2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Eşim geçen cuma sleepy 1 numara almıştı,önce kullandığımız bezden daha küçük gibiydi,2-3 tane kullandıktan sonra oğlum pişik oldu,hala tam iyileşmedi.Ama sleepy'yi beğenen çok,ama bizim oğlana yaramadı.
biz de çok büyük bi pişik problemi yaşamadık ara sıra kızarıklık oluyordu ama bu taşma olayı can sıkıcı sürekli altındakileri yıkamak zorunda kalıyorum 🤣🤣 diğer grupta molfix i övdüler molfix aldım internetten

Bende aynı durumdayım. İki saatte bir mutlqkq mama istiyor. Gerçekten aç oldugu için istiyor bunun farkındayım. Sütümuzu arttırıp mamayı bırakmamız gerek ama nasıl bilmiyorum. Bı emzirme danışmanından yardım alsam olurmu ki acep!?
Ooff yada salivericez yapacak bişi yok galiba
Ben onuda yaptım canm emzirme eğitimine girdim ki zaten üçüncü çocuğum benimde tecrubeliyizde inanki bende nasl yapicam bilmiyorum .. zaten memeyide zor tutuyo kısa emiyo her ikisini de peşpeşe ama uyumuyo agliyo mama yedinmi uyuyo .. ne bilim bacım çok takılıyorum mama vermemek için ama akışına bırakalım yada ne biliyim zorlamak da olmuyo

Süt arttırma için bestlak damla kullanıp sütü artan oldu mu? Ben 1 haftadan fazladır kullanıyorum ama bence gözle görülür bir fark yaratmıyor. Hatta sanki kaşıntı yaptı bende. Emin olamıyorum. Ebebekte satılan promalt daha etkili oldu bende
Ben bugün aldım o damladan daha kullanmadım mamillac kullanıyodum o pek işe yaramadı sanki
Evet o içeceklerden 2 günde 1 içiyorum bana da etki ediyor gibi geldi
Bebeğim hiç emmediği halde 1 haftadır mama vermedim nerdeyse, sağdığım halde geliyo hala sütüm

Kızlar aspiratör olarak ne kullanıyosunuz? Eczane bruno baby diye bi markayı vermiş ama otri bebeyi de internette çok övmüşler

Ben onuda yaptım canm emzirme eğitimine girdim ki zaten üçüncü çocuğum benimde tecrubeliyizde inanki bende nasl yapicam bilmiyorum .. zaten memeyide zor tutuyo kısa emiyo her ikisini de peşpeşe ama uyumuyo agliyo mama yedinmi uyuyo .. ne bilim bacım çok takılıyorum mama vermemek için ama akışına bırakalım yada ne biliyim zorlamak da olmuyo
Evet üçüncüler niye bize böyle yaptı ya😅 ben ilk çocuğumu üç buçuk ay emzirmistim ikinciyi onbeş ay emzirdim. Senin diğerleri nasıldı?

Kızlar bestlak damla, brewears yeast b12, rezene, incir , kuru dut, helva ,dereotu daha aklıma gelmeyen birçok şey yapıyorum . Daha gözle görülür bir sonuç göremedim bunlarda.
Sadece maltana içecek bı tık sütümü arttırdı sanki.

Ben bugün aldım o damladan daha kullanmadım mamillac kullanıyodum o pek işe yaramadı sanki
Evet o içeceklerden 2 günde 1 içiyorum bana da etki ediyor gibi geldi
Bebeğim hiç emmediği halde 1 haftadır mama vermedim nerdeyse, sağdığım halde geliyo hala sütüm
Hiç üzülme canım emziremiyoeum diye. En azından anne sütü ile besleniyor. Düzenli sağım yapmayı ihmal etme. Nasıl bir yol izliyorsun anlatirmisin? Sağım makinenin markası ne m mnun musun?
Dayımın kızının bebegi 3 aylık sağım yaparak besliyor b begini. MasaAllah süt deposu var dolabında. Keşke en başlarda bu kadar uzmeseydim kendimi şimdi daha rahatım diyor hatta🥲

Bende aynı durumdayım. İki saatte bir mutlqkq mama istiyor. Gerçekten aç oldugu için istiyor bunun farkındayım. Sütümuzu arttırıp mamayı bırakmamız gerek ama nasıl bilmiyorum. Bı emzirme danışmanından yardım alsam olurmu ki acep!?
Ooff yada salivericez yapacak bişi yok galiba
Aç olduğunu nerden anlıyorsunuz

Hiç üzülme canım emziremiyoeum diye. En azından anne sütü ile besleniyor. Düzenli sağım yapmayı ihmal etme. Nasıl bir yol izliyorsun anlatirmisin? Sağım makinenin markası ne m mnun musun?
Dayımın kızının bebegi 3 aylık sağım yaparak besliyor b begini. MasaAllah süt deposu var dolabında. Keşke en başlarda bu kadar uzmeseydim kendimi şimdi daha rahatım diyor hatta🥲
Emzirmelerde emzirin e daha çok geliyor diyorlar ben iyice şaşırdım bu işe ben emzirmeye başlayınca sapınca çıkmamaya başladı

Valla en başta ben de çok takıyodum oturup ağladığım bile oldu. Ama artık kabullendim, her gün deniyorum yine ama olmazsa da napayım dediğin gibi en azından süt geliyor hala ❤️
İlk başta bende lansinoh manüel vardı o da baya güzeldi ama sürekli yapacağımı anlayınca lansinoh elektrikli aldım. En azından bunda tek elim boş oluyo diğerinde çok sıkılıyodum yaparken.
Ben sabahtan akşama kadar 2-3 saat aralıklarla sağım yapıyorum her seferinde 60-70 ml yapıp bırakıyorum zaten o kadar geliyo zorlasam da. (Sadece sabah ilk sağımda 90-100 gördüğüm oluyor) gece çok fazla uyanırsa ya da sabah ilk öğünde mama veriyorum süt olmadığı için mecburen
Bir de bazen 60 ml yetmiyor ağlıyor o zaman da 30 luk mama yapıyorum

Emzirmelerde emzirin e daha çok geliyor diyorlar ben iyice şaşırdım bu işe ben emzirmeye başlayınca sapınca çıkmamaya başladı
Emzirmeyle süt sağma arasında çok fark var bi doktorun sayfasında görmüştüm pompayla süt sağıldığı zaman süt gelmez çünkü pompa kanalları açmazmış memedeki sütü direk boşaltırmış ama bebek memeyi emdikçe kanallar açılıp dahada süt fazlalaşırmış canım

Kızlar bi sorum olacaktı normal doğum yapıpta kırktan sonra genital bölgeye ağla yapılırmı yani bi problem olurmu ?

Aç olduğunu nerden anlıyorsunuz
Eğer ağlamayla beraber emme reflekside yapıyorsa aç olduğunu anlıyorum. Ama sadece ağlama varsa kucak istiyor yada gaz sancısı diyorum. Çok şükür bizde gaz sancısı hiç olmadı. Birde bebek her ikisini emiyor diğer ikincisini emerken göğsümde ağlamaya başlıyor çünkü az geliyor sütüm. Bazen bebek sadece deri çekiyor gibi oluyor. Oderece boşalıyor göğüslerim.
En önenlisi 3 lt su
Annemin tabiriyle "hortum takacam artık kızım sana" diyor. 3 lt den daha fazla su tüketiyorum.
Valla en başta ben de çok takıyodum oturup ağladığım bile oldu. Ama artık kabullendim, her gün deniyorum yine ama olmazsa da napayım dediğin gibi en azından süt geliyor hala ❤️
İlk başta bende lansinoh manüel vardı o da baya güzeldi ama sürekli yapacağımı anlayınca lansinoh elektrikli aldım. En azından bunda tek elim boş oluyo diğerinde çok sıkılıyodum yaparken.
Ben sabahtan akşama kadar 2-3 saat aralıklarla sağım yapıyorum her seferinde 60-70 ml yapıp bırakıyorum zaten o kadar geliyo zorlasam da. (Sadece sabah ilk sağımda 90-100 gördüğüm oluyor) gece çok fazla uyanırsa ya da sabah ilk öğünde mama veriyorum süt olmadığı için mecburen
Bir de bazen 60 ml yetmiyor ağlıyor o zaman da 30 luk mama yapıyorum
Ne güzel anlattın sağol canım❤️
Benimde arkadaşımın verdiği Kraft elektrikli makine vardı. Güzel bir makineydi. Arkadaş doğum yapınca yolladım bikac gün önce. Ne kaybederim ya bı deneyeyim diye en ucuzlarindan kiwi marka elektrikli sipariş ettim. Çok beğendim. Masaj ayarı kademesi bı tık yukardan başlıyor daha hafif olmasını isterdim onun dışında bir sorun yok.

Evet üçüncüler niye bize böyle yaptı ya😅 ben ilk çocuğumu üç buçuk ay emzirmistim ikinciyi onbeş ay emzirdim. Senin diğerleri nasıldı?
İlki 4 ay filan amzirdim canm ikinciyi hiç emziremedim ben doğumum çok zordu hiç oturamiyodum dikişlersen valla bir ay ağlayıp dolanmistim evin içinde .. onyuzden buna çok uğraşıyorum ama nasip sağlıklı olsunlar biz zaten elimizden geleni yapıyoruz 😇

kızlar bu arada bebeğim iki gündür özellikle dün çok iyi gece katılmaları olmadı. yeni bir masaj öğrendim geçen burada paylaştığım. onu düzenli yapıyorum o mu faydalı oldu yoksa 1 ayı doldurduk atak geçiriyordu o mu bitti bilmiyorum. çok şükür inşallah böyle devam eder 🧿 aslında bana daha bağlı gibi ama en azından ağlaması azaldı o yeter🙈

X