2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Çok geçmiş olsun. Benim de kilo problemim var. Dikiş yerini nasıl kuru tutabiliriz acaba. Yani bezle kurulamak falan sorun olmaz mı dikişe zarar vermez mi acaba
Saol canım dikiş yerine elle temas etmemen lazım kullanılmamış tülbent gazlı bez tarzı büyük parçayla üstünü kapatıcaksın nemlenmesin diye sürekli değiştircen ben bildiğim halde uygulamadım kendim ettim yani
Doğum yapan bacılar sizinde bacak ve ayaklarda ağrı yanma sızlama ve şişkinlik varmı. Ben mahvoldum diğer doğumlarımdan sonra hiç başıma gelmemişti ayaklarımı topuklarımı yere vura vura mahvettim çok sızlıyorlar.
Evet benimde doğumdan sonra davul gibi oldu ayaklarım özellikle sağ ayağım yere koyunca hamur gibi oynnuyordu

Bugün ara ara iç çamaşırımda ıslaklık vardı. Son birkaç defadır sarı şeffaf arası sümük gibi kıvamlı akıntı oldu. Acaba enjeksiyon mudur yoksa nişan mıdır? Çok tedirgin etti beni😞
Acaba akıntı olabilir mi? Doğuma yakın zamanlarda akıntıda artış oluyormuş ya. Benim de çok oluyor. Nişan bildiğim pembe renkli olur. Benim ilk doğumumDa öyleydi. Ama yine de doktora bir sorun ne olur ne olmaz

Acaba akıntı olabilir mi? Doğuma yakın zamanlarda akıntıda artış oluyormuş ya. Benim de çok oluyor. Nişan bildiğim pembe renkli olur. Benim ilk doğumumDa öyleydi. Ama yine de doktora bir sorun ne olur ne olmaz
Bu mesajı yazdıktan yarım saat sonra falan benim suyum geldi, demek ki o gelen de nişan gibi bir şeydi. Hastaneye gidiyoruz, dua edİn nolur. Şimdi hala ara ara suyum geliyor

Kızlar bebişim bugün doğdu. Doğum hikayem pek iç açıcı olmadığı için anlatmıyorum.😁 Şuan ben de oğlum da iyi önemli olan bu 🙈35+5 te 2740 doğdu. küvezde solunum desteği alıyor. Çok kalmaz inş. Dua edin miniğime 🙏
1 hafta daha durdaydı keşke diyorum ama buna da binlerce kez şükür 🙏
Sütüm henüz gelmedi hastane pompa vermiyor masaj ve elle sağma istiyor. Ne önerirsiniz ben de biran önce bebişime süt götürmek istiyorum. Bugün doğumdan 2 saat sonra ilk denemeyi yaptım 1 damla ancak geldi. 2 saatte bir masaj ve elle sağma deniyorum

sağ salim gelsin bebekler.

Kızlar kızlar ne çileli başım varmış dün ateş titreme oldu hastaymışım gibi sonra yürüyemedim ağrıdan bi baktım çamaşırım ve pijamam ıslak acaba dedim kanamam arttıda benmi fark etmedim yaram kaşımdı elimi götürmemle parmaklarım yapış yapış oldu 🤧 peçeteyle sildim aman Allahım kanlı iltihaplı su hemen aynadan baktım karnımı yukarı çekmemle orta taraftan tazikli çeşme açıkmış gibi akmaya başladı 😪korkudan öldüm bittim ne peçete ne bez yetiştire bildim hemen acile gittik antibiyotik pansuman yaptılar sabahta doktora gittim ultrason ile baktı çok kötü olmuş dedi en diplerde kadar iltihap sarmış ilaç verdi tedavi başlattı çok ağrım var ya moralim çok bozuk nasıl ilerledi de hiç fark etmedim ayrıyettende hep ağlıyorum nedensiz acaba lohusa depresyonu mu
ben kaçırdım sanırım, ne dikişi bahsettiğiniz, sezeryan mı normal doğumda olan epizyodan dolayı mı? çok sancılı bir duruma benziyor. gözüm korktu açıkçası.

Kızlar kızlar ne çileli başım varmış dün ateş titreme oldu hastaymışım gibi sonra yürüyemedim ağrıdan bi baktım çamaşırım ve pijamam ıslak acaba dedim kanamam arttıda benmi fark etmedim yaram kaşımdı elimi götürmemle parmaklarım yapış yapış oldu 🤧 peçeteyle sildim aman Allahım kanlı iltihaplı su hemen aynadan baktım karnımı yukarı çekmemle orta taraftan tazikli çeşme açıkmış gibi akmaya başladı 😪korkudan öldüm bittim ne peçete ne bez yetiştire bildim hemen acile gittik antibiyotik pansuman yaptılar sabahta doktora gittim ultrason ile baktı çok kötü olmuş dedi en diplerde kadar iltihap sarmış ilaç verdi tedavi başlattı çok ağrım var ya moralim çok bozuk nasıl ilerledi de hiç fark etmedim ayrıyettende hep ağlıyorum nedensiz acaba lohusa depresyonu mu
Cok geçmiş olsun :KK43:

Kızlar bebişim bugün doğdu. Doğum hikayem pek iç açıcı olmadığı için anlatmıyorum.😁 Şuan ben de oğlum da iyi önemli olan bu 🙈35+5 te 2740 doğdu. küvezde solunum desteği alıyor. Çok kalmaz inş. Dua edin miniğime 🙏
Sütüm henüz gelmedi hastane pompa vermiyor masaj ve elle sağma istiyor. Ne önerirsiniz ben de biran önce bebişime süt götürmek istiyorum. Bugün doğumdan 2 saat sonra ilk denemeyi yaptım 1 damla ancak geldi. 2 saatte bir masaj ve elle sağma deniyorum
Hayırlı olsun :)

Merhaba sevgili anneler
Bugün kontrole gittim 36+2 günlük olduk. Dahaa once okuyan varsa vitamindir ,kan ilacıdır . Doğru düzgün bir ilaç verilmemişti bana .Bende kullanmıyordum. 36. Hafta multivitamin verildi 😅😅 biraz erken oldu. Artık bende başlayabilirim vitaminler. Kontrolden sonra işe gittiğimde ayağım takılıp düştüm maalesef. Bir sorun çıkmadı. Yuvarlana yuvarlana geziyorum 😅😅 yeni annelerimizin gözü aydın 😘😘

Gözünaydın canım geçmiş olsun sağlıcakla bir an önce kavuşursunuz inşallah bebişinle 😍🤲🏻 yine de çok erken doğmuş sayılmaz çabucak çıkıcaktır 🤲🏻

Canımm hayırlı olsun sağlıkla sıhhatle büyütün bebişinizi 🌸 bebeğinizin üstündeki kıyafetlerden getirsinler size koklayın sütün gelmesine yardımcı olur. Manuel pompan varsa sağ sürekli. ebebekte promalt içecekler var onları deneyebilirsin.En kısa zamanda çıkacak inşallah moralini yüksek tut bol su iç 🙏🏻

Benim nişanım 40+3 te gelmişti. Gelince hemen doktora gittim 4 cm açıklık vardı. Suni sancı taktılar 2 saat sonra bebek doğdu. Ama suni takmasalardı ne olurdu bilemiyorum.
Benim 39+2de geldi ama hiç açıklığım yoktu. 3gün oldu hala ara ara kanlı uzayan akıntı geliyor ama açılma oluyor mu bilemiyorum. İnşallah kolayca olur benimki de😞

X