2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kizlar bebeği memede uyuyan var mı? Benimki öyle uyumak istiyor, koyunca direk uyanıp ağlıyor ve 40 dakika ve üstü emiyor, bu da çok uzun geliyor
Benim bebeğim de öyle meme emerek uyuyor. Doktorlar sağlam 15 dk etmesi yeterli diyor. Bu yüzden emip emmediğini dinlemeyi bırakıyorum bir süre sonra. Doktorlar sütle ilgili soru sorunca şaşırıp kalıyorum.

Hanımlar merhaba. 11 gün önce normal doğum yaptım. Kanamalarım 3 gün önce bitmişti ama bugün tekrar başladı. Bitip tekrar başlaması normal mi? Bide başından beri kötü kokuyor kanamalarım. 4 gün önce doktor alttan muayene yaptı bir sorun görmedi. Sizin kanamalarınızda koku oluyor mu
Kan kokar. Ama ağrı sızı çok fazlaysa bir tahlil ver. Bende koku ve ağrı vardı .yüksek enfeksiyon cikti

Ben dr la konusacam eğer basit bi operasyonda tüpleri baglatacam

Ilk hafta çocuk dr muayene ediyor, sariligina bakıyor, aile hekimliği boy kilo ölçüp topuk kani alıyor

Ya yok ne utusu sadece hastane çantasına uyuleyip koydum gerisi Allaha emanet 🤭

Balkona,asip kurutuyorum ben,ütü falan da yok, ilk çocukta herseyini ütüler, içeride kurutur, 1 damla leke olsa yada su damlasa üzerini değişirdim, suan asiri titiz ve hafif ruzgar esse hasta olan bir cocuk kendisi, kizi saldim gitti, bakalim bu kez nasil olacak, çok üzerine düşmemek gerek

Canım kanama 40 gün sürer, bi durur bi baslar, bi azalır bi çoğalır o şekil devam eder
Kocan baglatsin 😅😅 her eziyeti biz çekiyoruz

Hiç sorma ek gıda süreci gelsin diye dört gözle bekliyorum
Ben de her mama verişimde üzülüyorum ama yapcak bi şey yok 🤷🏻‍♀️
Alışacaz ya baska yolu yok doymayan bebege ne yapalım yani🥴
kızlar lütfen moralinizi bozmayın o mamalar bebekler için üretilmiş gıdalar kendinize yüklenmeyin bu olay çok normal hiç suçunuz yok.
ayrıca bence gayet iyi almış bizimki de yakın kiloda ebe çok iyi dedi Cansu Merve Cansu Merve
ben artık söylenenleri takmamaya çalışıyorum ilk topuk kanı verdiğimizde ebe hiç tutamıyorsun demişti hem sezaryen olalı 1 hafta olmuş hem daha yeni hayatıma alışamamışım her gün topuk kanı vermiyoruz sonuçta dedim bozuldu.
bizim millette haddi olmadan kendisini ilgilendirmeden soru bile sormadan o kadar moral bozucu yorum yapıcı var ki. hepsini allaha havale ediyorum benim canımı çok yaktılar bu konuda hakkımı da helal etmiyorum. bebişim hapşırıyor eşimin halası üşütmüşsünüz diyo he üşüttük çocuğu buzluğa koyduk insanlar deli mi ne 🤷🏻‍♀️
Her kafadan bir ses çıkıyor işte Allah yardımcımız olsun. Bencede aslinda kilo artışı normal ama o niye oyle dedi anlamadim neyse bir ay aşısına az kaldi kendi ebemiz ne derse ona göre hareket ederim.

Aslında haklısın neden herşeyi kadınlardan bekliyorlar. Erkekte kendini kısırlaştırabiliyor bir zahmet onlarda elini taşın altına koysunlar.
Evet aynen. Mesela ben sezeryan doğum yapmak zorunda kaldım üstüme düşen herşeyi yaptığımı düşünüyorum gerisi onda 😁

Sürekli havalandırıyoruz odaları, hayvan vs de yok evde
Çekiyoruz aletle her çektiğimizde geliyo mutlaka. Ama solüsyon dökmüyoruz solüsyon döküp çeksek daha mı iyi olur acaba? Eczacı koymayı unutmuş hep kuru çektik şimdiye kadar günde 2-3 kere
Nemlendirmeden çekmek zarar verir ve her gün önerilmiyor. YouTube da videolar var sf ile yıkayın ben günde 2 yapıyordum bebeğim grip oldu burun akıntısı vs. Doktor 6 kere yıka dedi aspirasyon 2 günde bir yapıyorum. Yıkama her gün
Tabii farklıdır mama kutusunda bile yazıyor her bebek miktarı bitirmek zorunda değildir vs diye
emzirsem de şu miktar konusuna takılmasam çok iyi olcak ama maalesef hala meme reddine devam
Ben emzirirken 30 dk tutuyorum bitince alıyorum memeden çok şeyse 40 dk. Max. Sonra aransa da almıyorum gazını çıkarmaya çalışırken aranması gidiyor. Verdikçe mama isterler şuan daha yeniyse emme refleksleri var açlıktan değil kucak istediklerinde gazı olduğunda da emmek istiyorlar. Günlük alması gereken mama miktarı kiloX150 günde kaç kere veriyorsanız ona bölün bir beslenmede çıkan miktarı verin. Yada mama da yazanı benim oğlum 56 günlük 70-80 veriyorum
Bugun bizim de sağlık ocağı boy kilo takibi vardı gittik. Bizim ebemiz izindeymis baska biri ilgilendi kilosu icin orta almış dedi bir ayda bir kilo almasini bekleriz bebeklerin dedi son tartidan bu zamana 14 gun olmus 500 gram civari almasini bekleriz dedi 3900du en son 4460 ölçtü 100 gramini kiyafetten düştü her halukarda zaten 460 gram almis oluyor kötü değil ama iyi de değil dedi. Mama veriyorum dedim mamayi arttir dedi bu arada ben mamayi duzenli saatler arasi vermiyorum emiyor beni doymazsa mama veriyorum doyarsa vermiyorum. Bir de diyor niye mama veriyorsun sütün yetmiyor mu yahu yetse zaten niye mama vereyim sağlık çalışanı da böyle derse yani😤 mamayi da birakmak isterken artir demesine de üzüldüm bebek beslemesi ne zormuş 😔
Ayda 500gr. -1 kilo alımı normal. Her bebek fazla kilo alacak diye bir şey yok hala ztombik bebek takıntısından kurtulamıyorlar. Biz insanlarda kimimiz minyon kimimiz değil her bebekte aynı değil stres yapmayın

kızlar ben günde 1 defa otribebe sıkıp çekmeye çalışıyorum genelde bir delikten sümük geliyor ama hala burnu tıkalı gibi. daha fazla yapmalı mıyım

bir de şu videoyu uygulayayım diyorum ama açken izin vermiyor tokken yapsam 🥴

kızlar oğlumun boynu isilik olmuştu pişik kreminden sürdüm geçti çoğu yeri ama hava almayan tam gıdı kısmı yara gibi olmuş çok kötü 😔 önerisi olan var mı napabilirim
1ED20D7F-1E07-4D7D-A30B-562225E01774.jpeg

X