2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Sabah gideceksin, sana önden bir serum bağlayacaklar, önlük giydirecekler.. Sonra ameliyathane ye indirecekler yatakta. Yaninda bebisin hastane çıkışları olacak 🥰 ameliyathanede sana oturduğun yerde öne egil arkadaşa sarıl diyecekler sen ona sarılıp kambur yapınca sırtından iğneyle uyusturacaklar. Ayağını kaldır dediklerinde çoktan uyuşma başlayacağı için kaldırmakta zorlanacaksin 😂 önüne perde çekecekler yatınca. Gerisi on dk sonra bebiş 🥰💜💙🧿🤲 ondan on onbeş dk sonra da sen çıkacaksın. Ağrısız sizisiz 😉
Benimde 3 gün kaldı doğuma, aşırı heyecanliyim, o günü düşünüyorum ne yapacam diye, sezeryan olan arkadaşlar, genel anestezi mi yoksa epidural mi oldunuz, benim ilk sezeryan genel anestezi oldu ama ikinciye anestezi dr u epidural yapalım dedi, astımim olduğu için genel riskli olurmus, cigerine ilac vermek zorundayım oda sıkıntı yapar dedi, bende panik atakliyim epiduralda heyecandan bayılabilirim belki, epidural olanlar anlatsa biraz nasıl oluyor

Daha vaktin var kuzum stres yapma. Benim iki bebeğim de 40 i doldurup geldiler teyzesi 😉 hem de sezeryanla
bebeğini kucağına alan ne kadar çok kişi var, ben daha 37 nin içerisindeyim. sezeryan olma ihtimali var demişti doktor ama daha hiç net değil, son anda karar verilecek büyük ihtimalle.

Daha vaktin var kuzum stres yapma. Benim iki bebeğim de 40 i doldurup geldiler teyzesi 😉 hem de sezeryanla

doktor 38 i beklemeyebilir dedi ama ben 40 a kadar gider gibi düşünüyorum, bilemiyorum da. siz de sezeryan mecburi mi oldu yoksa planlı mıydı

Ben. İlk doğumda normal ve epiduralsiz yaptım kendim öyle istemiştim. Ama pişman oldum, normal doğum sancısında da 30 sn de 1 düşünce çok nefes alacak vakit olmuyor. Sanki suni anlattığınızıa göre bir tık daha hafif geldi normal sancıya göre gerçi herkesin sancı şiddeti farklı oluyor. Bir de ben hayatımda hiç regl sancııs çekmedim kıyaslayamıyorum. Hatta ilk doğumda, doğum sancısı mı gaz sancısı mı anlamamıştım internete yazınca regl sancısına benzer yazmıştı😀ben ama regl sancısını bilmediğimden. Saatlerce sancımın geldiğini anlamamıştım🙈
Ben de hiç normal sancı çekmedim 2 si de suni verildi. İkincide gittiğimde 3 cm açıklık vardı sabaha kadar kustum ishal oldum ama açılmayınca suni verdiler. 30 dk da 5 cm ye çıktı. Suni çekemem bir daha dedim epidural yaptırdım. Epidural yapıldıktan sonra 45 dk uyudum uyandım o kadar iyi geldi ki. O sırada birden suyum geldi au gelince de hemen bebek geldi 10 dk bile sürmedi doğum. 2. de perine masajı yapmıştım. Hiç dikişsiz doğurdum. Dikişsiz doğum efsane birşey o yüzden bunda da inşallah işe yarar da dikişsiz doğururum.

Merak etme hiçbir değişiklik yok, onlar muhtemelen sana bir sakinlestirici yapıyorlar çünkü ben salak gibi oluyorum ameliyatlarda 😂 benim 2 spinal anestezi geçmişim var. Bebisi görünce herşey daha bir netlesiyor sanki... Ama çok güzel , on kez doğum yapsam onunda da epidural (spinal farketmez)isterdim 🥰

Sabah gideceksin, sana önden bir serum bağlayacaklar, önlük giydirecekler.. Sonra ameliyathane ye indirecekler yatakta. Yaninda bebisin hastane çıkışları olacak 🥰 ameliyathanede sana oturduğun yerde öne egil arkadaşa sarıl diyecekler sen ona sarılıp kambur yapınca sırtından iğneyle uyusturacaklar. Ayağını kaldır dediklerinde çoktan uyuşma başlayacağı için kaldırmakta zorlanacaksin 😂 önüne perde çekecekler yatınca. Gerisi on dk sonra bebiş 🥰💜💙🧿🤲 ondan on onbeş dk sonra da sen çıkacaksın. Ağrısız sizisiz 😉
Ayy inşallah, genel anestezi de hic bir şey bilmiyor görmüyorsun, 10 dsn eriye dogru say dediler kaca kadar saydim bilmiyorum bile😂 tabi kötü yani, ayılıp bayılıyorsun sürekli gozlerin bulanik oluyor, ben 2 gün cocugumu net göremedim, epidural o acıdan iyi ama insan ayiksonuçta karnın kesiliyor 7 kat, bebek çıkıyor felan düşündükçe bi tuhaf oluyorum, ben birde kafamda çok senaryo kurarim, panik atakliyim inşallah iyi gecer

Ben de hiç normal sancı çekmedim 2 si de suni verildi. İkincide gittiğimde 3 cm açıklık vardı sabaha kadar kustum ishal oldum ama açılmayınca suni verdiler. 30 dk da 5 cm ye çıktı. Suni çekemem bir daha dedim epidural yaptırdım. Epidural yapıldıktan sonra 45 dk uyudum uyandım o kadar iyi geldi ki. O sırada birden suyum geldi au gelince de hemen bebek geldi 10 dk bile sürmedi doğum. 2. de perine masajı yapmıştım. Hiç dikişsiz doğurdum. Dikişsiz doğum efsane birşey o yüzden bunda da inşallah işe yarar da dikişsiz doğururum.
Ya maşallah ne güzel, inşallah bu sefer de dikişsiz doğar. Perine masajına ne zaman başlamak lazım ki? İnşallah ben de dikişsiz doğrurum🙈ilki baya dikişliydi

Ya maşallah ne güzel, inşallah bu sefer de dikişsiz doğar. Perine masajına ne zaman başlamak lazım ki? İnşallah ben de dikişsiz doğrurum🙈ilki baya dikişliydi
İlkinde bende de dikiş vardı ve dikiş çok zor birşey. İkinciler daha rahat oluyor. Ben 36 da başlamıştım. 37+3 te doğurdum. 10 gün falan yaptım. Ama öyle 3 5 dk değil daha kısa. Bolca yağı sürüp yedirip bıraktım yani. İlk doğum 40+3 tü ikinci doğum 37+3 bakalım şimdi kaçta doğuracağım çok merak ediyorum 😃

Kızlar günaydın bu gece rüyamda nişanımın geldiğini gördüm, biraz önce uyandım wc ye giderken bir akıntı hissettim hafif kahverengi akıntı geldi ve sümüksü yapı ama sonra gelen sümüksü sıvı şeffaf renkteydi, suyum mu geldi nişanım mı sizce?

Kızlar günaydın bu gece rüyamda nişanımın geldiğini gördüm, biraz önce uyandım wc ye giderken bir akıntı hissettim hafif kahverengi akıntı geldi ve sümüksü yapı ama sonra gelen sümüksü sıvı şeffaf renkteydi, suyum mu geldi nişanım mı sizce?
Amniyon sıvısı bildiğimiz su gibi oluyormuş sanırım sümüksü olmuyor
Kahverengi gelen akıntının kıvamı nasıldı

Ne kadar çok nişanının geldiğinden şüphelenen oldu, 😂 dün akşam 6 gibi benden de baya katı kıvamlı sarı renk bir parça geldi bi yarım saat sonra tekrar geldi bu sabah da geldi yine. Hep tuvaletteyken geliyor ilk gelen parçadan sonrakiler renksizdi hiç kan görmedim internette şeffaf ya da sarı da olabileceği yazıyor renginden çok yapısı önemliymiş sanırım. Nişan olsa da olmasa da sancıyı bekleyeceğiz mecbur ve bel ağrım dışında bişeyim yok 🤷🏼‍♀️

Bence nişanın gelmiş. O kadar çok nişan konuştuk ki çağırdık resmen 🙈 Benim suyum geldiğinde hatırlıyorum tutamadığın idrar gibi ve sıvıydı. Ama gerçi herkeste farklı olduğunu görüyorum kesenin patlama şekline göre değişiyor sanırım. Haftan doğuma yakın bence doktorunu bilgilendirmelisin belki gel der. Ben biraz evhamlıyım sanırım en ufak belirtide koşuyorum hastaneye😃

Her gün mü yaptın günde kaç dk yaptın. Başka bir şey yaptın mu doğumu başlatmak için
Senin nişan gelmiş kuzum Dr söyle mutlaka darısı başıma

Benim 39+2de geldi ama hiç açıklığım yoktu. 3gün oldu hala ara ara kanlı uzayan akıntı geliyor ama açılma oluyor mu bilemiyorum. İnşallah kolayca olur benimki de😞
Tekrar gidip açıklığına bakıldı mı belki açılmaya başlamıştır ne dersin plates topunda hareket et biraz

Ayy inşallah, genel anestezi de hic bir şey bilmiyor görmüyorsun, 10 dsn eriye dogru say dediler kaca kadar saydim bilmiyorum bile😂 tabi kötü yani, ayılıp bayılıyorsun sürekli gozlerin bulanik oluyor, ben 2 gün cocugumu net göremedim, epidural o acıdan iyi ama insan ayiksonuçta karnın kesiliyor 7 kat, bebek çıkıyor felan düşündükçe bi tuhaf oluyorum, ben birde kafamda çok senaryo kurarim, panik atakliyim inşallah iyi gecer
Yok bacım yok hiiiicbisey hissetmiyorsun rahat ol keyfini çıkar 🥰💕🌸 her şey Allah'ın izniyle müthiş ilerleyecek bana güven 😉💜

Kızlar pazartesi sabah 8 ila 8 buçuk arası sezeryana alinacam ama şu son bir kaç gündür iyice zorlanmaya başladım bebek baştan beri hep asagidaydi zaten iyice zorlamaya başladı beni bu gece hiç uyumadım desem yeri taş gibi oluyo karnimda sert hareketleri oluyo oda nadiren gündüz hareketi az. Gece orta derece doktor geliyo dmeekki pzoisyonu almış dedi 24 ünde ama cidden beldne aşağısı benim değil sanki basketbol topu gibiyim şuan

İlk kızımda hiç sancım yoktu bunalt yalancı sancı mi yoksa doğum şeyi mi vuruyo anlamıyorum 😞

X