2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Yani yetmiyosa verilir tabii. Mamaya nedense kötü gözle bakıyoruz annelik içgüdüsü galiba. Ama sütün yerini tutmasa da onun da faydası çoktur
Doktor kontrolünde doktorlar kilosuna göre söylüyormuş mamaya başlayın vs diye bizim kontrol haftaya merak ediyorum ne diyecek
Aynen canım gerekliyse veririz tabi. Sadece mamadan önce elimden geleni yapmak istedim. Bizim de pazartesi kontrol bakalım meraktayım 🙏🏻🙏🏻

Sen kendin de kabız oluyor musun canım?
Ben südümü artık sağmıyorum,eğer bebek emmeden sağdıysan,o kadar çıkması az,amma emdikten sonra sağdıysan normal diye biliriz.
Ben sık kabız olurum çok su içememe rağmen yediklerimse hiç kabız yapmayan şeylerdir bu nedenle özellikle dikkat ederim ama malesef durum bu fitil verdik halen yapmadı ama bebeğim sürekli gaz yapıyor fitili aldığından beri aralıksız

Bi gün benim ki de ıkınmaktan mosmor oldu ağlaya ağlaya bi hal olmuştu acile götürdüm film çekildi minik minik gazlar göründü 🙃 fitil yazıyorum ama çok zor durumda kalmadıkça verme dedi dr vermedim. Bazen saatlerce yapamadığı oluyor eşimle masaj yaparak çıkarttırıyoruz bazen napsak da çıkmıyor artık alıştım ilk olduğu günler hastaneye koşmak istiyordum böyle böyle büyüyecekler demekki 🤷‍♀️
Aynen bende şimdi onu yazdım bitkisel bir fitil verdi ebe 4. Gün kakasız ve morarak oğlum saatlerdir pırt yapıyor

Kızlar gece uyumuyor benim minnoş. Uykusuzluktan bi hal oluyorum 4 ay böyle mi geçecek nasıl geçecek
Aynı durumdayız. Kucakta uyuyor yerine yatırınca birkaç dakikada uyanıyor ağlıyor. Her gün bir iki saatlik gündüz uykusuyla geçiyor. Şimdi kucagımda mesela,uyumuş. Yerine yatırmaya korkuyorum.

pirinç lapası muhallebi falan veriyorlarmış hiç düşünme eskileri bence kafanızı rahatlatana kadar bir meme bir mama verin ve düşünmemeye çalışın. bir bakmışsınız sütünüz fışkırıyor 🥰 kafa rahatlığı çok önemli sanki. ben bir şeye üzüldüğümde ki son günlerde çok üzülüyorum, hemen sütün azaldığını fark ediyorum. bu mamalar bebişlere özel üretilmiş mama vererek bebeğimize zarar vermiyoruz 🥹♥️
Ay çok haklısın en önemlisi kafa rahatlığı en büyük problemim bu bi salabilsem herşey güzel olacakta bi salamadım

Valla ben de. Zaten uyuduğu 2-3 saatte kendim mi uyusam, evi mi toplasam, süt mü sağsam hepsi birbirine giriyor. Normalde yenidoğan hep ütü gerekir vs diye okuyodum da gerçekten yıkadığına şükrediyorum ben de. Sağolsun atletleri hep kaka çiş 😂😂
Ben de istiyodum bi ara alcaktım kıyafetler mahvoluyo dedi bi iki tanıdığım. Ama sonradan araştırınca baktım meğer onlar yanlış kullanıyomuş :63:
Vala kızlar kurutma candır benim hep vardı hep şükrediyordum şimdide şükrediyorum kıyafet kötü falan yapmıyor yapsa bile çok uzun zaman zaten hevesimiz kaçıyor o kıyafetten. Kırışıkmıç şuymuş buymuş gözüm görmüyor vala hemen çıkarırsan makineden kırışıkta olmuyor ki kurutma candır bir kadının kendine yapabileceği en güzel hediye nem derdi yok kurudu kurumadı derdi yok vala bebişin kıyafetleri bitiyor hemen yıkıyorum 2 saat içinde üzerinde bi saat yıka bi saat kurusun

Bir doktor emme şeklini değiştireceğini iddia etti ama. Siz emzik ile böyle bi şey yaşadınız mı? Benim sıpa meme ucumu ısırıyor damaklarıyla nasıl acıtıyor. Bunu bi gaz sancısından acı çekerken bazı geceler bir de meme acısından finger feeding (parmak kenarından sonda ile sağılmış süt verme) sonrası emeceğinde yapıyor. Tekrar düzelmesi için uğraş veriyorum bunlardan sonra. O yüzden korkuyorum emzik de buna teşvik eder mi diye
Meme ucunu tutuyorsa yanlış pozisyon diyorlar. Ben 1 aydan sonra verdim sıkıntı yaşamadım hiç. Damaklı değil emziğim. Emme şeklinde değişme olmadı ama her bebekte bir değil
Kızlar bebisden giremiyorum bende. Bende iki satte bir mama takviyesi yapanlardanim maalesef. Sütüm yetmiyor :KK43: ama kendimi de bunun için yipratmayacagim. Bebeğimin sol koltuk altında top top birşeyler çıktı.ciban gibi aynı. Hemen çocuk acile götürdük. Lenf bezleri şişmiş ve iltihaplanma dedi doktor. Kan ve ultrason yapıldı. Antibiyotik başlandı. 15 günlük yavruma antibiyotik başlandığı için o kadar üzgünüm ki anlatamam size. Duanızı beklerim
Benim bebeğim ateşlendi bir türlü düşmedi kanda enf. Hafif var antibiyotik başladık bizde ilk doğduğunda da yoğun bakımda almıştı iyiliği için veriliyor üzülmeyin
Ayy az önce yarım saat uyumuşum rüyamda hamileydim tekrar ben şok 🙄
Bu ara en büyük korkum valla. En az 2 sene tabii ki istemiyorum korunma yöntemi olarak doğum kontrol hapı varmış sanırım sütü etkilemeyen.
Biz prezervatif ile korunuyoruz Hap ile korunacaksanız doktorunuza danışın
ben direkt ilişkiyi kestim kafamda bitirdim çok rahatım 🤣🤣🤣🤣
hala her giysiyi ütüleyip mi giydiriyorsunuz
Ben ütü işini bıraktım valla hamileyken hepsini ütüler ütüler giydiririm diyordum 💆🏻‍♀️
Ben bırakalı çok oldu sadece yıkıyorum

Valla ben de. Zaten uyuduğu 2-3 saatte kendim mi uyusam, evi mi toplasam, süt mü sağsam hepsi birbirine giriyor. Normalde yenidoğan hep ütü gerekir vs diye okuyodum da gerçekten yıkadığına şükrediyorum ben de. Sağolsun atletleri hep kaka çiş 😂😂
Ben de istiyodum bi ara alcaktım kıyafetler mahvoluyo dedi bi iki tanıdığım. Ama sonradan araştırınca baktım meğer onlar yanlış kullanıyomuş :63:
kesinlikle bi mutfağa girip bulaşıkları dizmek bile bana şu an lüks geliyor🙈 ev temizliği ütü vs hak getire. ki şu an bizimle o kadar vakit geçirmiyorlar bu tempoya alışmak zorundayız biraz korkuyorum açıkçası🙈 bizim kıyafetler çarşaf falan da hep lekeli 🤣 kakayı zorla yaptığında altını açıp bekliyoruz genelde attırıyor her yer sapsarı 🙈
ay inşallah alabiliriz benim şu an evde annemin eşyaları da olduğu için pek yer yok. bütçe de yok ama ayarlamaya çalışacağım çünkü günde 2 defa falan makinenin çalışması gerekiyor e ütü de lazım sanırım kurutma sonrası ütüye çok ihtiyaç olmuyormuş ben en çok tozları bir nebze azaltacağı için istiyorum. makineden çıkarıyorum tozlu kuruyunca kaldırıcam bi bakıyorum tozlu🥴

Kızlar bebeğin cildi ilk banyodan sonra pul pul kabardı deri attı. Şimdi de kıpkırmızı kollarında yüzünde kırmızı kabartılar çıktı egzama gibi isilik gibi. Böyle olduğunda ne yapmam lazım? Ne kullanıyorsunuz? Şampuan mı yaptı kullandığım nemlendirici mi yaptı acaba

Kızlar bebisden giremiyorum bende. Bende iki satte bir mama takviyesi yapanlardanim maalesef. Sütüm yetmiyor :KK43: ama kendimi de bunun için yipratmayacagim. Bebeğimin sol koltuk altında top top birşeyler çıktı.ciban gibi aynı. Hemen çocuk acile götürdük. Lenf bezleri şişmiş ve iltihaplanma dedi doktor. Kan ve ultrason yapıldı. Antibiyotik başlandı. 15 günlük yavruma antibiyotik başlandığı için o kadar üzgünüm ki anlatamam size. Duanızı beklerim
Rabbim beterinden korusun acil difalar versin 🤲

Kızlar bebeğin cildi ilk banyodan sonra pul pul kabardı deri attı. Şimdi de kıpkırmızı kollarında yüzünde kırmızı kabartılar çıktı egzama gibi isilik gibi. Böyle olduğunda ne yapmam lazım? Ne kullanıyorsunuz? Şampuan mı yaptı kullandığım nemlendirici mi yaptı acaba
İlk banyodan sonra bizimde öyle oldu normal dedi bize dr işk derisi öyle atıyomuş anne karnında suyun içinde olduğu için vucut dış ortama bu şekilde uyum sağlıyor demişti

Kızlar bebeklerinde gaz problemi başlayanlar gazını çıkarmaya iyi gelen neler yapıyosunuz ??
ben çok şey yapıyorum ama şu iyi geliyor diyemiyorum günde 2-3 saat katılarak ağlıyor bağırıyor kuzum 😔 uykusu da çok hafif oldu artık inliyor ıkınıyor sürekli uyanıyor..

benimkinde direkt derisi soyulmuştu bilemedim istersen farklı ürünler kullan🥴 kullandıkların yapmış olabilir ama normal de olabilir

X