2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben de öyleyim bebeği zor emziriyorum uykusuzluktan. Emdikten sonra sağınca 30 bile çıkmıyor benden bazen. İnşallah yetiyordur. Bu süt meselesi çok yorucu gerçekten. Hiç böyle düşünmezdim

Bebek kala yapsın diye neler yapıyorsunuz arkadaşlar düzenli besleniyor masa hareket falan yapıyoruz extra bir şey bile. Yapan uygulayan var mı
ben nurse harveys şurup ve biogaia damla kullanıyorum. çok kötü olduğunda azıcık kimyon suyu veriyorum. işe yarıyor mu bilmiyorum şimdiye kadar 1-2 akşam 4-5 saat ağladı onun dışında ıkınmaları ağlamaları var ama katılma gibi kötü değil

çok haklısın ben de artık kendimi suçlamay başladım çok mu büyütüyorum diye. sanırım büyütüyorum ama yine de birazcık anlayış alttan almak her şeyi çözerdi

Ay ne zormuş emzirmek emzirememek kafam çorba oldu iyice yani mamaya hastaneden çıkmadan bulaştık zaten orası okeyde anne sütüde ne nazlı çıktı. tam yaşasın 60 cc gördüm diyorum bebeğim doycak biberonla veriyorum bide hepsini sonra bi bakıyorum doymamış çünkü midesi nerdeyse 90 cc alıyor sonra bi 30 cc mama neyse diyorum olsun böyle böyle olcak yinede devam. Öf bugün asla doymak bilmedi ben 30 cc süt anca cıkarabildim sabah sürekli emdi hatta bi mememi emerken diğerinden düy akmış pijamama nasıl sevindim. Öğleden sonra asla doymadı 12de mama yedi sonra uyudu 3 ten sonra meme+ mama + anne sütü arada kaka yaptı 60 cc mama + 20+30 kaka yaptıktan sonra bi haller oluyo zaten napcağımı şaşırdım 60 cc verdikten sonra biberondan ağlayarak ayrıldı tekrar arandı bir sürü meme sağayım dedim 10 cc anca süt cıktı stres yaptıkça oda kaçtı sonra 60 cc bida yedi bölük pörçük karnı tam doymayınca kakada yapmakta zorlanıyor bölük pörçük yiyince doymakta zorlanıyor aklım çorba oldu yetersizlik hissi boğdu lohusalık dersen süt sağıyım diyorum tam oldu 2 saat herşeyi yiyor sonra tekrar emmek istiyor emcek süt olmuyor bu seferde onada kafam karışıyor. Ay aslında mama işi ne kolaymış ama kıyamıyor işte insan napcam bilmiyorum ben yetişmeye çalıştıkça o büyüyor mememde süt büyümüyor

Peki yapsın diye ne yapabiliriz bir sefer 3. Gün yaptı şimdi ikinci gün yeniden yapmadığı bakalım her gün düzenli yapsa keşke ya çok stresli bu durum
Ben kimyon veriyorum damla ve şurubu da var ama onların pek işe yaradığını düşünmüyorum

Emzirirken bebeğim boğuluyordu tıkandı mosmor oldu yavrum çok korktum Bidaha yaşamam inşallah. Başına gelen var mı ne yapmalıyım?

Ben de öyleyim bebeği zor emziriyorum uykusuzluktan. Emdikten sonra sağınca 30 bile çıkmıyor benden bazen. İnşallah yetiyordur. Bu süt meselesi çok yorucu gerçekten. Hiç böyle düşünmezdim
Benden hiç emmediği halde 60 zor çıkıyo gün içinde
Sadece sabahları çok çıkıyo o kadar
Sütüm artmazsa yakında mamaya yüklencem mecbur 60 nasıl yetsin 1 hafta sonra bile
Valla beni de en çok yoran beslenmesi oldu, kafaya takarsan işin içinden çıkamıyosun gerçekten

Kızlar ben de geçen hafta bugün doğum yaptım. İlk doğumum 4 kg doğdu oğlum. Normal doğumdu ve malesef makata kadar dikişim var ıkınmadan kaynaklı 3 tane basur memesi dikiş olmayan tarafta da fazla zorlanmadan sanırım arı sokmuş gibi şişti kocaman. Hiçbir şekilde oturamıyorum deniz simidi aldık onun ortasına oturuyorum.. Bebeğimle ilgilenebilmek için iyileşmek istiyorum en çok. Şuan annem olmasa ne yapardım bilmiyorum.. normal doğumu benim gibi zor geçen var mı?dudakta benim gibi ödem oldu mu hiç kimsede? Bu dikişlerin zonklaması ne zaman geçicek

Öyle tabi verilecek,ama durup dururken sütüm azaldı. Bebeğe yetememek sürekli aranması çok üzüyor beni
Bebeğe çok süt vermek yetmek değildir şükür mama ile de bekleyebiliriz kaliteli zaman geçirmek ilgilenmek de yetmektir sizde çok kıymetliainiz
O halde çok normal şuanda peki çişli bez demişsin bazen kaka hiç yapmıyor ama 8-9 bez çiş yapıyor bu iyi mi kötümü bilgin varmı ben bilmiyorum bu bez sayısı olayını
Evet kaka değil çişli bez 5 i geçerse yetiyor demektir. Benimkide ilk zamanlar 9-10 yapıyordu.
Gece emzirmeyip gündüz sağdığımı veriyordum gece de emzirince sütüm arttı. Birde gece çocuklar meme biberon anlamıyormuş gece 2 den sonra falan emzirmeyi deneyebilirsiniz
Bazen emzşriyorjm mememde ağlıyor meğer doymadıpından değilmiş uyumak istediğindenmiş yada kucak sakinleştirince meme istemiyor. Mamayı birden verince mideye çöktüğünden uyku yapıyormuş doyduğu için sanıyordum. Sonra bıraktım bende. Birde doktor kilosuna göre kaç saatte bir kaç cc mama alacağını belirliyor çok verdikçe mide de büyüyormuş.

Bebeğin ihtiyacı olan süt miktarı o kadar artıyor mu acaba? Ben şöyle şeyler okudum ama doktora sormadım: Günlük Anne Sütü İhtiyacı Hesaplama - Yenidoğan Süt İhtiyacı

Bir doktor emme şeklini değiştireceğini iddia etti ama. Siz emzik ile böyle bi şey yaşadınız mı? Benim sıpa meme ucumu ısırıyor damaklarıyla nasıl acıtıyor. Bunu bi gaz sancısından acı çekerken bazı geceler bir de meme acısından finger feeding (parmak kenarından sonda ile sağılmış süt verme) sonrası emeceğinde yapıyor. Tekrar düzelmesi için uğraş veriyorum bunlardan sonra. O yüzden korkuyorum emzik de buna teşvik eder mi diye

Valla hepsini denedik gece de gündüz de asla emmiyo her seferinde ilk meme veriyoruz sonuç hüsran
Sabahları emse ben de sağdığımı verirdim gece, belki mamaya gerek bile kalmazdı
Şimdilik sabahları süt, geceleri mama devam ediyoruz bakalım ama sütüm artmazsa sıkıntı

Bebebislerimizin arasında 1 gün var. Sizin gözünüz aydın uzun sağlıklı ömürleri olsun. Bu çektiğim acılar geçecek bitecek sabır.. benim de sezaryen dikislerim çok acıyor bugün daha kendime geldim inanır mısınız Normal doğumun en zorunu yaşamışsınız geçecek az daha sabır..

İnşallah Bir an önce iyileşiriz inşallah Allah bebişlere de bize de sağlık sıhhat versin gerisi boş

Aynı hislerdeyim gerçekten bezdim bu süt meselesinden. Ya en doğal şey neden yetmiyo bu sütler bebeklere neden vücudumuz yeteri kadar üretemiyor biyerde bi yanlışlık var ama nerede

Aynen aynen benim de gece baya yutkunuyo emerken duyuyorum sabah da bir iki emmede yutkunuyo ama ondan sonra gün içinde süt üretmiyo vücudum sanki. Kafaya da bir kez takınca takılıyor. Bugün mama mı alsam diye düşünmeye başladım acayip ağlıyor çünkü uykuya dalamıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…