2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bi şey sorcam. Bebek kakasında hiç koku olmamalı yazıyor internette
Benimkinin kakasında ağır bi koku yok ama dıştan koklayınca kaka yaptığını anlıyorum bu sorun mudur sıfır koku diyemem yani
Hala topuk kanı sonucu bekliyorum da.. o hastalığın yan etkilerinde kötü kokulu dışkı dediği için sormak istedim bir
Canim benim bebegimin de kokuyor gazi bile kokuyor. Cok İnternete bakma ya daha cok psikilojini bozarsin.

Tabiki ben de olsam öyle düşünürüm ama sen ne kadar iyi ve huzurlu olursan bebegin de iyi olur o yönden bak birazcik. Guzel haberler duyariz inşallah 🤲
Teşekkür ederim çok sağol ❤️ Hastanede alınanda bir şey çıkmamış sma falan normalmiş hepsi
Diğeri ankaradaymış daha çalışılmaya başlanmamış bu hafta çıkar inşallah beklemek zor 🥺

Teşekkür ederim çok sağol ❤️ Hastanede alınanda bir şey çıkmamış sma falan normalmiş hepsi
Diğeri ankaradaymış daha çalışılmaya başlanmamış bu hafta çıkar inşallah beklemek zor 🥺
Benim hep gördüğüm ilk testte sma falan varsa direk çıkıyor. Bence temiz bir şey çıkmayacak oradanda için rahat olsun 🌼

DIKKAT DİKKAT

Kolik anneleri size muhteşem bisey söyleyecem, Türkün son aklı benim olsun derler ya, benim işte öyle oldu, oğlum 7 yaşında olduğu için unutmuşum bugün aklıma geldi, bebisler elektrik süpürgesi sesine bayılır ve sakinleşir. Youtube dan elektrik süpürgesi sesi yazın çıkıyor zaten, hemen sakinleşip uykuya dalıyorlar, kızım tam 3 saattir ağlıyor ne emiyor, ne uyuyor, ne kucakta susuyor, şimdi aklıma geldi, o sesi açınca 1 dk önce catlarcasina ağlayan çocuk bi anda sustu ve uyudu, deneyin, denemekten zarar gelmez
Benim bebeğim artık ona bile kanmıyo 😔 gazını çıkardıktan sonra melek gibi uyuyo ama çıkarana kadar ak la karayı birbirine sokuyoruz

Benimkinin kakasında ağır bi koku yok ama dıştan koklayınca kaka yaptığını anlıyorum bu sorun mudur sıfır koku diyemem yani
Hala topuk kanı sonucu bekliyorum da.. o hastalığın yan etkilerinde kötü kokulu dışkı dediği için sormak istedim bir
Benim bebeğimin kakası da kokuyor.

Sonuçta iyi gelecek ins. İçini ferah tutmaya çalış 🌸

Sağolun kızlar bakalım inşallah dediğiniz gibi olur. Yazık bebişi yalayıp duruyorum aklıma geldikçe 😅 çok fazla tuz tadı gelmesi lazımmış o hastalıkta da.
Valla topuk kanı olayı beni mahvetti. Hastanenin sonucuna da ebeden rica ettim o bakıverdi. Yoksa bir şey olmayınca aramıyorlarmış sanırım

Yüreğini ferah tut canim dua etmek güzelini düşünmekten baska bisey gelmez elimizden keske gelse de yapsak🥺

Benimki de çok kavga ediyo memeyle sanki söylene söylene. Gazdan mı meme reddi mi bilmiyorum
Memeden çektiğinde de kucağında yada yatağında bacaklarını ittirip kızarıyorsa gazdandır. Benimde mememi cok istemiyordu biberon kullandığım için silikon meme ucuyls emzirmeye başladım şimdi gayet güzel emiyor ama oda alışkanlık yapıyor maalesef ama yapacak bir şey yok. Ha silikon uçla emmiş ha onsuz önemli olan doymaları bence herşeyi kafaya takmayın bir şekilde büyüyorlar

Eksi bir koku var benim bebegimde. Kucağımda olduğu için hemen alıyorum kokuyu. Mamaya bağlıyorum kokuyu. B3nce cocuktan çocuğa değişen bir seydir

Bebeği gazlı olan anneler neler yapıyorsunuz ne iyi geliyor tecrübelerinizi paylaşır mısınız? 🥹
Sadece sırtına vuruyoruz pıt pıt diye. Bir de doktor süt emince hemen yatırmayı dik konumda tutun demişti. Öyle yapınca hemen ağızdan çıkarıyor.ayak altını elma yağı ile ovunca rahatlıyormus. Elma yağı alacağım. Birde bende acayip gaz var . O da geçiyor galiba bebege

Bebeğim 1 ayı geçtiği için doktor uyandırma artık 2-3 saatte demişti kendi uyansın diye bekliyoruz
Ama benimki sarılık olmadığı halde 5 saat uyuyo kesintisiz bıraksak 6-7 olcak belki (bu dediğim ağır uyku günde 1 kere oluyo diğerleri hep yarım saat 1 saat kadarcık)
Mecbur hala uyandırıyoruz
uyandırınca da sinirli oluyo yavrum
Doktorum hala uyandırma diyo, ebe 2 saatte 1 uyandırmaya devam et diyo
Napsam bilemedim 🤷🏻‍♀️

Sadece sırtına vuruyoruz pıt pıt diye. Bir de doktor süt emince hemen yatırmayı dik konumda tutun demişti. Öyle yapınca hemen ağızdan çıkarıyor.ayak altını elma yağı ile ovunca rahatlıyormus. Elma yağı alacağım. Birde bende acayip gaz var . O da geçiyor galiba bebege
Elma yağını annem de söyleyip durdu 1 haftadır
Asla sürmeyin diyen de var süren de var ben de kararsız kaldım

Bebeği gazlı olan anneler neler yapıyorsunuz ne iyi geliyor tecrübelerinizi paylaşır mısınız? 🥹
Neler yapmıyorum ki, karnına masaj, bacaklardan karnına ittirme, bisiklet çevirme gibi bacak karın hareketi,dizime yatırıp sırtını sıvazlama, kanguru ile gezdirme, battaniye de sallama, gaz damlası 2 farklı marka kullanıyorum. Gece 11 de başlıyor 3e kadar sürüyor sonra uyumaya geçiyor. Gazlı bebegim zor oluyor

Valla koca insanın ki gibi pis pis kokuyor gezıda kakasıda

X