2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Aynen aynen benim de gece baya yutkunuyo emerken duyuyorum sabah da bir iki emmede yutkunuyo ama ondan sonra gün içinde süt üretmiyo vücudum sanki. Kafaya da bir kez takınca takılıyor. Bugün mama mı alsam diye düşünmeye başladım acayip ağlıyor çünkü uykuya dalamıyor
Yani yetmiyosa verilir tabii. Mamaya nedense kötü gözle bakıyoruz annelik içgüdüsü galiba. Ama sütün yerini tutmasa da onun da faydası çoktur
Doktor kontrolünde doktorlar kilosuna göre söylüyormuş mamaya başlayın vs diye bizim kontrol haftaya merak ediyorum ne diyecek

Kızlar bu e bebekte ceysu marka su var bebek suyu diye geçiyormuş kullanan var mı
Kaynamasına gerek yokmuş dışarda mama hazırlamak için acil durumlar için almayı düşünüyorum
Bazen termostaki su bitiyo ya da ılık olmuyo bi türlü vs

Kızlar selam, ben de süt meselesinden dolayı sürekli araştırma halindeyim. Buraya bakınca çoğumuzun aynı konuyu düşündüğünü gördüm. Ben de sütümün artması için çalışıyorum. Suya yüklendim, az su içen biriyim, etkisi olur inşallah. Bir de incir demişti arkadaşım, aklıma geldikçe yiyorum. Onun dışında geceleri kalkmak aşırı zor, bir de sağmak, inşallah yapabilirim. Pompa olarak elektrikli tekli kullanıyorum şu an. Kademeli olarak arttırarak sağmak gerekiyormuş, ben hep aynı ayarda sagiyordum, meme ucum acıyor diye, arttırmayı deniycem bir dahakine.

Benim minnosda sarılık tam olarak geçmemiş. Bugün göbek bağı düşünce birazcık kan ve sarı sıvı vardı, bir şey yapmak lazım mı diye acile gittik. Doktor sarılığı var dedi, çok üzüldüm. 16 günlük. Tahlillerde bir şey çıkmamıştı. Mamayı ve emzirmeyi saat başına çekmeyi planladım. Bir an önce geçer umarım.

Bende 14 hazıranda doğum yaptım epiduralle ilk 5 gün şişti hala heryerim sonra 7 gün sonra 9 kilo verdiğimi gördüm tabi iştahım kaçmıştı ağlamaktan üzülmekten onun etkisi olabilir göbeğimde şuan var hala ama ilk günlerdeki gibi değil. Zamanla geçiyor rahat ol birde sütüm artsın diye zor bela iştahsızlıkta düzenli sağlıklı beslendim bol sıvı tükettim.
Ben de şu an 10 kilo vermişim. Yaklaşık 10 günden sonra toparlanabildim tam olarak hâlâ agri ve sızlama oluyor zaman zaman ve karnımın bir kısmında hissizlik var. Süt konusunda da artması için uğraşıyorum.
Kızlar pişik için hametanın sarı renkli olanı mı kullanıyoruz mavi rengi mi?
Mavi renkli demişti doktorumuz, aklımda öyle kalmış.

Kızlar bebisden giremiyorum bende. Bende iki satte bir mama takviyesi yapanlardanim maalesef. Sütüm yetmiyor :KK43: ama kendimi de bunun için yipratmayacagim. Bebeğimin sol koltuk altında top top birşeyler çıktı.ciban gibi aynı. Hemen çocuk acile götürdük. Lenf bezleri şişmiş ve iltihaplanma dedi doktor. Kan ve ultrason yapıldı. Antibiyotik başlandı. 15 günlük yavruma antibiyotik başlandığı için o kadar üzgünüm ki anlatamam size. Duanızı beklerim

Kızlar bebisden giremiyorum bende. Bende iki satte bir mama takviyesi yapanlardanim maalesef. Sütüm yetmiyor :KK43: ama kendimi de bunun için yipratmayacagim. Bebeğimin sol koltuk altında top top birşeyler çıktı.ciban gibi aynı. Hemen çocuk acile götürdük. Lenf bezleri şişmiş ve iltihaplanma dedi doktor. Kan ve ultrason yapıldı. Antibiyotik başlandı. 15 günlük yavruma antibiyotik başlandığı için o kadar üzgünüm ki anlatamam size. Duanızı beklerim
Benim oğlumun kulak aekası ve ensesinde de var öyle bezeler. Pazartesi günü aylık kontrole gidecegiz inşallah bizimkinde de enfeksiyon yoktur. Geçmiş olsun size de😞

Benim oğlumun kulak aekası ve ensesinde de var öyle bezeler. Pazartesi günü aylık kontrole gidecegiz inşallah bizimkinde de enfeksiyon yoktur. Geçmiş olsun size de😞
Eğer tek başına sadece beze varsa herhangi bir tedavi uygulanmaz canim. Bebeklerde çocuklarda daha bağışıklık sistemi oturmadığı için normal kabul ediliyor. Ama bizimkiler iltihaplanma. İnsaAllah butun yavrularımız şifa bulur.

Ayy az önce yarım saat uyumuşum rüyamda hamileydim tekrar ben şok 🙄
Bu ara en büyük korkum valla. En az 2 sene tabii ki istemiyorum korunma yöntemi olarak doğum kontrol hapı varmış sanırım sütü etkilemeyen.

çok geçmiş olsun canım sıkma canını hemen toparlanır minnoş ♥️

Katılıyorum bende bi çözüm bulamadım eskiden büyüklerimiz napıyordu acaba
pirinç lapası muhallebi falan veriyorlarmış hiç düşünme eskileri bence kafanızı rahatlatana kadar bir meme bir mama verin ve düşünmemeye çalışın. bir bakmışsınız sütünüz fışkırıyor 🥰 kafa rahatlığı çok önemli sanki. ben bir şeye üzüldüğümde ki son günlerde çok üzülüyorum, hemen sütün azaldığını fark ediyorum. bu mamalar bebişlere özel üretilmiş mama vererek bebeğimize zarar vermiyoruz 🥹♥️

Ayy az önce yarım saat uyumuşum rüyamda hamileydim tekrar ben şok 🙄
Bu ara en büyük korkum valla. En az 2 sene tabii ki istemiyorum korunma yöntemi olarak doğum kontrol hapı varmış sanırım sütü etkilemeyen.
ben direkt ilişkiyi kestim kafamda bitirdim çok rahatım 🤣🤣🤣🤣

Benimki de bezini takarken ağlıyor. Nasi olcak bende bilmiyorum.
Benimkide öyle, çok korkuyor kolları hemen havaya kaldırıyor, üzerini değişirken de yikarkende aynı şekilde korkuyor ağlıyor
Kızlar bu e bebekte ceysu marka su var bebek suyu diye geçiyormuş kullanan var mı
Kaynamasına gerek yokmuş dışarda mama hazırlamak için acil durumlar için almayı düşünüyorum
Bazen termostaki su bitiyo ya da ılık olmuyo bi türlü vs
Evet canım, almanyadaki kuzenimde görmüştum bende, oradan getirmişti, bitince e bebekten aldı, mineral vitamin felan varmış ıçinde
Valla şu an olmadığı için ben de rahatım da başlayınca ne olacakkkkk 😅 en büyük korkum bebek 3 aylıkken bi daha hamile falan kalmak 🙄🙄
O benimde korkum, benim sorunum olmadığı halde yıllarca çocuğum olmadı, ıkiside tüp bebek, şimdi nasıl olsa olmuyor diye güvenip birde kendiliginden olursa diye korkuyorum. Olması bisey değil, dr yasakladi üçüncüyü, benim ameliyat ağır geçmiş, yapisikligin çok fazla, 3.'yu kaldıramazsın dedi. Baştan söyleseydi ameliyat esnasında tüpleri baglatirdim, yalan yok 3.'yu düşünüyordum o yüzden bağlatmadım. Şimdi kara kara dertteyim

X