2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Yok artık kızının sınavına göre mi doğum ayarlayacaksın 😒 insanlar şaşırmış
Böyle diyor bide bana değil he eltime ve arkamdan konuşuyor kaynanam bir yandan görümce bir yandan bana bişi diyemiyorlar eltimi sıkıştırıyorlar bana yakın eltim yani hamdolsun abla kardeş gibiyiz o olmasa bunlar çekilmez gerçekten oda veriyo cevaplarini bana deseler bende onlara söylerim soylicemi bana cesaret edemiyorlar

kızlar kaşıntıya çözüm bulan oldu mu? dün gece hiç uyuyamadım. Aurora07 Aurora07 kan tahlili verdin mi acaba?

Karnımda kasılma yani sertleşme kasıklarıma ve belime vuruyor adet sancısı gibi düzenli değildi ama bütün gece hiç durmadı. Senin kaç haftalık şimdi
37+3 bitti bugün
İki gecedir aynı şeyleri ben de yaşıyorum ama sadece geceleri oluyor nst de sancı çıkmıyor o yüzden beni en çok çatı ağrısı zorluyor ama

ben de 4 yıl sonra hiçbir problem olmamasına rağmen tüp bebekle hamile kaldım. bir eczacı tanıdığımız var o da böyle konuşuyor bu bebek çok özel kesinlikle sezeryan olmalısın diye. ben buna katılmıyorum bebişim doğal olmayan bi yolla oluşmuş olsa da gelişimi hep normal yolla olmuş gibiydi bir problem hiç olmadı.. şimdi de doğal bir şekilde kendi istediği zaman doğum yapmak istiyorum, planlı sezeryan yapmayacağım. bizim gibi uzun zaman sonra uzun uğraşlarla olan bebeklere çok yük yüklüyoruz bence. her çocuk özeldir ve ailesi için biriciktir ♥️
Benimde 2 çocuğumda tüp bebekle oldu, oğlum 7 yaşında, o zamandan embriyoların vardı, kendi kendine olmayınca ikinciyi de tüp yaptık, tüp bebekte riske girmemek için sezeryan öneriliyor, genelde, dr ların %90 i sezeryan diyor ama ben normal doğum taraftarıydım şartlar sezeryana itti beni, oğlum kilolu bir bebekti ters dönmüştü, 39 haftaya kadar bir türlü dönmedi geri, dr dönmez daha dedi, hatta bayağı sıkışmış, oturur vaziyette boynu bi tarafa yatik kaldığı için boyun baglarinin bi tarafı gelişmemiş boynu yamuktu, 6 aya kadar egzersiz yaptir duzelmezse ameliyat dediler ama gece gunduz ugrastim, gelismeyen taraftan emzirdim hep o tarafa yatirdim, dikkat cekici seyleri o taraftan verdim derken 6 aya kalmadan duzelttiim cok şükür, ilk sezaryan olunca ikincide sezeryan mecburen, bebisler sağlıkla gelsin inşallah

Benimde 2 çocuğumda tüp bebekle oldu, oğlum 7 yaşında, o zamandan embriyoların vardı, kendi kendine olmayınca ikinciyi de tüp yaptık, tüp bebekte riske girmemek için sezeryan öneriliyor, genelde, dr ların %90 i sezeryan diyor ama ben normal doğum taraftarıydım şartlar sezeryana itti beni, oğlum kilolu bir bebekti ters dönmüştü, 39 haftaya kadar bir türlü dönmedi geri, dr dönmez daha dedi, hatta bayağı sıkışmış, oturur vaziyette boynu bi tarafa yatik kaldığı için boyun baglarinin bi tarafı gelişmemiş boynu yamuktu, 6 aya kadar egzersiz yaptir duzelmezse ameliyat dediler ama gece gunduz ugrastim, gelismeyen taraftan emzirdim hep o tarafa yatirdim, dikkat cekici seyleri o taraftan verdim derken 6 aya kalmadan duzelttiim cok şükür, ilk sezaryan olunca ikincide sezeryan mecburen, bebisler sağlıkla gelsin inşallah
kesinlikle öyle bana devlet hastanesi doktorları tüp bebek diye ayrım yapmadı sadece gönlüme göre bir yer aradım durdum.. yanılmışım 😔 seninkiler geçerli sebepler bence ve tebrik ederim çok uğraşmışsın 🥹🥹

kızlar kaşıntıya çözüm bulan oldu mu? dün gece hiç uyuyamadım. Aurora07 Aurora07 kan tahlili verdin mi acaba?
Ben 3 gündür kaşınmıyorum son çare vitaminleri kestim. Sanıyorum ki B vitamini alerji yapıyormuş. Vitaminleri kesince kaşıntı falan kalmadı. Dr a da söyledim. Gün aşırı içseniz dedi ama yok dayanamıyorum.Gıdadan almaya çalışacağım düzenli beslenerek.

Sakın çok az deme o sütüne çooook normal bir miktar gelmiş ilk süt kolostum bir çay kaşığı saydıkça 2 çay 3 çay kaşığı diye çoğalacak birde o minnacık çay kaşığı süt onun tüm midesi kadar o nedenle sana az ona büyük 😍 bu seni korkutmasın.ben eğitim aldığımda çok şaşırmıştım ama meğer gerçekmiş o nedenle çabuk doyup çabuk acıkıyor bu minikler.sakın ha sakın sütüm az deme önce Allaha sonra sütüme güveniyorum de o süt binbir türlü şifa dolu her damlası nasıl iyi gelecek nasıl güzel toplayacak bebeğini gör bak sen her damlayı özenle sakla hatta başta çay kaşığı kadar geldiği için minik enjektörlüde var aslında saklamak için düzenli verirsin onlar beslese bile hemşireye verirsin onlar damlatır iyi olur.
Çok şükür emzirmeye gidip geliyorum ufaktan refleks gelişmiş sürüm
Sakın çok az deme o sütüne çooook normal bir miktar gelmiş ilk süt kolostum bir çay kaşığı saydıkça 2 çay 3 çay kaşığı diye çoğalacak birde o minnacık çay kaşığı süt onun tüm midesi kadar o nedenle sana az ona büyük 😍 bu seni korkutmasın.ben eğitim aldığımda çok şaşırmıştım ama meğer gerçekmiş o nedenle çabuk doyup çabuk acıkıyor bu minikler.sakın ha sakın sütüm az deme önce Allaha sonra sütüme güveniyorum de o süt binbir türlü şifa dolu her damlası nasıl iyi gelecek nasıl güzel toplayacak bebeğini gör bak sen her damlayı özenle sakla hatta başta çay kaşığı kadar geldiği için minik enjektörlüde var aslında saklamak için düzenli verirsin onlar beslese bile hemşireye verirsin onlar damlatır iyi olur.
Bu arada emzirmeye başladım ben yoğunbakıma iniyorum emzirme provası yapıp çıkıyorum inşallah hayırla sonuçlanıcak Ay vallahi ne güzel aile olmuşuz farkına varmadan ben doğurdum şükür iyiyiz rabbim sizide kurtarsın sağlıkla sıhatle inşallah 🤲

Çok şükür emzirmeye gidip geliyorum ufaktan refleks gelişmiş sürüm

Bu arada emzirmeye başladım ben yoğunbakıma iniyorum emzirme provası yapıp çıkıyorum inşallah hayırla sonuçlanıcak Ay vallahi ne güzel aile olmuşuz farkına varmadan ben doğurdum şükür iyiyiz rabbim sizide kurtarsın sağlıkla sıhatle inşallah 🤲
Amin inşallah canım 🌸

Slm kızlar bütün gece çektiğim sancılardan dolayı acile gittim 1 cm açıklık var. Bebeğim 3400gr olmuş pazar gününe randevu verdiler suni sancı ile doğumu başlatacaklar tam 37 haftalık oluyor şekerden dolayı beklemeyeceğiz dediler. Bana kalsa beklemek istiyordum 38.Haftaya kadar ama doktorlarında işine karışmak istemiyorum hakkımızda herşeyin hayırlısı.
Sağlıkla gelsin prenses bir avazda sağlıkla al kucağına abla Allah'ın izniyle 🥰

Şükür canım dün durdurdular sancıyı bugün de çok hafif hissediyorum ayağa kalkarsam hemen başlıyor. Senin nasıl oldu kasılmaların doktor ilaç vermiş miydi ben adalat kullanıyorum iyi geldi sanki
Benim sancısız serviks kısalması vardı uzun zamandr progestan kullanıyorum ve yatış tabiki 😬35. Haftaya kadar geldik çok şükür🙏 ayakta fazla duramıyorum hemen baskı oluyor, kasılıyor karnım.

Böyle diyor bide bana değil he eltime ve arkamdan konuşuyor kaynanam bir yandan görümce bir yandan bana bişi diyemiyorlar eltimi sıkıştırıyorlar bana yakın eltim yani hamdolsun abla kardeş gibiyiz o olmasa bunlar çekilmez gerçekten oda veriyo cevaplarini bana deseler bende onlara söylerim soylicemi bana cesaret edemiyorlar
He dedikçe insanların isteği bitmiyor. Eltin ne desin senin kararın saygı göstermek zorunda.Doğumda herkesin toplanmasına gerek yok.isteyen sonra gelip görsün gitsin.Ben olabildiğince az insan istiyorum. Kendime bebeğime , eşime ve duygularıma odaklanabilmek için. Bebiş bu dünyaya alışacak bizde anne- baba olmaya. Kalabalık gelince anı yaşatmıyor sana her kafadan bir ses çıkıyor. İlla karışan moralini bozan saçma hikayeler anlatan oluyor 😅
Zaten bebek hep sizinle olacak uzun yıllar sevebilirler hiç merak etmesinler 😁

37+3 bitti bugün
İki gecedir aynı şeyleri ben de yaşıyorum ama sadece geceleri oluyor nst de sancı çıkmıyor o yüzden beni en çok çatı ağrısı zorluyor ama
Ben oğlumda doğuma gittiğinde sancım vardı üç cm açılmıştı yinede ntsde sancı çıkmıyordu. Dünde sancıdan geberdim 1cm açılmıştı yine ntsde sancı çıkmıyordu çok değişik bir kadınım yaa😂😂😂

X