2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Hayır sadece anne sütü alıyor enfeksiyon olsa ateşi de olmaz mı
Sıvı kaybı benim de aklıma geldi ama emiyor zaten çay kaşığıyla su versem mi acaba çok az ya da takip edip devam ederse acile götüreyim bilemedim
Hiç bilemedim . Yanlış yönlendirmek istemiyorum. Burda sağlık çalışanı varsa ona güvenin. Biz sadece tahmin ederiz. Şu içinde 6 aya kadar vermeyin diyorlar. Tehlikeli olur mu

masajı öneririm benimki masajla iyi oldu
sütten sonra sırtına vurmak gazı ağzından çıkarması için iyi oluyor ve şart
ama sadece süt/mama değil hava bile gaz yapabiliyormuş özellikle böyle kolik ağlamalarında çok hava yutarlarmış hava yuttukça gaz artıyor gaz artınca ağlaması böyle bi kısır döngü
Evet dün hastaneden çıkınca annem baya yaptı. Ben korkuyorum o hareketleri yapmaya 😔 sen paylaşmıştın galiba bir video kısa olanı yaptım sabah

Lansinoh un çiftli pompasını aldığıma bin pişman oldum ya param çöp oldu
Teklisi bin kat daha iyi çekiyo
Kullanan var mıydı çiftli olanı bana mı böyle denk geldi bilmem

Kızlar sağlık ocağından geliyorum. Bebeğim bugün tam 1 aylık oldu. Hepatit b 2 dozu oldu. Hemşire aşılar dan bahsetti rota.ve menenjit aşısı isteğe bağlı özelde yaptırıyorsun dedi. Siz ne düşünüyorsunuz bu aşılar için fikirleriniz nedir yaptırmayı düşünüyor musunuz?

Kızlar sağlık ocağından geliyorum. Bebeğim bugün tam 1 aylık oldu. Hepatit b 2 dozu oldu. Hemşire aşılar dan bahsetti rota.ve menenjit aşısı isteğe bağlı özelde yaptırıyorsun dedi. Siz ne düşünüyorsunuz bu aşılar için fikirleriniz nedir yaptırmayı düşünüyor musunuz?
Kacinci aylarda yaptiriliyor söylediler mii? Esimle bi konuşayım belki yaptırırız.

Rotayı yaptiricaz ama menenjiti hiç söylemediler. Bi araştırıp doktoruna sorup ona göre yaptırabilirim belki

Evet dün hastaneden çıkınca annem baya yaptı. Ben korkuyorum o hareketleri yapmaya 😔 sen paylaşmıştın galiba bir video kısa olanı yaptım sabah
evett ben de korkuyordum ama hem hoşuna gidiyor hem de sonuçta rahatlıyor alışırsın canım ilk yaptığımda çok ağlıyordu şimdi kuzu kuzu yatıyor
zamanla hareketler de otomatikleşiyor uzun sürmüyor

Ben yaptırcam doktorum mutlaka yaptırın dedi 🤷🏻‍♀️ Çeşme suyundan geçiyomuş sanırım biri illa emzik yıkanıyo vs kapabilirmiş

kızlar bebeklerinize su vermeyin anne sütünden alıyor ihtiyacı olan suyu anne sütünün yaklaşık yüzde 90ı su. bebişlerin böbrekleri çok taze su zarar verir sadece anne sütü 😍

Rotayı yaptiricaz ama menenjiti hiç söylemediler. Bi araştırıp doktoruna sorup ona göre yaptırabilirim belki
Menenjit çok yüksek fiyatı dedi hemşire
Ben yaptırcam doktorum mutlaka yaptırın dedi 🤷🏻‍♀️ Çeşme suyundan geçiyomuş sanırım biri illa emzik yıkanıyo vs kapabilirmiş
Yaptırıp yaptırmamak ile kafam karışık.. Rota yi arastiracağım bakalım.

Hayır sadece anne sütü alıyor enfeksiyon olsa ateşi de olmaz mı
Sıvı kaybı benim de aklıma geldi ama emiyor zaten çay kaşığıyla su versem mi acaba çok az ya da takip edip devam ederse acile götüreyim bilemedim

Yetişkinde ateş olmayabiliyor, bence fark varsa götürün doktora nolur nolmaz

Arkadaşlar umarım herkes iyidir. Bebekleriniz de iyidir. İki gün önce bebeğim tam 15 saat uyumadı. Emzirdim arabayla gezdirdik. Banyo yaptırdık. En son avm de biri ile karşılaştık gaz damlası alın dedi. Aldık ve kullandik. Baya gazi çıktı. Ama ağlamaya devam edince hastaneye götürürken uyuyakaldı. Hastane de 15 dk bekledik uyanirsa diye uyanmadı.eve döndük. 2 saat arayla emdi uyudu. Bugün yine aynısı sabah beşten beri uyumuyor emiyor uyuyor yatağa koyunca iki dk sonra kalkıyor. Bugün gaz damlasını da verdik . Gaz çıkarıyor ama sorun gaz da değil galiba. Böyle olan var mı? Varsa nasıl çözüm buldunuz

Sorun muhtemelen gazdır. Bebeğiniz ne kadarlık oldu. Öncelikle beslendikten sonra uyusa bile gazını çıkarmak gerekiyor. Sırtta çıkmadı ise başka pozisyonlarda çıkarmak gerek.
Sizin diyetinize dikkat edip bebeğe gaz yapan yiyecekleri tespit etmeniz gerekiyor.
Gaz damlaları hangisi kime iyi geliyor belli değil deneyebilirsiniz
Gaz masajını ara ara Bebek ağlama krizine girmeden yapmak gerekiyor
Kimyon rezene çayı tüketebilirsiniz

Benim bebeğimde gördüğüm uyuyamama gazdan, erken uyanma nefes alamamadan

Ben yaptırmayı düşünüyorum. Ama fiyatları dolara mi bağlı sanki artıyor surekli

X