2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar benim bebe dün gece ve gündüz adam akıllı uyumadı kesintisiz en fazla bir saat uyudu. Ama bu gece uyanmak bilmiyor. En son 2 buçuğa doğru besledim saat 6 buçuk oldu mışıl mışıl uyuyor altını da temizledim uyanmadı devam ediyor. Ne yapıcak bilmiyorum 🤷🏼‍♀️ uyumaya devam etse acıkınca kendi kalkar mı yoksa şekeri mi düşer bugun 19 günlüğüz

Kızlar benim bebe dün gece ve gündüz adam akıllı uyumadı kesintisiz en fazla bir saat uyudu. Ama bu gece uyanmak bilmiyor. En son 2 buçuğa doğru besledim saat 6 buçuk oldu mışıl mışıl uyuyor altını da temizledim uyanmadı devam ediyor. Ne yapıcak bilmiyorum 🤷🏼‍♀️ uyumaya devam etse acıkınca kendi kalkar mı yoksa şekeri mi düşer bugun 19 günlüğüz
bence kendi kalkar sarılık tehlikesi yok sonuçta 🥰 benimki de bir gün uyumuyor bir gün daha çok uyuyor gibi sanki.

Al bende den de aynı korku uyku uyuyunca korkuyorum şeker düşer diye vicdan azabı ayrı korku ayrı deliye dönüyorum ne yapsam diye bu düşünceler bile beni stres yapıyor yeterince

Kızlar biz 3 haftalık olduk kabızlığa çare bulamadım ama şunu farkettim 4 günde bir kere yapıyor oğlum ama baya çok yapıyor o arada gaz içinse kimyon kürü Saraçoğlu onu yaptım ama şekersiz.sarılık 4-6 hafta içinde tekrarlayabilen bir durummuş aklınızda olsun çok uykular şeker düşmesi yada sarılık nüksetmesi olabiliyor ama sarılık baştaki gibi fırlamıyor kontrol altına kendinizde alabiliyorsunuz beslenmeye dikkat etmemiz gerekiyor 2 saat bir beslemek güzel ben deniyorum ama başarısız 2 saat memede kalıp diğer vakitle birleştiriyor resmen.ama 3-3,5 saat sanırım acıkıyor öyle hissettim.bendeki durumlar bunlar

Annem var yanımda hala ama o kadar yorgun oluyoruz ki ütü yapamıyoruz aslında evet ben de yapılmalı diye biliyorum ama yıkayıp yıkayıp giydirdik hep 10 gündür 🤦🏻‍♀️
Benim oğlan hemen hemen
her altını açtığımızda çiş yapıp elbisesini,altdaki örtüsünü batırıyor,annem yıkayıp ütülüyor sağ olsun,ben de tek başına yetişemezdim
Kızlar bebeklerinde gaz problemi başlayanlar gazını çıkarmaya iyi gelen neler yapıyosunuz ??
Her emzirme sonrası dik tutup beline hafifce vurup sıvazlıyorum.Rezene çayı içiyorum,1-2 çay kaşığı bebeğe de veriyorum.

Kızlar 1 aylık olduk bugün aşımızı da olduk 3070 gr doğmuştuk 4100 gr olmuşuz mama takviyesini baya azalttık en fazla iki kere veriyorum bazen gece iyi uyurken bazende uyumuyor hergün yeni bir hale bürünüyor defne kuşum 😇 bizdede durumlar şimdilik böyle..

Kızlar 1 aylık olduk bugün aşımızı da olduk 3070 gr doğmuştuk 4100 gr olmuşuz mama takviyesini baya azalttık en fazla iki kere veriyorum bazen gece iyi uyurken bazende uyumuyor hergün yeni bir hale bürünüyor defne kuşum 😇 bizdede durumlar şimdilik böyle..
Peki hala geceleri 2 saatte 1 mi uyandırmaya devam edeceksin?
Gece benim Kızı 3 de uyandırdım saati geldi diye geri uyuduğunda saat 6ydı 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Şu uyandırma işleri beni tek yoran şey nerdeyse

Peki hala geceleri 2 saatte 1 mi uyandırmaya devam edeceksin?
Gece benim Kızı 3 de uyandırdım saati geldi diye geri uyuduğunda saat 6ydı 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Şu uyandırma işleri beni tek yoran şey nerdeyse
Yok hayır 1 haftadır falan bıraktık artık 2 saatte bir uyandırmayı kendi kalkıyor en geç 2.5 saatte genelde 1.5 saatte falan ben her ihtimale karşı saat kuruyorum çok geçe kalmasın die ama henüz çok gecikme yaşamadık

kızlar 2 numara beze geçtiniz mi? Kızım 20 günlük 1 numara sızdırmaya başladı. 4 paket toplu bez sipariş etmiştim iptal edip 2 ye mi geçsem?

kızlar 2 numara beze geçtiniz mi? Kızım 20 günlük 1 numara sızdırmaya başladı. 4 paket toplu bez sipariş etmiştim iptal edip 2 ye mi geçsem?
Ben hiç 1 kullanmadım hep 2 kullandım bu hafta itibariyle 3 e geçtim sıkıyordu sızdırıyordu artık sende geçebilirsin

Ben hiç 1 kullanmadım hep 2 kullandım bu hafta itibariyle 3 e geçtim sıkıyordu sızdırıyordu artık sende geçebilirsin
Evet geceleri 3 saati bulursa uyanması hep geçiriyor 1 numara
İptal ettim 2 numaradan alayım bari, e bebekle trendyol arasında baya 80-90 lira oynuyo ordan alıyorum ben de hep

bir de şu videoyu uygulayayım diyorum ama açken izin vermiyor tokken yapsam 🥴

Ben bir yerde okumuştum. Şimdi hatırlamıyorum.6 haftadan sonra kolik olup olmadığı anlaşılır diye yazıyordu. Doktora gidince bir sor istersen.vid3odaki gibi yatan bir bebeğiniz varsa ne güzel. Altını değiştirirken bile zorlanıyorum. Sanki dayak yemiş gibi agliyor

Benim çocuğum 14 günlük prima kullanıyorum hep sızdiriyor. Düzgün yapamadığıma yoruyorum. Çünkü daha doğum kilosuna ulaşamadı.

ben 4 paket 42 li 1 numara bitirdim sonra 4 paket de 2 numara almıştım 2ye geçtim. neredeyse bitmek üzere ama 3 seferdir çişi üstüne yatağa çıkıyor. pek sıkmıyor aslında ama anlamadım. çok hareketli diye mi, bez mi kötü. sleepy kullanan var mı aranızda

Ben bir yerde okumuştum. Şimdi hatırlamıyorum.6 haftadan sonra kolik olup olmadığı anlaşılır diye yazıyordu. Doktora gidince bir sor istersen.vid3odaki gibi yatan bir bebeğiniz varsa ne güzel. Altını değiştirirken bile zorlanıyorum. Sanki dayak yemiş gibi agliyor
hele açken hiç durmuyor😔 altını değiştirirken daha sakin artık benimki. inşallah senin bebişin de geçer. kolik mi değil mi bilmiyorum ama gece 2-3 saat katılarak ağlaması var genelde gazdan oluyor. sağlık ocağındaki ebe çok normal dedi böyle kendi kendime çözüm arıyorum bu masajı dün gece yapmaya çalıştım galiba iyi geldi.

Ben isilige sürüyorum iyi geliyor. Ama bu açık yara gibi duruyor. Canını yakar mı acaba
Anne sütü de iyi geliyor diye okumuştum bi dene istersen sütün zararı olmaz sanırım
bugün iki defa denedim günde üç dört defa da hametan sürüyordum yaklaşık 1 haftadır böyle bence hava almadığı için iyileşmiyor. sıcaklar da iyice bastırdı. canı acımıyor sanırım çünkü oraya dokunduğumda ağlamıyor. genel bi ağlaması var ama orayla mı ilgili bilmiyorum 🤣 annem 3 günde 1 yıkıyordu artık her gün yıkamaya karar verdim çok sıcak

X