2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
kızlar bu arada baya doğuran var aramızda. hastane çantanıza neler koydunuz? neyi mutlaka koy dersiniz.
Merhaba ben insatagramda iki hemsire anne diye bir sayfa var . Orada hastane çantasında neler olmalı diye yazmışlar. Ona göre hazırlayacağım. Basit ve öz geldi. Diğer izlediğim videolarda bir evi koymadiklari kalmisti

kızlar bu arada baya doğuran var aramızda. hastane çantanıza neler koydunuz? neyi mutlaka koy dersiniz.
Canım bebek için ilk giyeceği hastane çıkışı takımı ve iki ayrı alt üst takım tulum da olur bez ıslak mendil alt açma bezi battaniye
Kendim için pijama takımı sabahlık iç çamaşırı yedekli olsun emzirme atleti hastaneden çıkarken giymek için yedek kıyafet terlik çorap lohusa pedi ayrıca normal ped göğüs pedi bunlar benim koyduklarım normal doğum düşünüyorum bi aksilik çıkmazsa bana yeterli geldi

İyi günler arkadaşlar.37+3 olduk bugün.Kilo ~ 3200 gr. Ara sıra sertleşme oluyor,doktor günde 5den fazlaysa dikkat et dedi her an her şey ola bilir.Sorum şu belki kimse aynı durumda benle .Bebeginde böbrek genişlemesi deyipte doğum yapan oldu mu?olduysa geri dönüş sağlar mı lütfen 🙏5 Haziran sezeryan olucak geçen haftadan ayarladık tarihi
Yeğenimin böbreğinde genişleme vardı doktor erkek bebeklerinin çoğunda olur kendi kendine kapanır demişti öyle de oldu, sanırım genişlemenin düzeyine bağlı olarak da değişir bu durum

Verdiler canım hastanede kullandım yatış günüm uzadı doktor evde kullanmam gereken antibiyotiğide hastanede tammladı ama demekki yaramadı
Çok geçmiş olsun korktum biran acaba doktorda mi sıkıntı guzel dikemediler temiz iş yapmadilar mi ki

Benimde 30 mayis, Allah yardimcimiz olsun, herkesin yardımcısı olsun inşallah, basen içine acayip oturuyor, çok heyecan yapıyorum, korkuyorum, hastaneden kacabilirimde kendimden emin değilim 😂

Benim öyle bi durumum yok canım şuanda

Canım çok geçmiş olsun, tentürdiyot felan vermemismiydi dr, ben ilk sezeryanda gazlı bezle temizliyordum günlük duştan sonra, dikişlerde en ufak kanaman olursa hemen gel demişti dr çok şükür olmadıydı.

Canım tentürdiyot ve gazlı bezle temizlemek gerekiyor, benim ilk sezeryanda o şekilde vermişti dr

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah belize aldım şuan bilmiyorum, Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah
Yok. Canım sardı 1 hafta boyunca açma dedi

kızlar 38. Haftamdayım hala bi tık yok bugün çantamı hazırladım ama ben öyle çok detaylı şeyler koymadım lazım olursa bi şekilde evden alırım diye bebeğim için 4 takım koydum ki o bile fazla ama ilk doğumumda en güzel hastane çıkışımı giydirtmiştim hep kan olmuştu çıkmamıştı o yüzden bu defa ebeye vermek içşn normal bişey vericem
Onun dışında bez,ıslak mendil,baddaniye,ağız mendili,çorap
Kendime de bi gecelik,bir pijama takımı,göğüs pedi,loğusa pedi,terlik,taç,meme ucu kremi onuda zaten kullanmaya başladığım için koydum
Ayrıca biberon ve emzik bu kadar ve bi kaç makyaj malzemesi eklicem
Kızımın anaokulu mezuniyeti var haziran ilk hafta o güne denk gelir diye ödüm kopuyor 🙈😊

Kızlar iç çamaşırımda Kahverengi leke gördüm bu kötü bi durum mu acaba :KK43: peçete ile silince bir şey yok ama çamaşırda var korkmalı mıyım acaba

Kızlar iç çamaşırımda Kahverengi leke gördüm bu kötü bi durum mu acaba :KK43: peçete ile silince bir şey yok ama çamaşırda var korkmalı mıyım acaba
benim geçen haftalarda olmuştu doktora yazmıştım gel demişti bişe çıkmamıştı ama çok yormuşsun kendini sanrm demişti o gün de 15 bin adın falan atmışımdır. belki senin de öyle bişeydir ama doktora kesinlikle haber vermen lazım

benim geçen haftalarda olmuştu doktora yazmıştım gel demişti bişe çıkmamıştı ama çok yormuşsun kendini sanrm demişti o gün de 15 bin adın falan atmışımdır. belki senin de öyle bişeydir ama doktora kesinlikle haber vermen lazım
Ben de sabahtan beri ayaktaydım ondan mı acaba. Çok değil 1-2 damla bir şey de korktum yine de. Pazartesi kontrolüm var ama yazayım yine de çok sağol ❤️

Kızlar haziran anneleri dedik ama mayıs annesi olduk 🙈herneyse size birşey sorucam bebeğimin gözleri çok fena akıyor çapaklanıyor komple sütümü sıkıp temizliyorum ama geçmiyor gözünün içi sapsarı doğduğunda vücudu ve yüzüde sarıydı hatta doktor sarılık başlamış emzir sık sık dedi şükür azaldı ama gözler olduğu gibi kaldı birde daha yıkamadım göbeği yeni düştü acaba yarın sabah yıkıyayım mı

Sağol kuzum darısi sizin başinıza inşallah ben dün taburcu oldum geldim evimdeyim ama oğlum yoğunbakımda işte o da pazartesi taburcu olacal Allahın izniyle. Ama sütüm yok ilk 2 gün 3 arayla sağma yaptırdılar 5 kere çay kaşığı kadar geldi de çok şükür verebildik oğluma ama şimdi sagsam bile 2 damladan fazla gelmiyor o da ziyan oluyor zaten emziremedim hala emzirebilsem geliyor diyorlar ama of..
3-4 gün gelmemes normal bende de sonradan geldi 2-3. Gün 1 damla geldi tüm gün sonra artto
Benimde 3 gün kaldı doğuma, aşırı heyecanliyim, o günü düşünüyorum ne yapacam diye, sezeryan olan arkadaşlar, genel anestezi mi yoksa epidural mi oldunuz, benim ilk sezeryan genel anestezi oldu ama ikinciye anestezi dr u epidural yapalım dedi, astımim olduğu için genel riskli olurmus, cigerine ilac vermek zorundayım oda sıkıntı yapar dedi, bende panik atakliyim epiduralda heyecandan bayılabilirim belki, epidural olanlar anlatsa biraz nasıl oluyor
Ben spinal oldum genele göre daha avantajlı. Risk daha az . Hem doğuma aktif katılıyorsun bebeği görüyorsun
Kızlar haziran anneleri dedik ama mayıs annesi olduk 🙈herneyse size birşey sorucam bebeğimin gözleri çok fena akıyor çapaklanıyor komple sütümü sıkıp temizliyorum ama geçmiyor gözünün içi sapsarı doğduğunda vücudu ve yüzüde sarıydı hatta doktor sarılık başlamış emzir sık sık dedi şükür azaldı ama gözler olduğu gibi kaldı birde daha yıkamadım göbeği yeni düştü acaba yarın sabah yıkıyayım mı
Göbek düştü diğer gün yıkayın ben bir gün yıkayıp bir gün yıkamıyorum . Çocukların zaten ter bezleri bizimki gibi
Değil zeytinyağı sürüp yıkamamazlık yapmayın bence çocuklarda seviyor banyo

Kızlar haziran anneleri dedik ama mayıs annesi olduk 🙈herneyse size birşey sorucam bebeğimin gözleri çok fena akıyor çapaklanıyor komple sütümü sıkıp temizliyorum ama geçmiyor gözünün içi sapsarı doğduğunda vücudu ve yüzüde sarıydı hatta doktor sarılık başlamış emzir sık sık dedi şükür azaldı ama gözler olduğu gibi kaldı birde daha yıkamadım göbeği yeni düştü acaba yarın sabah yıkıyayım
Hamilelik eğitiminde aşırı çapaklanma olduğunda doktorunuza gösterin diye söylemişlerdi. onun haricinde temizlik için de günde 2-3 kez kaynatılmış ılıtılmış su ile ( arıtılmış) ağız mendili vs gibi temiz bir mendille içten dışa doğru silmek gerekiyormuş

Kızlar bebişim bugün doğdu. Doğum hikayem pek iç açıcı olmadığı için anlatmıyorum.😁 Şuan ben de oğlum da iyi önemli olan bu 🙈35+5 te 2740 doğdu. küvezde solunum desteği alıyor. Çok kalmaz inş. Dua edin miniğime 🙏
1 hafta daha durdaydı keşke diyorum ama buna da binlerce kez şükür 🙏
Sütüm henüz gelmedi hastane pompa vermiyor masaj ve elle sağma istiyor. Ne önerirsiniz ben de biran önce bebişime süt götürmek istiyorum. Bugün doğumdan 2 saat sonra ilk denemeyi yaptım 1 damla ancak geldi. 2 saatte bir masaj ve elle sağma deniyorum
Ayyy tebrik ederim canım,analı-babalı büyüsün,tez zamanda bebeğini kucağına alıp eve çıkmanı diliyorum🤲.Haziran bebekleri çok aceleci çıktılar😉Süt için bol su iç,hurma,kuru incir,rezene çayı iyi geliyor diye biliyor,malt içecek,bestlak damla,hippin sütarttırıcı çayı-bunlar mayıs anneleri tarafından öneriliyordu.Amma hepsini de aynı anda kullanıp karıştırmasan iyi olur.

X