2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
hoover çok daha uygunmuş bir araştırayım çok sağol

Bende hoover aldim ama daha kullanmak nasip olmadi, tasinacagim diye kurdurmamistim makineyi bebegimiz dogmadan tasinamadik yeni kurdurduk dolayısıyla. Kullanınca tekrar yorum yaparim
yaaa çok sevinirim diğerleri çok pahalı geldi anca bundan alabilirim gibi

Kizlar bebeği memede uyuyan var mı? Benimki öyle uyumak istiyor, koyunca direk uyanıp ağlıyor ve 40 dakika ve üstü emiyor, bu da çok uzun geliyor

Hanımlar merhaba. 11 gün önce normal doğum yaptım. Kanamalarım 3 gün önce bitmişti ama bugün tekrar başladı. Bitip tekrar başlaması normal mi? Bide başından beri kötü kokuyor kanamalarım. 4 gün önce doktor alttan muayene yaptı bir sorun görmedi. Sizin kanamalarınızda koku oluyor mu

Kizlar bebeği memede uyuyan var mı? Benimki öyle uyumak istiyor, koyunca direk uyanıp ağlıyor ve 40 dakika ve üstü emiyor, bu da çok uzun geliyor
Benimde 3 4 gündür memede uyuyor ama uykuya geçince memeyi bırakıyor hiç okadar uzun emmedi

Ben dr la konusacam eğer basit bi operasyonda tüpleri baglatacam
Kızlar bebek doğunca ilk hangi kontroller/aşı test vs yapılıyor? Bayram girdiğinden doğduğu günden sonra bir daha muayene olmadı
Ilk hafta çocuk dr muayene ediyor, sariligina bakıyor, aile hekimliği boy kilo ölçüp topuk kani alıyor
hala her giysiyi ütüleyip mi giydiriyorsunuz
Ben ütü işini bıraktım valla hamileyken hepsini ütüler ütüler giydiririm diyordum
Ya yok ne utusu sadece hastane çantasına uyuleyip koydum gerisi Allaha emanet
yıkadığıma şükrediyorum ben kurutma makinesi istiyorum ya ev aşırı toz oluyor
Balkona,asip kurutuyorum ben,ütü falan da yok, ilk çocukta herseyini ütüler, içeride kurutur, 1 damla leke olsa yada su damlasa üzerini değişirdim, suan asiri titiz ve hafif ruzgar esse hasta olan bir cocuk kendisi, kizi saldim gitti, bakalim bu kez nasil olacak, çok üzerine düşmemek gerek
Canım kanama 40 gün sürer, bi durur bi baslar, bi azalır bi çoğalır o şekil devam eder

Kızlar işitme testini herkes geçtimi, benim kızıma 3 defa farklı zamanlarda yaptılar, sol kulağı geçti ama sağ kulak geçmedi, ünv hastanesine sevk etti, onlarda 4 eylüle gün verdi

Peki lohusa kanaması kokar mı

Benimki de öyle. Kırkı çıkacak hâlâ aynı. Bazen 1 saat memede durduğu oluyor ama emmediğini biliyorum sadece memeyi ağzında tutuyor,azar azar oynatıyor. Pek yutkunmamaya başlıyor. Bir alışsaydı yatagında uyumaya diye dua ediyorym sürekli.

Almadan önce de baya bi araştırdım ayni marka kullanan arkadaşım da memnundu canim insallah ben de memnun kalırım kuran teknik servis de guzel makine dedi
inşallah ben de yorumlara baktım genel olarak çoğu kişi memnun kalmış güle güle kullanın canım

Benim bebek geceleri koynumda uyuyor, beşiğe imkanı yok yatmıyor anında uyanıyor, gece aciktikca hafif ağlıyor emerek geri uyuyor

Aynı durumdayız. Kucakta uyuyor yerine yatırınca birkaç dakikada uyanıyor ağlıyor. Her gün bir iki saatlik gündüz uykusuyla geçiyor. Şimdi kucagımda mesela,uyumuş. Yerine yatırmaya korkuyorum.
Yatırdığınız loş ortamda uyanmaya başladığı anda elinizi göğsüne/sırtına koyup diğer elinizle pışş pışş diye hafif ritim tutarsanız derin uykuya geçmesine yardımcı oluyor. Şimdi bulduğum bazı çözümleri yazacağım okuyabilirsiniz

Bebeği gaz problemi yaşayan gece ağlayan anneler ben kısmen fayda gördüğüm şeyleri yazacağım
Öncelikle biogaia başladım zaten sezaryenim nurse Harvey's de birkaç gün sonra başladım bunların etkileri var mı bilmiyorum çünkü eş zamanlı başka şeyler de yapıyorum ama bu ikisine devam ediyorum
Bebek uyanınca karnına gaz masajı yapmak bazen çok güzel gaz çıkışı sağladı. Bunun için bebeğin aç olması önemli yoksa karnından mideye baskı yapıp mide içeriğini yukarı itersiniz (reflü). YouTube dan 2 video izledim onları yapıyorum ben.
Emdikten sonra ağzından gaz çıkarmak önemli. Evet memede uyuması kolayımıza geliyor ama bebek için bu gerekli. Benim çocuk bi 5 dk sonra daha iyi çıkarıyor bazen bekliyorum öyle yapıyorum
Bebeğin ara ara az az emmesi değil 3er saat ara ile tam emmesi önemli, arada isterse memeyi verin ama 3er saat arayla ama öğünü olsun böyle olursa uykuya dalınca hemen uyanmıyor
Bebeği emzirdiniz yatırdınız 2 dk sonra mızırdanmaya başladı. Alıp kucakta gezdirmeyin. Yattığı yerden elinizi vücuduna koyup hafifçe pışpış yapın. Atıyorum yarım saat sonra derin uykuya geçebilir.
Ortam loş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…