2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Benimkide öyle, çok korkuyor kolları hemen havaya kaldırıyor, üzerini değişirken de yikarkende aynı şekilde korkuyor ağlıyor

Evet canım, almanyadaki kuzenimde görmüştum bende, oradan getirmişti, bitince e bebekten aldı, mineral vitamin felan varmış ıçinde

O benimde korkum, benim sorunum olmadığı halde yıllarca çocuğum olmadı, ıkiside tüp bebek, şimdi nasıl olsa olmuyor diye güvenip birde kendiliginden olursa diye korkuyorum. Olması bisey değil, dr yasakladi üçüncüyü, benim ameliyat ağır geçmiş, yapisikligin çok fazla, 3.'yu kaldıramazsın dedi. Baştan söyleseydi ameliyat esnasında tüpleri baglatirdim, yalan yok 3.'yu düşünüyordum o yüzden bağlatmadım. Şimdi kara kara dertteyim
Benim de plesentam ayrıldı doğumda. İkinci riskli aynı şekilde. Bir de şu an tek bebeyle hayat zor ikiyi düşünemedim. Hayırlısı olsun diyelim ama tedbiri de konuşacağım doktorla. Tek koruma yöntemine güvenemiyorum, emzirmeyi etkilemeyen haplar da varmış sanırım

Kızlar bebek doğunca ilk hangi kontroller/aşı test vs yapılıyor? Bayram girdiğinden doğduğu günden sonra bir daha muayene olmadı
5. Gün Aile hekimliğinde topuk kanı alındı. 10.günü çocuk dr gördü. 1 aylıkken Hepatit 2.dozunu oldu 1 aylık yine çocuk dr kontrolü vardı da ben geç kaldım bayram girince

Kızlar bebek doğunca ilk hangi kontroller/aşı test vs yapılıyor? Bayram girdiğinden doğduğu günden sonra bir daha muayene olmadı
4. Gün doğum yaptığım hastanenin cocuk doktoru randevu verdi sadece kontrol amaçlı baktı. 7. Gün sağlık ocağı çağırdı topuk kanı alındı. 1 aylık oluncada yine cocuk doktoruna ve sağlık ocağına gidilecek

Tane kimyonu demliyorum biraz soğuyunca bir çay kaşığı veriyorum. Eğer gaz çıkışı varsa kaka yapmamasını kafaya takma demişti dr
Ama deli gibi ağlıyor gaz çıkarken falan da öyle mosmor oluyor zorunda çiş yapıyor üstelik okunurken çiş geliyor inşallah senin Dr dediği gibidir herşey.. ebe fitil verdi yaptık bir şey çıkmadı

Taburcu olduğumuz gün bizi kontrole çağırdılar. Sarılık vs var mi bakılıyor. 1 ay sonra da kalça röntgeni çekilmesi gerekiyormuş. Ve bulunduğunuz saglik ocağına doğum yaptığınızı bildirin. Ben de pazartesi bildireceğim. Aşıları vs sağlık ocağı yapıyor. Tapuk tan kan alıyor genel gen testi yapılıyor

Mama+meme ile besleyen anneler bebeğiniz kaç günlük ne kadar ml mama yiyor?
Benimki 16 günlük 60 ml tüketiyor. 2 saatte bir istiyor. Normal mi? Arttirmali miyim?

Benimki 16 günlük 60 ml tüketiyor. 2 saatte bir istiyor. Normal mi? Arttirmali miyim?
16 günlük
60 ml veriyorum ama yetmemeye başladı
60 ml süt içiyo mesela hemen uyumuyorsa uyanıklık zamanı ağlıyo 30 luk da mama yapıyorum

bence arttırılabilir 30 ml3-4 günlükken içiyordu benimki 🫶mamayı biraz fazla yapıp deneyebilirsin

yıkadığıma şükrediyorum 🤣🤣 ben kurutma makinesi istiyorum ya 😭 ev aşırı toz oluyor😪
Valla ben de. Zaten uyuduğu 2-3 saatte kendim mi uyusam, evi mi toplasam, süt mü sağsam hepsi birbirine giriyor. Normalde yenidoğan hep ütü gerekir vs diye okuyodum da gerçekten yıkadığına şükrediyorum ben de. Sağolsun atletleri hep kaka çiş 😂😂
Ben de istiyodum bi ara alcaktım kıyafetler mahvoluyo dedi bi iki tanıdığım. Ama sonradan araştırınca baktım meğer onlar yanlış kullanıyomuş :63:

O halde çok normal şuanda peki çişli bez demişsin bazen kaka hiç yapmıyor ama 8-9 bez çiş yapıyor bu iyi mi kötümü bilgin varmı ben bilmiyorum bu bez sayısı olayını
Sen kendin de kabız oluyor musun canım?
Ben südümü artık sağmıyorum,eğer bebek emmeden sağdıysan,o kadar çıkması az,amma emdikten sonra sağdıysan normal diye biliriz.

Ama deli gibi ağlıyor gaz çıkarken falan da öyle mosmor oluyor zorunda çiş yapıyor üstelik okunurken çiş geliyor inşallah senin Dr dediği gibidir herşey.. ebe fitil verdi yaptık bir şey çıkmadı
Bi gün benim ki de ıkınmaktan mosmor oldu ağlaya ağlaya bi hal olmuştu acile götürdüm film çekildi minik minik gazlar göründü 🙃 fitil yazıyorum ama çok zor durumda kalmadıkça verme dedi dr vermedim. Bazen saatlerce yapamadığı oluyor eşimle masaj yaparak çıkarttırıyoruz bazen napsak da çıkmıyor artık alıştım ilk olduğu günler hastaneye koşmak istiyordum böyle böyle büyüyecekler demekki 🤷‍♀️

hala her giysiyi ütüleyip mi giydiriyorsunuz
Ben ütü işini bıraktım valla hamileyken hepsini ütüler ütüler giydiririm diyordum 💆🏻‍♀️
Yanınızda yardım eden varsa,mutlaka ütüleyin.Bana etrafımdakiler mutlaka ütülenmeli dedi.Biz de uymaya çalışıyoruz.Ütü ısısı mikropları öldürüyor sanırım,o yüzden ütü yapın diyorlar

Yanınızda yardım eden varsa,mutlaka ütüleyin.Bana etrafımdakiler mutlaka ütülenmeli dedi.Biz de uymaya çalışıyoruz.Ütü ısısı mikropları öldürüyor sanırım,o yüzden ütü yapın diyorlar
Annem var yanımda hala ama o kadar yorgun oluyoruz ki ütü yapamıyoruz aslında evet ben de yapılmalı diye biliyorum ama yıkayıp yıkayıp giydirdik hep 10 gündür 🤦🏻‍♀️

X