2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben de yeni doğum yaptım. Bebeğim memede uyuyakaldığı için emziremiyorm İlk süt denilen sarımsı süt geldi ne sıklıkla sağım yapmalıyım
bebeğinizi ayaklarına vs dokunarak uyandırmanız lazım ya da soyun. sütü arttırmak için bebeğinizi emzirdikten sonra diğer memeyi bebek emerken boş memeyi sağım yapmayı öneriyor ebeler 10 dk gibi bir süreyle. böylece beyine daha fazla süt üretmen lazım sinyali gidiyormuş

Ayyy bunu bende yaşadım tutamiyoruuuumm diye bagirmistim.
Suyum geliyormuş. Yatış verdi hastaneye
Hadi canım güzel haberlerni bekliyoruz.
ay hadi darısı başıma doğru ıkınmayla son kısımda bebeğin kaymasına izin vermek gerekiyormuş. o yüzden sordum
Bebeğin kayması olayı şöyle ..kafası çıktıktan sonra ikinmayi kesmek gerekiyor. Biraz zor oluyor ama doktorun yada ebenin talimatlarına uyarsan kesiyorsun ikinmayi. Ve ardından bebek kendiliginden kayıyor. O an ikinirsan yırtığın olabiliyormus

Amin canım cok teşekkür ederim Rabbim herkesin eclatlarına saglıklı hayırlı uzun ömürler versin tamamdır kuzum inciri de deneyeyim ben benim de sütüm cok az geliyo cok stres te yaptım onunda etkisi büyük bende

Sağlıcakla tamamlarsınız süreci inşallah bebeğin de sen de nasıl bir yol izlenecek tam olarak kaç haftalıksın?
Sağol canım inş. Yatış verdi. 35+4 üm. Nst de sancı çıkmadı. Bebeği kontrol etti her şey iyi ,kalabildiği kadar içerde tutcaz dedi. Ama sancı kesici müdahale yok yani her gün antibiyotik verilecek ve bekleyeceğiz. Bir hafta daha kalsa keşke.
Bu arada suyum birden gelmedi. Önce az geldi akıntı sandım ama rengi çok çok açık pembeydi akıntı gibi kıvamlıda değildi ve 5 dk da bir gelmeye devam etti. Gelirse anlarsınız kesin. benim hastaneye gidene kadar 2 ped doldurup pantalonuma geçti yine de beklemeye devam. Suyunuz gelirse panik olmayın

Anladım canım dualarımız sizinle inşallah

Erken doğum olarak sebep ne gösteriyorlar. Eğer tansiyonsa sakın ihmal etme zaten haftan dolmuş. Senin gebelik zehirlenmesi riskin var ve çok tehlikeli herşey ani gelişiyor çok yakın yaşayan akrabalarım var.

Sağol canım inş. Hiç belirti yoktu ben de hatta sonuna kadar durcak heralde diyordum bugün suyum geldi

Ben de yeni doğum yaptım. Bebeğim memede uyuyakaldığı için emziremiyorm İlk süt denilen sarımsı süt geldi ne sıklıkla sağım yapmalıyım
2-3 saatte bir mutlaka sağın. Bebek tam ememediği için uyuyakaldığı için süt çoğalmıyor. Süt az gelse bile mutlaka 10-15 dk sağım yapın ki uyarı gitsin süt üretimi artsın

Size böyle dedim ama bugün benim doktor randevum vardı 38+2 yim doktor haftaya 39 da geldiğinde suni sancı verelim dedi bebeğin kafası büyük beklersek zorlanırsın dedi size dedim benim doktor aynı şeyi bana dedi. Başka bir doktor arkadaşıma sordum o da kafası büyük olsa da 1 haftada çok farketmez suni istemiyorum 1 hafta daha bekleyeceğim de dedi inşallah suniye gerek kalmadan doğururum

Erken doğum olarak sebep ne gösteriyorlar. Eğer tansiyonsa sakın ihmal etme zaten haftan dolmuş. Senin gebelik zehirlenmesi riskin var ve çok tehlikeli herşey ani gelişiyor çok yakın yaşayan akrabalarım var.
Diyor ki gebelik zehirlenme bulgun olmuştu tamam ondan sonraki tahlillerin hep temiz geldi ve bir sıkıntı yaşamadın karaciğer değerlerin yada tansiyonların hep normal geliyor diyor şekerinde normal diyor bu durumda bekleye bilirsin 9 haziranı gelmezse yardımcı oluruz oğluna diyorlar bugün gördüğümüz Dr ise büyük bir donem yok ama küçük küçük donelerim var gebelik zehirlenmesi yaşadığın için istersen gel bekleme suni verelim riskten kurtul yatış veririz birinci yöntemle başlarız sonra diğeri sonra diğeri diye tüm sunileri saydı.bu iki Dr aynı hastanedeki iki farklı Dr bugğn ki pratisyen hekim di önce ki kıdemliydi 9 a kadar bekleyebilirsin diyen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…