2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Usutmustur canım yada sütünden geçmiş olabilir sen falan usuttun mu yada soğuk birşeyler mı yedin içtin veya cereyanda rüzgarda faln kaldın mı . Yumuşak bı bezle karnını sar sikmadan. Sıcak dursun karni
Ben usutmedim de galiba banyo yaptirirken bebegim üşümüş olabilir hızlı da hareket ediyorum ama belki o zaman usutmustur, deneyeyim karnini sarayim belki iyi gelir teşekkür ederimm

Ben usutmedim de galiba banyo yaptirirken bebegim üşümüş olabilir hızlı da hareket ediyorum ama belki o zaman usutmustur, deneyeyim karnini sarayim belki iyi gelir teşekkür ederimm
Olabilir benimki de öyleydi gazını faln cokk rahat çıkaran bı çocuk ama karnı gaz dolu garul gürül ediyo belli biraz zorlanarak masaj yaptım çünkü yaptirmiyo sonra karnını sardım 3 gündür iyi şükür bana iyi geldi

Bende öyle 5 yaşında da bı kızım var ama Allah versin meyveydi cipsti cerezdi çaya bisküvi bandiriyorum falan🤭 napcaz ya nasi vercez bilemedim sen birşeyin kalmamış masallah keşke bende o kadar verebilmiş olsaydım. Kaç gün oldu doğum yapali
Bugün 37.gün ilk başlarda çok hızlı kilo verdim de şimdi hızı azaldı artık ilk 10 gün günde 1 kilo gidiyordu ben biraz da gebe kaldığım kilonun altına düşmek istiyorum aslında 😂

Kotuyu düşünme lütfen bende bayram araya girdiği için almadılar kanı veremedik geçen hafta pazartesi verdik aramadikar beni de daha. Sen normal vaktin de mi verdin. Bizim verdiğimizde 13 gunluktuk. Bir.lade 72.saatten sonr ilk bı haftanın içinde alınması lazım dq
Biz birinci haftada vermiştik tam kaç günlüktü hatırlamıyorum
Hastaneden alınan kan için hala aranmadık. Sorun yoksa aranmıyormuş zaten genelde

Bugün 37.gün ilk başlarda çok hızlı kilo verdim de şimdi hızı azaldı artık ilk 10 gün günde 1 kilo gidiyordu ben biraz da gebe kaldığım kilonun altına düşmek istiyorum aslında 😂
Valla benim 20. Günüm bugün doğum yapalım ilk 1 hafta müthiş bir ödem vardı öyle ki yuruyemiyodum bile . Şükür sonra indi ayaklarımın şişleri. Bu 8 kiloyu da sonraki 10gunluk sürede verdim sanırım bilmiyorum ne zaman verdim. Bide benim şey oldu kanamam çok az oldu hemen kesildi doktor bayramdan sonra görüşelim kontrol için dedi. Perşembe günü anca gidebildik baktı dahimde kan birikmis dedi metiler diye bı ilaç verdi 1 hafta kullan dedi. İlk 10 15 gundeaslinda muazzam veriliyo ama sanırım kanamam olmadığından ben veremedim. Sonra da iştahım açıldı iste

Hastaneden alınan kan için hala aranmadık. Sorun yoksa aranmıyormuş zaten genelde
Hani geç falan mi verdin acaba diye. Neyse kötüyü düşünme herşey Rabbimden gelir onlar melek Rabbim korur onları stres olma ki sütun faln azalmasin . Dua edelim iyi olsun . Neydi bebisinin adı direkt ismen dua edersek daha sağlıklı olur duamiz

Eklentiler

• IMG_20230710_171116.jpg
    IMG_20230710_171116.jpg
    60,6 KB · Görüntüleme: 52
Hani geç falan mi verdin acaba diye. Neyse kötüyü düşünme herşey Rabbimden gelir onlar melek Rabbim korur onları stres olma ki sütun faln azalmasin . Dua edelim iyi olsun . Neydi bebisinin adı direkt ismen dua edersek daha sağlıklı olur duamiz
Damla ismi
Çok teşekkür ederim güzel niyetin için 🙏🏼
Şu 10 gün 1 hafta geçse de rahatlasam
Bu hastalık da öyle şeker-tansiyon gibi bir şey değil ki.. olanlarda ömür en fazla 30 yılmış. İlk kez duyuyorum böyle hastalık mı olur 🥺

Ay ne zormuş emzirmek emzirememek kafam çorba oldu iyice yani mamaya hastaneden çıkmadan bulaştık zaten orası okeyde anne sütüde ne nazlı çıktı. tam yaşasın 60 cc gördüm diyorum bebeğim doycak biberonla veriyorum bide hepsini sonra bi bakıyorum doymamış çünkü midesi nerdeyse 90 cc alıyor sonra bi 30 cc mama neyse diyorum olsun böyle böyle olcak yinede devam. Öf bugün asla doymak bilmedi ben 30 cc süt anca cıkarabildim sabah sürekli emdi hatta bi mememi emerken diğerinden düy akmış pijamama nasıl sevindim. Öğleden sonra asla doymadı 12de mama yedi sonra uyudu 3 ten sonra meme+ mama + anne sütü arada kaka yaptı 60 cc mama + 20+30 kaka yaptıktan sonra bi haller oluyo zaten napcağımı şaşırdım 60 cc verdikten sonra biberondan ağlayarak ayrıldı tekrar arandı bir sürü meme sağayım dedim 10 cc anca süt cıktı stres yaptıkça oda kaçtı sonra 60 cc bida yedi bölük pörçük karnı tam doymayınca kakada yapmakta zorlanıyor bölük pörçük yiyince doymakta zorlanıyor aklım çorba oldu yetersizlik hissi boğdu lohusalık dersen 🤢🤢 süt sağıyım diyorum tam oldu 2 saat herşeyi yiyor sonra tekrar emmek istiyor emcek süt olmuyor bu seferde onada kafam karışıyor. Ay aslında mama işi ne kolaymış ama kıyamıyor işte insan napcam bilmiyorum ben yetişmeye çalıştıkça o büyüyor mememde süt büyümüyor🤧
Merhaba Allah atali anali buyutsun. Bu mesaji yazdiginizda galiba bebeginiz 2 haftalikti. Benim bebegim de şu an 2 haftalik ve aynen sizin yasadiklarinizi yaşiyorum. Tek fark benim bebegim memeyi de istemiyor. Sadece sagdikca veriyorum. Ve bebek memeyi emmedikce sutum de azaliyor malesef. 45 mamayla basladik 2 saatte bir. 60a kaldirdik ama bugun 60la da doymuyor. Ilave 30 da yaptim verdim 90 cc mama yedi. 2 haftalik bebek için çok fazla oldugunu dusunuyorum. Sut olsa neyse de 90 mama biraz fazla gibi. Ama internette okuduklarimdan midesinin kapasitesi 90 100 zaten. Yani fazla degil. Siz şu an nasil devam ediyorsunuz? 60ta durdurul uyuttum resmen huzursuz uyudu. 2 saati huzursuz şekilde geçirdi. Şimdi 90 verdim çok rahatladi ve sakince uyuyor MasaAllah. Bari 2.5 saat idare etse 90

Çok sağolun inşallah öyledir valla dünya başıma yıkıldı
Hamileliginizde çok evhamliydiniz. B3nce test hatalı. Ama siz çektiniz kendinize. Lütfen üzmeyin kendinizi. Bende hep sariliktan korkuyordum.ikinci gün sariligi yüksek çıktı. İçinizi lütfen ferah tutun. Hiç sıkıntı olmayacak.

Benim de sadece yüzünde uçları beyaz beyaz sert sivilceler oldu ya hergun artiyo bide bazıları sönüyor yerine yenileri cikiyo ebe bebeklerde olabiliyo öpmeyi. Faln dedi ama
ayyy o beyazlar bizde de çıkıyordu ama normalmiş. benimki mahvoldu ya havalar aniden ısındı boynu önce pişik sonra yara oldu sonra etrafına sıçradı bi baktım koltuk altları olmuş kulak arkası ve poposu hatta bacaklarının arka tarafı boğum kısmı 😵‍💫😵‍💫😵‍💫 en kötüsü de boynu resmen açık yara gibi. iki gündür bi krem kullanıyorum ama perişanız geceleri yine çok ağlamaya başladı gündüz daha iyi
sen de kilo verirsin bence iyi de vermişsin zaten 🥰🥰 hele bu tempoda tekrar kilo alacağımızı hiç sanmıyorum birkaç gündür yemek yiyebildiğime şükrediyorum üstelik annem de yanımda🤣

Size de çok geçmiş olsun. Ama bizim sıkıntılı çıkan çok tehlikeli bi hastalıkmış. Hastanın ömrü 30 yıl falan diyor. Valla ne yapacağımı şaşırdım :KK43:
kız ben de internete baktım hemen ömür boyu tiroid ilacı kullanacak falan yazıyordu aynı senin gibi mahvoldum ama içini ferah tut ilki ya yanlış çıkıyor ya da ikinciye kadar düzeliyor ♥️♥️

kız ben de internete baktım hemen ömür boyu tiroid ilacı kullanacak falan yazıyordu aynı senin gibi mahvoldum ama içini ferah tut ilki ya yanlış çıkıyor ya da ikinciye kadar düzeliyor ♥️♥️
İnşallah şu bir hafta geçsin de bakalım ne çıkacak. Çok teşekkür ediyorum 🙏🏼
Valla gazmış sancıymış hepsi çok basit kaldı artık gözümde. Meğer ne hastalıklar varmış :KK43: akraba da değiliz akraba evliliğinde oluyormuş asıl bu hastalık.

Sana içime doğanı diyeyim hatalı test bak gör hiç bir şeyi yok bebeğinin sakın kafama takma sen sütüne güven Allah’ın verdiği cana Allah dur demedikçe durmaz bir hastalık için 30 deseler 80 Yaşar belki bilemezsin ayrıca yani çok ciddiye alma bence gerçekten bunuda boşun yazdım ama çünkü içime doğan şu test hatalı

X