizimkide çok hıysuzdu damağıda beyaz gibiydi hafif şişmişti eşimle acaba diş olabilir mi dedik kızım ilk dişini 9 ayda çıkarmıştı bizede çok erken geldi zamanı ama bilemiyorum annem ablamın 2. Ayında çıkardığını söylüyor hep ama bilemem tabiki 😁

Benimki ilk haftadan damağıyla sıkıştırmaya başladı hatta eşime bu şimdi böyleyse diş çıkınca yer beni diyodum 😁😂
Dün bizimkide çok hıysuzdu damağıda beyaz gibiydi hafif şişmişti eşimle acaba diş olabilir mi dedik kızım ilk dişini 9 ayda çıkarmıştı bizede çok erken geldi zamanı ama bilemiyorum annem ablamın 2. Ayında çıkardığını söylüyor hep ama bilemem tabiki 😁
ryvahhh benimki de çok ısırıp çekiştiriyor 🙈

kızlar toplaşın emziği nasıl tuttırdıuğımu anlatıyorum tesadüf oldu bi kerelik bişey değildir umarım ama yine de denemek isteyen denesin. bizimki probiyotik damla kullanıyor onun da tadını seviyo suratından anlıyorum. damlayı verdikten sonra ağlıyodu emziği vereyim dedim direk cokcok emdi tuttu ve atmadı ilk defa🤩 siz de öyle gaz damlasıyla falan deneyin bence 😍

Bebeğimin kakasında mukus var kızlar direk doktora götürmeli miyim kararsız kaldım. İnternetten bakıyorum insanlar hemen götür diyor doktorlara bakıyorum tek basına mukus olması problem teşkil etmez diyorlar. Yaşayan ve doktora giden varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? Mukus dışında başka bir belirti yok

ryvahhh benimki de çok ısırıp çekiştiriyor 🙈
Biraz araştırdım da doydukları zaman gazları olduğunda ya da memeyi tam tutamadıklarında süt az veya çok geldiğinde vs de yapabiliyolarmış tek sebebi diş değilmiş 😂

Bir de annelerimiz beni benden alıyor valla annem arıyo napıonız diye işte günlük konuşuyorz diyorum sabah çok sancısı vardı gazı vardı bana kızıyo ne yedin sen diye 🤦🏻‍♀️ ne yediğimi söylüyorum bak işte gaz yapar o diyo ne yicem anne diyorum en son çğnkü o gaz yapar yeme bu gaz yapar yeme 🤦🏻‍♀️😂en sonunda ben senin çocuğunum diyorum beni düşün 😂 kaynanam da aynı sanki sanarsın bugün şunu yyim de gaz yapsın çocuma diyorum 😝
Yinede Allah başımızdan eksik etmesin 🙏
Olmasalar halim perişan bu kadarcığa gülüp geçiorm ☺️🥰

Bebeğimin kakasında mukus var kızlar direk doktora götürmeli miyim kararsız kaldım. İnternetten bakıyorum insanlar hemen götür diyor doktorlara bakıyorum tek basına mukus olması problem teşkil etmez diyorlar. Yaşayan ve doktora giden varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? Mukus dışında başka bir belirti yok
bizim de kaka mukuslu doktor gördü alerji olabilir ama tek başına mukus yeterli değil demişti bazı anne sütü alan bebeklerde oluyomuş yine de doktorunuza sorun

Benim bebeğimin de mukuslu çocuk doktorumuza videosunu atmıştım normal görünüyor demişti. Yani başından beri böyle bizimki herhangi bir problem yok sanıyorum ki 🤷🏼‍♀️

X