2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar emzik için ne düşünüyorsunuz? Bizim 3 hafta dolmadı henüz bebiş bana emzik muamelesi yapıyor geceleri de uyumuyor ağlıyor acaba emzik mi versem diyorum. İlk 1 ay önermiyorlar ama siz bu konuda ne biliyorsunuz?
Ben 1 aydan sonra kullanmaya başladım.
Arkadaşlar sizlerin sütler kaç cc geliyor şimdi biz 15 günlük olduk benden her sağımda 30 yada 40 çıkıyor totalde bu az değil mi..zamanla artacak mı gıdalar tabletler bir çok şey ile destekliyorum.ama şuan ki durumunu bilmiyorım normal mi normalden az mı
Şimdi emzirmeden hemen sonra vs sağdıysan süt az çıkar. 2-3 saat sonra sağdıysan fazla. Benimde 15 günlükken 2 göğüs toplam 30 civarıydı Şuan 80 civarı çıkıyor 7 hafta oldu doğum yapalı. Şuan aktif emzirdiğim için neredeyse hiç sağım yapmıyorum çişli bez 5 i geçiyor doyuyor diye düşünüyorum kilo aşımı iyi çünkü burda okuduklarım gibi göğüsümden öyle süt akmıyor. Bence normal
oğlan canım benimkinin de tam kaka yaptığı yerin etrafı kızarık ama çok abartılı değil ben de acaba bez mi yaptı diyorum ama öyle olsa her yerinde olurdu diyorum.. o kızarıklığı görene kadar sürmüyordum artık hep sürmeye çalışıyorum.. bizimkinde de yumurtalıkla bacağı arasında kalan kısım soyuldu kızardı falan ama geçti gibi🙈
Benimde kal yaptığı yer kırmızıydı ıslak mendili bıraktım temizleme pamukları oluyor ıslatıp siliyorum geçti. Yada ıslak mendili suyla ıslatın birde öyle deneyin

Bugün bebeğim 1 haftalik oldu.3 gündür mama vermiyorum sadece anne sütü veriyorum. Sırtını sıvazliyorum falan hiç gaz çıkmıyor. Neden olabilir? Mama verdiğimde çıkarıyordu ama günde 5.6 kez kaka yapıyor acaba ondan mı

Benim bebeğimde de hafif sarılık vardı, test yapıldı ve değerleri iyi dedi doktoru. Yine de görüyorum tam geçmedi. Ben şu an sadece anne sütü veriyorum ama göğüslerim çok acıyor, o nedenle göğüs koruyucu kullanıyorum. Bu göğüs acısı ne zaman tamamen geçecek bilmiyorum
Bende 14 hazıranda doğum yaptım epiduralle ilk 5 gün şişti hala heryerim sonra 7 gün sonra 9 kilo verdiğimi gördüm tabi iştahım kaçmıştı ağlamaktan üzülmekten onun etkisi olabilir göbeğimde şuan var hala ama ilk günlerdeki gibi değil. Zamanla geçiyor rahat ol birde sütüm artsın diye zor bela iştahsızlıkta düzenli sağlıklı beslendim bol sıvı tükettim.

2 gündür sütüm çok azaldı. Moralim çok bozuk, bebeğime yetmiyor sütüm. Mama veriyorum 😪
Yetmiyosa vermek zorundasın ne olacak başka. Bozma moralini, bebekler sağlıklı olsun da büyüyecekler bi şekilde
Ben de ilk 3 gün sütüm yok diye üzüldüm sonra emmedi ayrı üzüldüm. Ama bak 15 günlük oldu bile bi şekilde yoluna giriyo her şey 😘

Yetmiyosa vermek zorundasın ne olacak başka. Bozma moralini, bebekler sağlıklı olsun da büyüyecekler bi şekilde
Ben de ilk 3 gün sütüm yok diye üzüldüm sonra emmedi ayrı üzüldüm. Ama bak 15 günlük oldu bile bi şekilde yoluna giriyo her şey 😘
Öyle tabi verilecek,ama durup dururken sütüm azaldı. Bebeğe yetememek sürekli aranması çok üzüyor beni

Öyle tabi verilecek,ama durup dururken sütüm azaldı. Bebeğe yetememek sürekli aranması çok üzüyor beni
Benimki hiç emmiyo beni, aranıyo ama ağzına biberon hariç bir şey koymuyo
Beni de çok üzüyo mesela bu durum ama napayım demeye başladım artık hala deniyorum ama yok sürekli evde süt sağıyorum
Benimki de şu an yetiyo gibi ama 1-2 hafta sonra yetmicek o zaman 60 lık çok az gelmeye başlıcak mesela
Hepimizin ortak dertleri var bu konularda 🤷🏻‍♀️ ben de bulduğumu içiyorum artsın diye yağlar, çaylar, malt içecekleri vs… inşallah faydası oluyodur senin de artar sütün umarım

Ben 1 aydan sonra kullanmaya başladım.

Şimdi emzirmeden hemen sonra vs sağdıysan süt az çıkar. 2-3 saat sonra sağdıysan fazla. Benimde 15 günlükken 2 göğüs toplam 30 civarıydı Şuan 80 civarı çıkıyor 7 hafta oldu doğum yapalı. Şuan aktif emzirdiğim için neredeyse hiç sağım yapmıyorum çişli bez 5 i geçiyor doyuyor diye düşünüyorum kilo aşımı iyi çünkü burda okuduklarım gibi göğüsümden öyle süt akmıyor. Bence normal

Benimde kal yaptığı yer kırmızıydı ıslak mendili bıraktım temizleme pamukları oluyor ıslatıp siliyorum geçti. Yada ıslak mendili suyla ıslatın birde öyle deneyin
O halde çok normal şuanda peki çişli bez demişsin bazen kaka hiç yapmıyor ama 8-9 bez çiş yapıyor bu iyi mi kötümü bilgin varmı ben bilmiyorum bu bez sayısı olayını

Bugün bebeğim 1 haftalik oldu.3 gündür mama vermiyorum sadece anne sütü veriyorum. Sırtını sıvazliyorum falan hiç gaz çıkmıyor. Neden olabilir? Mama verdiğimde çıkarıyordu ama günde 5.6 kez kaka yapıyor acaba ondan mı
,
O halde çok normal şuanda peki çişli bez demişsin bazen kaka hiç yapmıyor ama 8-9 bez çiş yapıyor bu iyi mi kötümü bilgin varmı ben bilmiyorum bu bez sayısı olayını
Çocuk dr 4 güne kadar kaka yapmazsa sıkıntı yok demişti çişi daha çok önemsiyorlar sanırım tokluk konusunda

,

Çocuk dr 4 güne kadar kaka yapmazsa sıkıntı yok demişti çişi daha çok önemsiyorlar sanırım tokluk konusunda
Peki yapsın diye ne yapabiliriz bir sefer 3. Gün yaptı şimdi ikinci gün yeniden yapmadığı bakalım her gün düzenli yapsa keşke ya çok stresli bu durum

Bebek kala yapsın diye neler yapıyorsunuz arkadaşlar düzenli besleniyor masa hareket falan yapıyoruz extra bir şey bile. Yapan uygulayan var mı

ben 4 gündür eşimle kavga ediyorum ama kesinlikle haklıyım ve hiç alttan almıyor bu günleri asla unutmayacağım 😔
Unutulmuyor gerçekten. İlk doğumumda eşimle biz de öyle olduk. Sanki birbirimizi düşman gibi görüyorduk. O dönem insan en yakınından sevgi ve anlayış bekliyo sadece. Ama onun da yeni bi hayata adapte olmaya çalıştığını ve zorlandığını söyleyebilirim. Nasıl davranacaklarını bilmedikleri için saçmalıyolar…

Sabah ilk sağımda 80-80 geliyo ama sonra ikisinden 60 çıkıyo zorlarsam o da
Bence artıyo benim ilk kez 80 i gördü çünkü günden güne artıyo gibi
Gece de sağıyor musun? Artırmak için gece sağımları çok önemli diyolar ama ben bir türlü gece sağamıyorum çok zor geliyor ☹️

Gece de sağıyor musun? Artırmak için gece sağımları çok önemli diyolar ama ben bir türlü gece sağamıyorum çok zor geliyor ☹️
Yok daha hiç sağmadım zaten geceleri uykusuzluktan sızıp kalıyorum bebişi bile 3 saatte kaldırıyorum zar zor
Ama dediğini ben de okumuştum asıl gece sağmak gerekiyormuş gerçekten. Bi üçlü priz alıp yatağımın yanına koycam bakalım denicem onu da. Artık 60 ml az geliyo benim kıza 90 da her seferinde çıkmıyor arttırmam lazım :KK43:

X