2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Sana içime doğanı diyeyim hatalı test bak gör hiç bir şeyi yok bebeğinin sakın kafama takma sen sütüne güven Allah’ın verdiği cana Allah dur demedikçe durmaz bir hastalık için 30 deseler 80 Yaşar belki bilemezsin ayrıca yani çok ciddiye alma bence gerçekten bunuda boşun yazdım ama çünkü içime doğan şu test hatalı
Çok teşekkür ediyorum sana umarım dediğin gibi olur 🙏🏼 kafamı karıştıran tek bir şey var o da bebeğim doğduğundan beri burnu akıyor yoğun kıvamlı. Sebebini de bulamadık bi türlü kulak buruna gidecektik çocuk doktoru öyle demişti
Bu hastalıkta da ter sümük vs atılamıyormuş yoğun kıvamlı oluyomuş bizimki de yoğun kıvamlı tek aklımda çınlayan bu :KK43:
1 hafta 10 gün dedi ebe ama inşallah daha da erken çıkar böyle yaşamak çok zor bebeğimi göresim gelmiyo yüzüne baktıkça kötü oluyorum çünkü. Hepimizin bebeklerini korusun allahım

İnşallah şu bir hafta geçsin de bakalım ne çıkacak. Çok teşekkür ediyorum 🙏🏼
Valla gazmış sancıymış hepsi çok basit kaldı artık gözümde. Meğer ne hastalıklar varmış :KK43: akraba da değiliz akraba evliliğinde oluyormuş asıl bu hastalık.
allah dermansız dert vermesin inşallah canım lütfen düşünmemeye çalış 🙏
ben de o gün çok kızdım madem yanlış çıkıyor neden böyle bi uygulama var diyebir de bebişi ağlatıyorsun ya kan alırken🙈 annelik çok garip…

Çok teşekkür ediyorum sana umarım dediğin gibi olur 🙏🏼 kafamı karıştıran tek bir şey var o da bebeğim doğduğundan beri burnu akıyor yoğun kıvamlı. Sebebini de bulamadık bi türlü kulak buruna gidecektik çocuk doktoru öyle demişti
Bu hastalıkta da ter sümük vs atılamıyormuş yoğun kıvamlı oluyomuş bizimki de yoğun kıvamlı tek aklımda çınlayan bu :KK43:
1 hafta 10 gün dedi ebe ama inşallah daha da erken çıkar böyle yaşamak çok zor bebeğimi göresim gelmiyo yüzüne baktıkça kötü oluyorum çünkü. Hepimizin bebeklerini korusun allahım
benim bebişin de burnu her gün dolu hatta günde iki defa temizlesem çıkar 🥰🥰

Kizlar kızım uc gündür ishal bağırsaklarından bildiğin yetiskin gibi guru guru sesler geliyor bu normal mi ya sizler de de böyle miydi? Bir de dun gece acayip ikinmalari oldu gazi vardı cikaramadi gaz masaji yaptım galiba göbek bağının düştüğü yeri biraz kanatmisim sabah fark ettim kanamis kurumustu daha önce hic kanamadi doktora götürsem mi acaba
Bizimki de az kanamisyi götürdüm hemen gümüş cubukl yaktı k bı tamini aşısı yaptirsi Dr bence götür

Hiç aklına getirme sülük yoğunluğu yenidoğan da illaki oluyor bu çok normal hatta bu nedenle 2-3 beslenmede bir burun temizleyin diyorlar ebeler ve bazı doktorlar. Kimiside söyleyip uyarmıyor sonra bebeğin boğazı burnu dolu kalıyor aspiratörle dış uçtakini alabiliyoruz. Bunlardan dolayı buruna takılma terleme de yaz ayında ve yanınca ve beslenirkençok normla yoruluyor bu bebeler bizimkilerde terliyor su gibi kafa sırt önce sen rahat ol gerisini düşünme

Yaa ama bizim daha hic kanamadi, doktora sorduk olabilir dedi aktif kanamiyorsa kontrole geldiğinizde bakarim dedi yarın gidecegiz zaten teşekkür ederim
Benimde aktif değildi sabah kalktım göbek çevresinde kurumuş hafif kanama ben valla ilk bebek olmasa bile evhamliyim biraz çocuklarımız zayıf noktamız hemen koştum hastaneye yaktı doktoru sonra k vitamini aşısı yaptirdi o niye doğduğunda yapılmıştı dedim kanama olunca tekrar yaptiriyoruz dedi .. çok şükür tekrar olmadı zaten alkolle silebilirsin varsa gazlı beze dokup

Benimde aktif değildi sabah kalktım göbek çevresinde kurumuş hafif kanama ben valla ilk bebek olmasa bile evhamliyim biraz çocuklarımız zayıf noktamız hemen koştum hastaneye yaktı doktoru sonra k vitamini aşısı yaptirdi o niye doğduğunda yapılmıştı dedim kanama olunca tekrar yaptiriyoruz dedi .. çok şükür tekrar olmadı zaten alkolle silebilirsin varsa gazlı beze dokup
Oyle sildim daha da kanamadi dünden beri yarin gideceğim bakalim ne der

bugün 4 haftalık oldu oğlum. çok kısa aralıklarla emme isteği var, 2 saatte bir gibi. bazen çok geliyor ve yediğinin çoğunu daha o an çıkarıyor ama çok istiyor bir yandan da. uyanık kalma süresi de arttı. uykuya direndiği oluyor mesela. siz de durumlar nedir?

bugün 4 haftalık oldu oğlum. çok kısa aralıklarla emme isteği var, 2 saatte bir gibi. bazen çok geliyor ve yediğinin çoğunu daha o an çıkarıyor ama çok istiyor bir yandan da. uyanık kalma süresi de arttı. uykuya direndiği oluyor mesela. siz de durumlar nedir?
38 günlük olduk yaklaşık 10 gündür akşamları saat 7 8 gibi bizdede uykuya direnme var gözünden uyku akıyor ama bir türlü uyutamıyoruz huzursuzlanıyor sonra

Bende bu konuya yazmak için geldim. İki gündür Çok az uyuyor sadece mem3 de ağlaması kesiliyor. Aç diye mama da veriyoruz ama fayda etmiyor. Göğsümde uyuyor yerine yatırdığım zaman hemen uyanıyor. 21 günlüğüZ daha. Genel olarak böyle mi ? Yoksa doktora götürsem mi

Bende bu konuya yazmak için geldim. İki gündür Çok az uyuyor sadece mem3 de ağlaması kesiliyor. Aç diye mama da veriyoruz ama fayda etmiyor. Göğsümde uyuyor yerine yatırdığım zaman hemen uyanıyor. 21 günlüğüZ daha. Genel olarak böyle mi ? Yoksa doktora götürsem mi
Bizimde uykumuz degisti gunduz daha cok uyuyor ama aksam dedigin gibi kucakta olmak istiyor ama cok dogal anne kokusuna kalp atisina sicakligina ihtiyac var huzursuzluktan sıkıntıdan oldugunu sanmam. Memede de ayni sekilde emmesede durmak istiyor ilk uc ay o nasil isterse o 🙂

Bizimde uykumuz degisti gunduz daha cok uyuyor ama aksam dedigin gibi kucakta olmak istiyor ama cok dogal anne kokusuna kalp atisina sicakligina ihtiyac var huzursuzluktan sıkıntıdan oldugunu sanmam. Memede de ayni sekilde emmesede durmak istiyor ilk uc ay o nasil isterse o 🙂
Gunduz de uyuyamıyoruz. Banyo yaptırdık öyle uyuyor şimdi. Umarım dediğiniz gibi bir şey yoktur.

X